Lakiery poliuretanowe

Czyli chemia w lutnictwie.

Moderator: poco

Stiopa
Posty: 32
Rejestracja: 2014-07-27, 21:39
Lokalizacja: Polska

Lakiery poliuretanowe

Post autor: Stiopa » 2015-10-22, 06:39

Dzień dobry :-) ,
Mam problem z dobraniem lakieru poliuretanowego. Znalazłem taki zestaw: http://allegro.pl/lakier-poliuretanowy- ... 54688.html (Plantag Plathan Brilant 95 gloss). Czy ktoś go już używał? Jeśli tak to czy jest to sensowna inwestycja?
Może ktoś poleci jakiś inny lakier poliuretanowy, najlepiej dwuskładnikowy?
I od razu zaznaczam, nitro mnie nie interesuje :-D .

Pozdrawiam
poco
Moderator
Posty: 4626
Rejestracja: 2010-12-06, 14:36
Lokalizacja: Blok Dobryszyce

Re: Lakiery poliuretanowe

Post autor: poco » 2015-10-22, 14:32

Nie znalazłem karty technicznej produktu, więc nie odpowiem.
na rynku jest dużo produktów poliuretanowych i bym szukał raczej u znanych producentów oraz poszukał możliwości obejrzenia efektów zastosowania takich lakierów. Instruktorzy pokażą i podpowiedzą jak postępować step by step, a dodatkowo wskażą materiały ścierne do prac przygotowawczych i innych.
Z własnego doświadczenia wiem, że każda pliszka swój ogonek chwali :-D , a nadto w wielu przypadkach nie maja doświadczenia w lakierowaniu drewna czystego. Płyty, to tak, bo "stolarze" używają MDF-ów i podobnego badziewia.
Pozdrawiam, Ryszard
via vita curva est
Awatar użytkownika
molu
Posty: 1418
Rejestracja: 2012-02-21, 14:42
Lokalizacja: Kraków

Re: Lakiery poliuretanowe

Post autor: molu » 2015-10-22, 14:57

Stiopa - jeżeli brak opinii to może warto poświęcić 80 zł i przetestować samemu na jakimś drewnie. To jest dość sensowna cena jak za litrowe zestawy. Nie wypowiem się co do jakości, natomiast za zestaw firmy ICA, wszystko po 0,5L, zapłaciłem ok 160 zł. Nie wiem jak tutaj jest z trwałością utwardzaczy, ja po kilku miesiącach miałem zżelowane (wiedziałem, że tak będzie). Jak nie masz dużego przerobu warto kupować możliwie jak najmniejszą pojemność - unikniesz zbędnych wydatków lub niespodzianek przy mieszaniu.

T.
ODPOWIEDZ