Nowa jakość z Micromesh

Tu można zareklamować swoje wyroby / pracownie / warsztaty / usługi.

Moderator: Jan

micro4
Posty: 47
Rejestracja: 2013-12-04, 11:19
Lokalizacja: Borówiec

Post autor: micro4 » 2014-01-15, 09:20

poco pisze:Kolego mikro4. Dla jasności i poprawności nazewnictwa wypadało by podać, że oznaczenie 12000 itp. wielkości odnosi się do miary angielskiej, czyli ilość ziaren /cal kwadratowy. To po pierwsze.
Po drugie tak jak napisał kolega kombinat przyczepność wzrasta wraz z bardziej porowatą powierzchnią, a jako przykład weź polakierowane drewno i szkło.
Fakt, że ilość zużytego lakieru wzrośnie przy drewnie, ale jego przyczepność spadnie przy szkle /dodatkowo łatwiej o "zlewy"/.
Dlatego do szkła stosuje się specjalne farby.
Po trzecie zastosowanie materiałów ściernych drobnoziarnistych w przypadku obróbki drewna jest ograniczone, a po lakierowaniu tegoż raczej papiery wodne i pasty polerskie.
Co do innych rewelacji, to w myśl zasady - każda pliszka swój ogonek chwali.
Są lepsi producenci w tej materii np. SIA Abrasives.
Pozdrawiam, Ryszard
Drogi Ryszardzie,
Oczywiście zgodzę się z Tobą w pewnych kwestiach. Poniżej wklejam tzw. conversion grit czyli tabelę z przelicznikami ziarnistości w różnych systemach. Kiedyś wpadło mi w ręce poważne pismo, które podało swoją tabelę przeliczeniową, w której znalazły chyba wszystkie światowe oznaczenia ziarnistości. Uśmiałem się, ponieważ przy MM napisali, że jest to standard sam w sobie, i że dwa produkty (jeden z nich to MM) z takim samym oznaczeniem pozostawią na powierzchni dwa różne hologramy (ślad powstałych rys).
Nie będę się tu rozpisywał o technologii MM. Powiem tylko tyle, że ziarno umieszczone na płótnie jest bardzo równe, a nawet gdyby jedno by wystawało ponad inne, to i tak podczas pracy jego wysokość "dopasuje" się do ogółu. Dlatego hologram, który zostawia MM jest bardzo gęsty i równy o jednakowej głębokości.
Co do drewna i szkła...
To dwa zupełnie inne materiały i porównywanie ich pod względem malowania, czy lakierowania jest karkołomne:). Rozumiem, że bardziej Ci chodziło o wizualizację problemu niż samo porównanie materialów. Zgodzę się, że owa przyczepność spada. Skupiłbym się jednak na tym co jest wystarczające podczas użytkowania. Jeśli są jakieś publikacje czy metody sprawdzania tej przyczepności, to z chęcią się z nimi zapoznam, bo rzeczywiście temat jest ciekawy i wart uwagi.
Jednak oprócz lakierowania stosuje się jeszcze inne metody zabezpieczania drewna :olejowanie, bejcowanie itp. i tu MM też się sprawdzi.
Ach ta wszechobecna pliszka.
To forum chyba do tego służy. Jedni się chwalą, inni ich prostują. Jest wymiana doświadczeń, zarówno w sferze sukcesów, jak i porażek. Przecież nie będę obrzydzał MM.
Pokazałem filmik i jeśli komuś się to spodobało to super, jeśli nie - trudno. Nie przystawiam pistoletu do skroni mówiąc kup. Każdy podejmuje własne decyzje i tyle.
Produkty SIA są zapewne dobre, ale czy lepsze to nie wiem. Na pewno są inne :)

Pozdrawiam,
Artur
micro4
Posty: 47
Rejestracja: 2013-12-04, 11:19
Lokalizacja: Borówiec

Post autor: micro4 » 2014-01-15, 09:25

Ostatnio zmieniony 2014-01-16, 14:10 przez micro4, łącznie zmieniany 1 raz.
micro4
Posty: 47
Rejestracja: 2013-12-04, 11:19
Lokalizacja: Borówiec

Post autor: micro4 » 2014-01-15, 10:08

kombinat pisze: Po MM jak i po wełnie i tak bez pasty polerskiej się nie obejdzie.
Masz na myśli progi ? Jeśli tak, to zależy do czego Ci jest potrzebny ich wygląd. Jak do sprzedaży gitary to polerować można.
Ważniejsze w tym przypadku jest delikatne lecz skuteczne zeszlifowanie mikrouszkodzeń spowodowanych strunami podczas gry. Oczywiście estetyka też bez znaczenia nie jest.

Wkleję niebawem jakiś filmik w tym temacie.

A do tych past polerskich dostępu nie mam, tzn. mam jak każdy (internet). :)
Chociaż...niebawem wybieram się na oglądactwo różnych rzeczy w świecie, to może i na to trafię.
Darrex
Posty: 149
Rejestracja: 2013-03-20, 11:38
Lokalizacja: Wejherowo
Kontakt:

Post autor: Darrex » 2014-01-16, 13:16

Po drugie tak jak napisał kolega kombinat przyczepność wzrasta wraz z bardziej porowatą powierzchnią, a jako przykład weź polakierowane drewno i szkło.
Porównujesz porowatość drewna z porowatością szkła czy metalu? łał :mrgreen:
Przypomnę, że surowe drewno nawet po wypolerowaniu zostaje porowate, a powierzchnia chłonna, w przeciwieństwie do przytoczonych wyżej materiałów. Matowanie? i owszem, ponieważ materiały takie jak metal czy szkło mogą być idealnie gładkie i NIE CHŁONĄ, w związku z czym należy im umożliwić zakotwiczenie lakieru. Drewno to zupełnie inna bajka, ale o tym na tym forum specjalistów od drewna chyba nie trzeba pisać? ;) Poza tym chyba wiadomo, że do drewna i do metalu istnieją kompletnie inne linie wyrobów lakierniczych więc co tu porównywać? ;)

A jeśli już przytaczacie Państwo jakieś półinformacje z innego tematu o tym, że przyczepność lakieru do drewna spada wraz z jego gładkością to poproszę informację, jakieś zestawienie czy wykres mówiący o tym od jakiego stopnia gładkości powierzchni o ile spada współczynnik przyczepności lakieru do powierzchni bom bardzo ciekaw ;)
------
Darek
poco
Moderator
Posty: 4626
Rejestracja: 2010-12-06, 14:36
Lokalizacja: Blok Dobryszyce

Post autor: poco » 2014-01-16, 14:19

Darrex. :shock: To są dwa skrajne przykłady dla zobrazowania różnic w powierzchniach i nie o to chodzi co można z nimi zrobić. Dalej idąc za tokiem Twojego postu, to właśnie to miał uzmysłowić ten skrajny przykład.
Nie sądzisz chyba, że postradałem zmysły, a tworzenie podstaw do zbędnego bicia piany n/t "wyższości świąt ......." nie było moim celem. Sądzę, że i Twoim również. :-D
Pozdrawiam, Ryszard
via vita curva est
micro4
Posty: 47
Rejestracja: 2013-12-04, 11:19
Lokalizacja: Borówiec

Post autor: micro4 » 2014-01-16, 15:30

Panowie,
Mam nadzieję, że sprawa porównania dwóch różnych materiałów została wyjaśniona.

Natomiast prośba z mojego postu i postu Darexa została pominięta.
Naprawdę nie ma żadnych tabel lub danych dotyczących przyczepności lakierów do drewna np. po papierze 180, 320 itd.. ?
I nie chodzi mi o to, by coś komuś udowodnić, tylko o to, by zgłębić materię i zdobyć rzetelną wiedzę.
Może jest tu ktoś "z branży", kto dysponuje takimi materiałami ?

Drugą i wcale nie mniej istotną rzeczą jest doświadczenie...Z tym zawsze trzeba się liczyć i wysluchać. Bo może miał tu ktoś na forum przypadek, w którym po szlifowaniu bardzo drobnym papierem surowego drewna i po po lakierowaniu, ten ostatni odpadł, popękał, albo i coś jeszcze.

Pozdrawiam,
Artur
micro4
Posty: 47
Rejestracja: 2013-12-04, 11:19
Lokalizacja: Borówiec

Post autor: micro4 » 2014-01-17, 14:11

Poniżej link do filmiku o polerowaniu progów.
Wyszedł trochę długi, ale niestety nie mam czasu na przycinki itp.

http://youtu.be/u6BE9B4W2YY

Pozdrawiam,

Artur
Awatar użytkownika
Piniu
Posty: 2939
Rejestracja: 2011-02-15, 21:24
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Post autor: Piniu » 2014-01-17, 14:30

No kurde błyszczek panie ;)
micro4
Posty: 47
Rejestracja: 2013-12-04, 11:19
Lokalizacja: Borówiec

Post autor: micro4 » 2014-01-17, 14:35

Ale, że co, że posmarowane błyszczykiem, czy skromna lecz rzetelna ocena efektu ?
8-)
Awatar użytkownika
tomasszz
Posty: 321
Rejestracja: 2013-12-01, 01:39
Lokalizacja: Ciechanów
Kontakt:

Post autor: tomasszz » 2014-01-17, 20:26

Efekt naprawdę fajny :) Podoba mi się i jak tylko pieniążki się pojawią, zadobedę taki zestaw :)
micro4
Posty: 47
Rejestracja: 2013-12-04, 11:19
Lokalizacja: Borówiec

Post autor: micro4 » 2014-01-17, 21:31

Cieszę się, że chociaż dwóm osobom efekt się podoba. ;-)

W następnej odsłonie pokażę efekt po obróbce siodełka z naturalnej kości. To już niebawem.
Potem inne zastosowania. Zamęczę Was :mrgreen:


A teraz z innej beczki...
Chodzi mi o działanie forumowej skrzynki mailowej. Próbowałem dzisiaj odpowiedzieć na PW, ale ona mi cały czas wisi w "do wyslania" a nie w "wysłanych". Kurcze i nie mogę tego wysłać. No chyba, że ona została już wysłana a ja o tym nie wiem.
Poradzi ktoś ?

Pozdrawiam,
Artur
micro4
Posty: 47
Rejestracja: 2013-12-04, 11:19
Lokalizacja: Borówiec

Post autor: micro4 » 2014-01-17, 21:50

Wiedziałem, że to będzie proste, ale nie sądziłem, że aż tak :):):)
micro4
Posty: 47
Rejestracja: 2013-12-04, 11:19
Lokalizacja: Borówiec

Post autor: micro4 » 2014-01-29, 11:39

Witam,

W ciągu najbliższych dwóch dni wstawię filmik dotyczący obróbki siodełek z naturalnej kości. Myślę, że efekt wielu z Was zadowoli :)

Jednak już dzisiaj i specjalnie dla użytkowników tego forum przygotowałem kupony rabatowe dla pierwszych dziesięciu osób.
Kupony obowiązywać będą od 30.01 do 15.02 na cały asortyment sklepu www.micro4.pl


ZNIŻKA 15% !

Wystarczy napisać na priva, a ja odeślę kod promocyjny, który należy wpisać podczas zamówienia.

Jako że jest czas ferii zimowych możliwość zwrotu towaru przedłużona zostaje z ustawowych 10 dni do 30 :-)

W przypadku dodatkowych pytań służę całym sobą (priva)

Pozdrawiam,
Artur
micro4
Posty: 47
Rejestracja: 2013-12-04, 11:19
Lokalizacja: Borówiec

Post autor: micro4 » 2014-01-31, 21:48

Witam serdecznie,

Poniżej obiecany link do filmiku dotyczącego polerowania podstawka z naturalnej kości.

Jestem ciekaw Waszych opinii...

http://youtu.be/J-12Z1bH4LA

Pozdrawiam,
Artur
ODPOWIEDZ