sklep.forumlutnicze.pl

Tu można zareklamować swoje wyroby / pracownie / warsztaty / usługi.

Moderator: Jan

Awatar użytkownika
tomasszz
Posty: 321
Rejestracja: 2013-12-01, 01:39
Lokalizacja: Ciechanów
Kontakt:

Post autor: tomasszz » 2014-01-05, 18:39

OlseNN pisze: Zenek - a czy materiał na przekładki do gryfu NTB też ewentualnie będziecie mieli?
Też sie podpisuję pod tym pytaniem, bo jeden kolega już się dopytuje ,kiedy będę mógł mu 5 strunowy bas zrobić i najprawdopodobniej to będzie ntb.

Jeszcze tak w kwestii cen, to mnie osobiście jakoś nie zaskoczyły te zaproponowane przez chłopaków, zwłaszcza, że nie są to jakieś pospolite gatunki.
Ja tam trzymam kciuki, za rozwój tego pomysłu ;)
donkirk24
Posty: 253
Rejestracja: 2010-04-18, 15:31

Post autor: donkirk24 » 2014-01-05, 20:58

"Jeżeli chcecie mieć badziewną gitarę jedziecie do byle tartaku po deskę, a jeśli chcecie mieć wiosło swoich marzeń wybieracie drewno od kombinata i Zenka ;) "
Jeżeli materiał jest pierwszorzędny to trzeba zapłacić za niego trochę więcej. Patrząc teraz na to co się dzieje na rynku, można śmiało powiedzieć że niektórzy sprzedają badziewia za ogromne pieniądze...
Dla porównania byłbym skłonny kupić drewienko na podstrunnicę tutaj, przechowywać u siebie w dogodnych warunkach i po roku porównać jak się zachowała z podstrunnicą np od rotera którą kiedyś nabyłem. Jestem przekonany, że różnica będzie znacząca ;) Te deseczki są według mnie do nabycia dla bardziej wtajemniczonych użytkowników narzędzi stolarsko-lutniczych ;) I nie na zmarnowanie!!! Widzę ogromny potencjał w tej świeżej firmie i radzę pomóc by interes się rozwinął :) Trzymam kciuki za rozwój!!! :D
jackjazz
Posty: 52
Rejestracja: 2012-06-14, 12:53
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Post autor: jackjazz » 2014-01-05, 20:59

Zgadzam się z Zenkiem. Ceny nawet jak na Polskę wcale nie są wysokie.Ja osobiście też mam kilka kawałków na podstrunnicę na sprzedaż np. padouk za 50 czy klon wzorzysty za 60 i nikt nie chce tego kupić,najlepiej jakbym oddał za darmo albo jeszcze dopłacił za przesyłkę.Ludzie poprostu tego nie doceniają i niech sobie klepią chińszczyznę i tyle na temat.
Pozdrawiam chłopaki ,trzymajcie się i olewajcie głupie komentarze
szlifek
Posty: 436
Rejestracja: 2009-12-24, 12:58
Lokalizacja: kraków

Post autor: szlifek » 2014-01-05, 22:08

Witam.
Jeżeli komuś wydaje się że drogo to zawsze może pojechać na skład i kupić foszta czy innego brusa .
Następnie poczekać z rok - dwa ( wstępnie ) , ODPOWIEDNIO pociąć , posortować.
Na jedną kupkę - bardzo dobre , na drugą - dobre , trzecią - jakie-takie i reszta.
Oczywiście nadają się tylko z prostymi słojami , bez sęków , itp .
I teraz pytanie - ile będzie bardzo dobrych i dobrych z takiego foszta / brusa ?
Naprawdę dobrych to może kilka szt , dobrych kilkanaście - pod warunkiem że trafimy na dobry materiał .
Pomijając drażliwą kwestię podatków , magazynowania , cięcia , itp.
Tak że - bez przesady - materiał jest przygotowany do pracy.
Żeby było jasne - nie mam nic wspólnego ze sklepem - piszę z własnego doświadczenia.
Pozdrawiam.
pamiętaj o cyklinie !
Darrex
Posty: 149
Rejestracja: 2013-03-20, 11:38
Lokalizacja: Wejherowo
Kontakt:

Post autor: Darrex » 2014-01-05, 23:12

Zenku.
1. Nigdzie nie napisałem, że drogo. Napisałem tylko, że "kosmiczny", niecodzienny asortyment.
2. Bubinga na podstrunnicę - fakt, mój błąd, przepraszam. Nie wiem skąd mi się to wzięło. Ale podanie następnego w kolejności "taniego indyjskiego palisandru" jako przykładu... faktycznie, żaden inny palisander nie istnieje.
3. Nigdzie nie napisałem, że kupuję drewno NIESEZONOWANE i sezonuję je tylko 2 miesiące. Sam sobie dopisałeś to i kpisz sobie ze mnie.
4. Opukiwanie drewna i sprawdzanie jego rezonansu w każdym jego kawałku jest bardzo pomocne i powszechnie stosowane przez wytwórców przy wyborze. Nawet pięknie wysezonowane i wysuszone drewno, po puknięciu może okazać się głuche w całości, albo w części. Po wykonaniu z niego gitary każdy wie co będzie. Ale o tym chyba powszechnie wiadomo, nie rozumiem sarkazmu na ten temat. Pokaż w takim razie sam w jaki sposób wyszukujesz kawałki drewna o najlepszym czy zbliżonym do siebie rezonansie.
5. Napisałem, że wysokie ceny innych dostawców nie są dla mnie punktem odniesienia, ot co. No chyba, że dostajesz do kawałka drewna certyfikat firmy, w której drewno się sezonowało i suszyło, z zaświadczeniem i pieczątką.
6. Nie pokażę swojej wiarygodności, nie potrzebuję tego. Nie ja tu założyłem sklep i mam potrzeby przekonywania do swoich racji.

Nie rozumiem, dlaczego ktoś poczuł się tu zaatakowany. Napisałem czego mi brakuje i nikogo nie osądzam. Ktoś tu się sam osądził za mnie i humor mu się popsuł ;)
Oczywiście na tym forum już się odzywają porównania "chińczyków do mistrzowskich lutników". Jedynie takimi skrajnościami się tu głównie posługujemy. Konstruktywna dyskusja, jak zwykle kuleje.
Dobra, nie wtrącam się. Sklep wygląda świetnie, asortyment jest bajeczny i jest go mnóstwo.
:/
------
Darek
Witheltz
Posty: 153
Rejestracja: 2012-02-01, 14:57
Lokalizacja: Olsztynek

Post autor: Witheltz » 2014-01-06, 22:50

Oferta robi się coraz ciekawsza. Pytanie tylko czy w ofercie korpusów będzie coś z niższej półki cenowej bo dla takiego amatora-hobbysty jak ja, który buduje dla siebie, nie na handel cena 300zł jest trochę zaporowa.
Pozdrawiam.
Wasyl
Posty: 478
Rejestracja: 2011-12-17, 13:57

Post autor: Wasyl » 2014-01-07, 22:55

No bo tak jest, że amatorzy będą celować w drewno z niższej półki z racji tego, że i tak nie dadzą rady wykorzystać potencjału drewna, a zawodowi lutnicy raczej mają swoje źródła.
Ja pozostanę przy leżakowaniu desek z tartaku ale powodzenia chłopaki, mam nadzieję że będzie to opłacalny biznes i zaprocentuje to również w rozwój i promocję forum, pozdrawiam.
Zenek_Spawacz

Post autor: Zenek_Spawacz » 2014-01-11, 23:37

Darrex !
Po pierwsze , nie znosze hipokryzji ...
napisales:
Darrex pisze:
Za cenę tych 109 euro u swojego dostawcy kupię przynajmniej 10 desek 52mm grubości, 3 metrowej długości i 300mm szerokości (czystego drewna) jesionu
potem odnoszac sie do powyzszego:
Darrex pisze:
Nigdzie nie napisałem, że kupuję drewno NIESEZONOWANE i sezonuję je tylko 2 miesiące. Sam sobie dopisałeś to i kpisz sobie ze mnie.
Co to za bzdety ? Dziesiec sezonowanych jesionowych desek dlugosci 3 metrow za 109 euro w temacie odnosnie sklepu , zeby co pokazac? Jakie masz "cudowne " dojscia? , czy moze jak tanie jest drewno na rynku a ja i inni sprzedawcy jestesmy kombinatorami i kretaczami ktorzy , chca na jednym korpusie zarobic miliony ? Z tego materialu mozna zlozyc okolo 30 korpusow .Na moja prosbe o udowodnienie rzeczy piszesz :
Darrex pisze:
Nie pokażę swojej wiarygodności, nie potrzebuję tego.
Wiadomo , ze nie odowodnisz i nie pokazesz , bo takich cen nie ma! Nie wiem o co Ci chodzi ... Jestem po raz nastepny konfrontowany z tak zwanym "Polskim Piekielkiem" . Jezeli nie jestes w stanie udowodnic tego co piszesz , nie pisz juz w ogole bo jestes niewiarygodny.
Awatar użytkownika
shopiK
Posty: 859
Rejestracja: 2012-06-01, 18:32
Lokalizacja: Łódź

Post autor: shopiK » 2014-01-12, 00:28

Zostawiając powyższe dyskusje chciałbym dopisać się do listy marzeń:

Chciałbym żeby:
1. Pojawiły się pewne zestawy na wzór innego znanego sklepu. Zestawy typu materiał na gryf NTB - klon-cośtam-klon-cośtam.
2. Żeby materiał (też na wzór wspomnianego) był w opcji: czterostronnie obrobiony.
3. zeby pojawił się materiał na topy (nie trzeba by kupować deski na korpus i rozcinać, co przy amatorskim warsztacie stanowi trudność)
4. Żeby pojawiły się drewienka typu jesion, czy faliste/oczkowe jawory - czyli bardziej standardowe opcje

Widzę, że powoli przy produktach zaczyna pojawiać się napis: "SOLD" Gratuluję!
Awatar użytkownika
diadem
Posty: 114
Rejestracja: 2012-08-20, 20:30
Lokalizacja: Podlasie

Post autor: diadem » 2014-01-12, 10:29

Jak dla mnie sklep, w którym można się zaopatrzyć w drewno i sprzedawca wie co sprzedaje to coś czego mi brakowało.
Z niecierpliwością czekam aż pojawią się forniry, bo pomimo, iż mieszkam na skraju puszczy białowieskiej to w fornir nie mogę się zaopatrzyć.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
shopiK
Posty: 859
Rejestracja: 2012-06-01, 18:32
Lokalizacja: Łódź

Post autor: shopiK » 2014-01-12, 12:11

Wiadomo, że wszystko w swoim czasie. Listy do Mikołaja też się pisze z wyprzedzeniem :-)
Awatar użytkownika
tomasszz
Posty: 321
Rejestracja: 2013-12-01, 01:39
Lokalizacja: Ciechanów
Kontakt:

Post autor: tomasszz » 2014-01-12, 12:15

Ja na razie mogę tylko obserwować i kibicować, bo tak zwana "dupa finansowa" mnie nieco przytłoczyła. Ale już upatrzyłem zestawik, który będę chciał zakupić do następnego projektu, jak tylko kasiorka się pojawi ;)
Awatar użytkownika
Piniu
Posty: 2939
Rejestracja: 2011-02-15, 21:24
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Post autor: Piniu » 2014-01-12, 19:41

tomasszz pisze:Ale już upatrzyłem zestawik, który będę chciał zakupić do następnego projektu,
no ja też. wrzuciłem sobie do swojej listy zyczeń w sklepie :)
diadem pisze:Z niecierpliwością czekam aż pojawią się forniry
no to się raczej nie doczekasz. to sklep z drewnem rezonansowym - nie okleinami ;)
Macck
Posty: 138
Rejestracja: 2011-12-10, 00:52

Post autor: Macck » 2014-01-27, 21:29

Hej! Będzie może lipa (basswood) ?
Zablokowany