Aktyw vs. pasyw

Pickupy , preampy , lutowanie , schematy

Moderator: poco

nieryey
Posty: 117
Rejestracja: 2009-04-13, 10:04
Lokalizacja: Bukowno

Aktyw vs. pasyw

Post autor: nieryey » 2009-06-04, 05:31

1. Jakie sa znaczace roznice pomiedzy ukladami aktywnymi a pasywanymi?
2. Jakie wady ma uklad aktywny?

Chodzi mi glownie o aktyw z dwoma przystawkami J i jedna bateria 9V oraz ekranami w komorach przystawek i w puszce z elektryka.
maniutekc
Posty: 4
Rejestracja: 2009-06-28, 09:53
Lokalizacja: si

Post autor: maniutekc » 2009-07-03, 12:49

Ja osobiście nie znoszę układów aktywnych. według mnie makabrycznie tracisz możliwości artykulacyjne. ale może to tylko moje wrażenie.
O układzie montowanym samodzielnie (allegro) zapominamy absolutnie; syf, kiła i mogiła,
Hola, a może pytasz o bas? ten temat omijam, nie wiem nic..
jazzgott
Posty: 82
Rejestracja: 2009-06-28, 09:53

Post autor: jazzgott » 2009-07-03, 15:51

Co kto lubi. Ja wolę pasywne . Z moim wzmacniaczem lampowym grają ok. Ale jak kolega pożyczył aktywnego ibaneza no to była rzeźnia metalowa. Kolega wyżej ma rację o tanim Allegro zapomnij a dobry preamp to parę stuwek.
Awatar użytkownika
tetigon
Posty: 80
Rejestracja: 2009-08-04, 18:01
Lokalizacja: Pozna

Post autor: tetigon » 2009-08-04, 19:43

Myślę że rozpatrywanie które są lepsze a które nie to kwestia gustu i rodzaju muzyki którą chcemy grać

Osobiście mam jedne i drugie w gitarkach i jestem zadowolony z obydwóch rozwiązań. Aktywne używam do mocniejszego grania, a pasywy do lżejszej muzy, klarownej - oczywiście na pasywach też ostrzej pograsz, ale już nie tak (moim zdaniem)

Wady w aktywnych hmmm.. ponoć mało biorą brzmienia z dechy, niektórzy mówią nawet że dają martwe brzmienie - nie słychać drewna... na aktywnych moim zadanie nie pogra się lekkiej i spokojnej muzy tutaj zdecydowanie pasywne.
Wad jako takich nie spotkałem (przynajmniej w hambie, bo nie wiem jak w singlach) , oczywiście mówimy o przetwornikach dobrych firm - za taniochy nie ręczę :) żadnych szumów, brumów itd tylko mocne ostre brzmienie haha
felix0
Posty: 160
Rejestracja: 2009-01-28, 15:40
Kontakt:

Post autor: felix0 » 2009-08-22, 07:04

Osobiście mam preamp PROSIMA z allegro w mojej siódemce i mogę powiedzieć że jestem zadowolony. Taki preamp daje możliwość przełączania się między aktywem i pasywem w zależności od chęci. Preamp podbija dynamikę i wyzwala niuansy artykulacyjne(przy przesterze), wada lekkie minimalne przesterowanie na klinie.
Jak się ma przetworniki aktywne to nie da się przełączyć w stan pasywny.

zależy kto co gra i lubi
Tak tak Powiedział szpak.
http://qooni.mooo.com/siodemka/
Awatar użytkownika
Moro
Posty: 3
Rejestracja: 2009-08-25, 22:56
Lokalizacja: Sulech

Post autor: Moro » 2009-08-25, 23:37

Gram na basówce, dokładniej Carvin na singlach
niestety brak do tego jakiegokolwiek audio, gram przez kompa na słuchawki
zmianę między active/passive mam w potencjometrze głośności [push and pull]
zasilane oczywiście jedną baterią 9V
Moim zdaniem z aktywnej mam nieco mocniejszy sygnał jednak i tak częściej gram na pasywnej.
ODPOWIEDZ