Sklep

Czyli chemia w lutnictwie.

Moderator: poco

Awatar użytkownika
Pełta
Posty: 93
Rejestracja: 2016-01-14, 11:15
Lokalizacja: mazowieckie

Sklep

Post autor: Pełta » 2016-01-28, 14:35

Hey,nie wiem czy temat był...koledzy, może polecicie jakiś sklep gdzie to wszystko kupię:
-sandarak
-terpentyna wenecka
-kamfora
-olejek terpentynowy
-olejek lawendowy
-kopal
-szelak
-mastyka
-cukier kanaryjski
Dziękuję.
Mariusz
Klucz Levisa...
Awatar użytkownika
Piotrek_Violin
Posty: 320
Rejestracja: 2011-08-26, 20:55
Lokalizacja: Oslo

Re: Sklep

Post autor: Piotrek_Violin » 2016-01-28, 15:10

Ja kupuje tu natomiast sam mastyks kupuje u tego sprzedawcy- bardzo dobra jakość i szybka dostawa.
Awatar użytkownika
molu
Posty: 1418
Rejestracja: 2012-02-21, 14:42
Lokalizacja: Kraków

Re: Sklep

Post autor: molu » 2016-01-28, 15:48

Sprawdź u Henglewskich.

T.
poco
Moderator
Posty: 4626
Rejestracja: 2010-12-06, 14:36
Lokalizacja: Blok Dobryszyce

Re: Sklep

Post autor: poco » 2016-01-29, 01:44

Szukaj w sklepach zaopatrzenia plastyków i konserwatorów zabytków.
Przykładowo tu http://www.art-konserwacja.pl/zywice-naturalne-319_24/
Pozdrawiam, Ryszard
via vita curva est
Awatar użytkownika
Pełta
Posty: 93
Rejestracja: 2016-01-14, 11:15
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Sklep

Post autor: Pełta » 2016-01-29, 23:06

Dzięki wielkie,trochę poszukałem...raczej wolałbym nasze rodzime,tylko pewnie nie wiadomo jakiej jakości towar posiadają.Znalazłem taki oto sklep http://www.kremerpolska.com/katalog/index.htm będąc w marcu w Krakowie nie omieszkam odwiedzić,może coś u nich da sie ułozyć.A moze ktoś korzysta z zasobów tego sklepu?
Dziękuję
Mariusz
Klucz Levisa...
szlifek
Posty: 436
Rejestracja: 2009-12-24, 12:58
Lokalizacja: kraków

Re: Sklep

Post autor: szlifek » 2016-01-29, 23:53

Witam.
Jak już będziesz w Krakowie to sprawdź firmę -
http://www.edan.krakow.pl/kontakt
Pozdrawiam.
pamiętaj o cyklinie !
Awatar użytkownika
Piotrek_Violin
Posty: 320
Rejestracja: 2011-08-26, 20:55
Lokalizacja: Oslo

Re: Sklep

Post autor: Piotrek_Violin » 2016-01-29, 23:58

Kupowalem kiedys w edanie i towar byl ok, aczkolwiek znajomy nie byl zadowolony ostatnio z zakupow u nich. Zakupy w Niemczech wg mnie sie oplacaja jesli kupujesz wiecej produktow. Maja swietne barwniki np , preparaty do polerowania i czyszczenia.
poco
Moderator
Posty: 4626
Rejestracja: 2010-12-06, 14:36
Lokalizacja: Blok Dobryszyce

Re: Sklep

Post autor: poco » 2016-01-30, 13:23

Masz w Krakowie uczelnię plastyczną, są pracownie konserwacji zabytków, mebli, więc pogadaj z ludźmi z branży i wszystko Ci powiedzą.
Może molu Ci pomoże. Skontaktuj się z nim.
Pozdrawiam, Ryszard
via vita curva est
Awatar użytkownika
Pełta
Posty: 93
Rejestracja: 2016-01-14, 11:15
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Sklep

Post autor: Pełta » 2016-01-31, 11:15

poco pisze:Masz w Krakowie uczelnię plastyczną, są pracownie konserwacji zabytków, mebli, więc pogadaj z ludźmi z branży i wszystko Ci powiedzą.
Może molu Ci pomoże. Skontaktuj się z nim.
Pozdrawiam, Ryszard
Hehe,dobre,pozdrawiam serdecznie...wiele zrozumiałem lecz wiedzy i porad tu nie znajde,muszę isc własną drogą...dziękuję.
Mariusz
Klucz Levisa...
szlifek
Posty: 436
Rejestracja: 2009-12-24, 12:58
Lokalizacja: kraków

Re: Sklep

Post autor: szlifek » 2016-01-31, 14:38

Witam.
Ale o co chodzi ? - co z tą " swoją drogą " ?
Pytałeś gdzie kupić - każdy coś napisał.
A ze do techniki stosowania tego i owego musisz sam dojść - to inna sprawa.
Pozdrawiam.
pamiętaj o cyklinie !
Awatar użytkownika
Pełta
Posty: 93
Rejestracja: 2016-01-14, 11:15
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Sklep

Post autor: Pełta » 2016-02-07, 09:07

Witam,jednak droga nie okazała się ślepa,udało mi się znależdż materiały,chyba XVIII w,może starsze...jak pasujące do mojej sentencji...a tyczące się przygotowania lakierów,podkładów i klejów,co to wilgoć i temperatura nie ruszy...piszą też o lakierze,ktory wyjątkową przezroczystosc daje i...,,aureolę,,
Jak to pamiec wracać potrafi,gdy w sadzie świętej pamięci dziadka się bawiło i gumę wyciekającą z pni śliw i wisni się odrywało...a ona potrzebna nam wlasnie będzie,jak i olej lniany,kopal,i ogolnie kilka dostępnych rzeczy,chodżby slonca:-) ...receptury proste i jasno opisane.Jeśli tylko uda mi się pierwsze skrzypce stworzyc,to wynikami nie omieszkam się podzielić.
Mario
Klucz Levisa...
Awatar użytkownika
Pełta
Posty: 93
Rejestracja: 2016-01-14, 11:15
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Sklep

Post autor: Pełta » 2016-02-08, 17:44

Witam,a zarazem przepraszam za mój przedostatni post.Sumienie jak dusza skrzypiec...może zbyt ostro i obcesowo odpowiedzialem koledze Ryszardowi-przepraszam.
Co do wartosci/zawartosci forum oczywiscie jest tu dużo cennych wskazówek,materiałów,ktore poświęcając swój czas forumowicze udostępniają,to nie ulega wątpliwości.
Nie mniej jednak do wszystkiego trzeba dojsć samemu-np.technika,o ktorej wspomial kolega powyżej...
I w cale na początek nie potrzeba super gatunkowo materiałów,chodzi o praktykę,wprawę,wypracowanie pewnych zasad,kolejnych etapow prac.Zamiast świerku można wykorzystać jodłę świętokrzyską,jeśli mamy lepszy do niej dostęp,a na dekę dolną np.gruszę,czy akację...na lepsze klasowo drewno przyjdzie czas.Dobre rady dawał chyba Bartosz,estetyka na początek miej ważna,poza oczywiscie złotymi wymiarami,min.menzurą...trudno oczywiście laikowi,tym bardziej samoukowi poradzić sobie z zestrojeniem dek,ale niestety od początku bez względu na użyte drewno trzeba starać się aby deki odpowiednio ze sobą wspołgrały brzmieniowo.Bez tego nie ma mowy o o prawidlowym ,,tonie/barwie,,skrzypiec,w przeciwnym razie jak podaje literatura skrzypce takie będą jedynie drewnianą galanterią.Pomimo ubogiej literatury,o strojeniu mozemy trochę poczytać,można to znalezdż.
Wypracować z czasem napewno to mozna,na poczatek trzeba poznac ogolne zasady strojenia,aby żrozumieć o co w skrzypcach chodzi,za tym jak wiadomo gonią od stuleci ludzie się tym parający,niektórym nawet się to udało i to z dobrym skutkiem,bo ich zachowane instrumenty są od ponad 300 lat jeszcze w użyciu.
Ale to chyba oczywista oczywistość :-)
Ok.już nie zaśmiecam.
Klucz Levisa...
poco
Moderator
Posty: 4626
Rejestracja: 2010-12-06, 14:36
Lokalizacja: Blok Dobryszyce

Re: Sklep

Post autor: poco » 2016-02-08, 21:58

To chyba o mnie chodziło? :-D
Nie przejmuj się pierdołami! Staramy się doradzać tak, aby był wybór. Bo to tylko doradzanie, a na odległość nie da się rozkminić wszystkiego, co sobie umyśli i jak to ubiera w słowa pytający. Za dużo zmiennych. ;-)
Niestety, tak jak koledzy piszą , do wszystkiego i tak musisz dochodzić sam, chyba, że zdasz się z niektórymi tematami na innych.
Z doborem drewna, to też są zwykle wytyczne sprawdzone, natomiast używać można każdego gatunku, bo i tak nie da się przewidzieć do końca efektu finalnego. Zwłaszcza u amatorów.
Tak, że dawaj ostro ze swoimi wizjami, a mam nadzieje, że sukces zwieńczy dzieło.
Pozdrawiam, Ryszard
via vita curva est
ODPOWIEDZ