Się kręci, czyli pickupy

Tu można zareklamować swoje wyroby / pracownie / warsztaty / usługi.

Moderator: Jan

Awatar użytkownika
Piniu
Posty: 2939
Rejestracja: 2011-02-15, 21:24
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Post autor: Piniu » 2013-05-23, 14:39

na Dominikanie czegoś takiego jak poczta nie ma i tu jest problem :lol: Możesz Zenkowi np gołębiem wysłać :mrgreen:
Dariush
Posty: 127
Rejestracja: 2013-05-07, 20:44
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Dariush » 2013-05-23, 14:54

Musi być jakiś sposób przecież :) Chyba że będę kiedyś przejazdem, albo jak wspomniałeś wideokonferencja :)
poco
Moderator
Posty: 4626
Rejestracja: 2010-12-06, 14:36
Lokalizacja: Blok Dobryszyce

Post autor: poco » 2013-05-23, 16:58

Wcześniej, przy innym temacie zaproponowałem pośrednictwo w dostarczeniu przesyłki poprzez biuro/a podróży mające kontakty w Dominikanie.
Inny sposób, to pośrednictwo urlopowicza lecącego na Dominikanę z biura podróży. które sprzedaje wczasy.
Jest to takie trochę porąbane, wiem, ale możliwe.
Pozdrawiam, Ryszard
via vita curva est
Zenek_Spawacz

Post autor: Zenek_Spawacz » 2013-05-23, 17:47

Ja jestem okolo 500 kilometrow od miejsc turystycznych w miescie gdzie psy ... i tak dalej.
Dla Was Europejczykow system funkcjonowania "Bananowej Republiki" jest troche niezrozumialy. O ile wysylka do Dominikany jest mozliwa (wysokie koszty) to w druga strone jest absolutnym wariactwem...
Teraz pytanie do Dariusha . Bedziesz robil moze picki Jazz Basowe ?
Dariush
Posty: 127
Rejestracja: 2013-05-07, 20:44
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Dariush » 2013-05-23, 18:05

Właśnie dziś o nich myślałem. Szacuję że to kwestia miesiąca czasu, zrobiłem już szablony karkasu cewki, teraz muszę trochę o nich poczytać.

Chyba że po prostu "do pełna" i pierwsza próba :)
Zenek_Spawacz

Post autor: Zenek_Spawacz » 2013-05-23, 23:49

Punktem wyjsciowym moze byc 9500 zwojow a drut 42 AWG , jestes wtedy najblizej oryginalnych JB z poczatku lat 60-tych. Oba picki w komplecie mialy odwrotna polaryzacje i odrotny kierunek nawijania.
Dariush
Posty: 127
Rejestracja: 2013-05-07, 20:44
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Dariush » 2013-05-24, 09:57

W takim razie wkrótce zrobię taki prototyp, będę musiał załatwić jakiś bas lub kogoś kto przetestuje.
Dariush
Posty: 127
Rejestracja: 2013-05-07, 20:44
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Dariush » 2013-05-24, 22:23

Strato w czapeczce :) a obok flaki z eksperymentalnego pickupa. Po woskowaniu cewka jest prawie jak jedna całość. Drut rozwarstwiał się oczywiście w miejscu przejścia piły.

Obrazek
Awatar użytkownika
Piniu
Posty: 2939
Rejestracja: 2011-02-15, 21:24
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Post autor: Piniu » 2013-05-25, 19:26

Teraz następuje zmiana picka mostkowego na kolejny testowy .

Wrażenia? - na pewno mocniejszy - będę mógł go bardziej schować w mostku jednakże do tego wezmę te sprężynki bo twoje tulejki będa za krótkie. teraz pick jest przykręcony na ich odległosć więc jak opuszczę nizej to będzie luz i nie spełnią swego zadania, no chyba,ze jakieś inne gumki wykombinuję.

brzmi bardziej vintage jak poprzedni - takie mam wrażenia. tamten był jasniejszy i to mi się nie bardzo podobało bo z przesterem dość niefajne to było - ten jest bardziej "mruczący" - nie mogę znależć odpowiedniego słowa kurka. ma więcej basów od poprzedniego i więcej środka. to chyba tyle na gorąco.

Ogólnie jestem zadowolony. Dwa picki do Darka już nie wrócą raczej ;)

Ponieważ docelowy pick mostkowy juz mam to gitara trafi w najbliższym czasie do kogoś bardziej obeznanego na testy ;)
wojtek
Posty: 447
Rejestracja: 2012-07-27, 20:19
Lokalizacja: mazowsze

Post autor: wojtek » 2013-06-17, 01:52

Żeby nie zakładać nowego tematu .Mam małe pytanie odnośnie przetwornika ,zrobiłem humbuckera do gitary arch top niezbyt mocny zależało mi na środkowym paśmie zeby nie był taki mocno szklisty jak w tele. wyszło nieźle troche brumi i tu doczytałem że najlepiej folią miedzianą go zaekranować doczytałem też że zabierze wysokie tony uwypukli trochę basy i co się okazało basy zostały brumienie znikło ale za to podbiło wysokie tony nie bardzo rozumiem dla czego ? same ekranowanie przetwornika w tym momencie nie jest tak wielkim problemem ale jak można zoptymalizować żeby zdiąć szklankę (czyli tak jak było ) i jednocześnie zrobić ekran na całości przetwornika ?
pozdrawiam
wojtek
Dariush
Posty: 127
Rejestracja: 2013-05-07, 20:44
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Dariush » 2013-06-19, 21:31

Dziwne że humbucker Ci brumił. Czy dobrze połączyłeś ze sobą cewki ? Może gdy testowałeś za pierwszym razem, były spięte szeregowo a teraz są równolegle, stąd mogła się wziąć różnica w brzmieniu.

Ja ostatnio dość mało uaktualniam informacji w wątku, sporo testuje i mam mało czasu.

Pierwsza z ostatnich nowości: mam puszki do Telecastera.
Obrazek

Druga rzecz to mini-humbuckerek, który właśnie testuję.

Trzecia - próbki dźwiękowe będą w ciągu najbliższych dni.

Czwarta - jeśli jest ktoś zainteresowany przetestowaniem przetwornika lub całego kompletu do Jazz Bassu oraz Tele Bassu z ewentualnym późniejszym kupnem bądź nie - proszę pisać.
wojtek
Posty: 447
Rejestracja: 2012-07-27, 20:19
Lokalizacja: mazowsze

Post autor: wojtek » 2013-06-20, 18:32

Bardzo mi sie podoba Bartolini Ba J 5 JNB http://www.youtube.com/watch?v=3kVMzUd9yus
Nie no podczas ekranowania nie rozłączałem cewek folia miedziana jest z laminatu z płytki podłączona do masy z tym brumem to już chyba doszedłem o co chodzi ,ale dalej nie rozumiem tego podbicia wysokich tonów nie jest dużo ale jest na wzmacniaczu gdzie zawsze testuje gitary całą barwe miałem podkręconą na maksa ( tak mi jakoś pasuje ) a teraz średnie zdiełem całkiem a wysokie tony o połowę i jest całkiem fajnie .Ale interesują mnie sugestie odnośnie tej folii miedzianej ?dla czego pasmo poszło w górę a nie w dół .
Pozdrawiam
Robisz może jakieś humbucki dedykowane do arch topa ? Zależy mi na wiernym oddaniu naturalnego akustycznego dźwięku .
Dariush
Posty: 127
Rejestracja: 2013-05-07, 20:44
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Dariush » 2013-06-23, 11:51

Tak w ramach aktualizacji wątku, umówiłem się z Wojtkiem na zrobienie próbnego pickupa wg założeń o których napisał. Gdy się uda, zamieszczę tutaj zdjęcia i informacje.
Awatar użytkownika
Andrzej
Posty: 525
Rejestracja: 2011-01-02, 21:00
Lokalizacja: Koszalin

Post autor: Andrzej » 2013-07-02, 10:28

Dariush pisze:


Druga rzecz to mini-humbuckerek, który właśnie testuję.
Napisz coś więcej o tym mini-humbuckerku .
Dariush
Posty: 127
Rejestracja: 2013-05-07, 20:44
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Dariush » 2013-07-02, 11:02

To było takie niestandardowe zamówienie i eksperyment zarazem. Gitara archtop, to o czym pisał Wojtek, akustyczne brzmienie, pickup przeznaczony był tylko pod mostek. Dopiero czekam na ocenę (jeszcze nie Wojtka, ale wkrótce chyba też będzie mógł przetestować) :)

Pickup jest niski i wąski, zrobiony na małych magnesach neodymowych. Jest akurat taki, że można go wcisnąć w jakąś małą drewnianą puszkę co też zrobiłem. Oczywiście w ferworze walki nie zrobiłem zdjęcia, ale poproszę testera żeby mi podesłał to tu wrzucę :)

Nie musi być blisko strun bo ma silne pole magnetyczne, brzmi jasno ale tak bez przesady, akurat tak że określenie "akustycznie" bardzo pasuje. Pomimo że jest pod mostkiem to nie ma takiej szpili, która wymusza skręcenia treble. No i jako że to humbucker to jest cisza. Ten był bez uchwytów na śruby bo będzie jakoś przyklejany, ale bez problemu można to zrobić.
Jak na eksperyment to udany, jednak w pozycję przy-gryfową muszę wymyślić coś innego, ponieważ silne magnesy wpływają tam już słyszalnie na wibracje strun. No chyba że pickup byłby nie tuż pod strunami, tylko opuszczony na około 1cm, albo np. pod deską/pickguardą.

Od tego tygodnia będę miał trochę więcej czasu.. nie, teraz będę miał dużo czasu więc oddaje się w 100% pickupom i 100% graniu (ja robię 200% normy :) ) W kolejce Jazz Bass i Precision Bass. Telecaster Bass przetestowany - jest nieźle.
ODPOWIEDZ