PRS gold burst - dobór bejcy

Czyli chemia w lutnictwie.

Moderator: poco

Odi
Posty: 253
Rejestracja: 2012-01-30, 13:42
Lokalizacja: W-w
Kontakt:

PRS gold burst - dobór bejcy

Post autor: Odi » 2013-09-26, 08:27

Dostałem zlecenie! Klient chce kopię PRS'a w kolorze black gold burst, podobnym do tego
Obrazek

Ktoś z was robił podobny kolor na klonie falistym? Nie jestem pewny jakie bejce do tego kupić, czarną i żółtą czy brązową i żółtą? Jakiś konkretny odcień żółci? :-|
Domyślam się, że kolor nie wyjdzie mi dokładnie taki jak na zdjęciu, ale nie chcę by odbiegał za bardzo.
Burst jest na tym zdjęciu podwójny, czarno-czerwony, czy to tylko złudzenie optyczne i sam czarny miesza się tak z tłem?
Jaka bejca na tył da taki kolor mahoniu jak na zdjęciu? Wiśnia?

Na gitarę będę kładł prawdopodobnie lakier poliuretanowy. Polecilibyście pod to bejcę jakiejś konkretnej firmy?

Z góry dzięki za wszelkie rady i sugestie.
popik10

Post autor: popik10 » 2013-09-26, 09:33

Tu masz poliuretan Dulux Silver
Link >
Powłoka chyba ładna, nie?? ;-)
Jak dla mnie to bejca żółta i brązowa.
Co do brązu trzeba robić próby i dobierać.
Żółty nabiera głębi przez wzmocnienie brązem.
Pozdrawiam
cherlawyleon
Posty: 140
Rejestracja: 2013-04-28, 15:01
Lokalizacja: Chorzów
Kontakt:

Post autor: cherlawyleon » 2013-09-29, 07:38

Tego typu kolorystykę uzyskasz właśnie przy pomocy bejcy zółtej ale nie takiej wręcz odblaskowej żółci i ciemnego brązuo ciepłym odcieniu. Właściwie to nawet nie żółta tylko taki kolor coś jak jodyna. Trudno to określić. W każdym razie można uzyskać tego typu efekt jak na zdjęciu. Jak trzeba to podam symbole tych bejc.
Załączniki
WP_000379.jpg
Odi
Posty: 253
Rejestracja: 2012-01-30, 13:42
Lokalizacja: W-w
Kontakt:

Post autor: Odi » 2013-10-04, 12:58

Dzięki za odpowiedzi.

Piękna pogoda za oknem, aż człowiek się pali do roboty a mnie dopadła grypa :-(

Symboli nie potrzebuję, zorientuję się po kolorze. Zastanawiam się tylko jaki rodzaj i markę wybrać, trochę kusi mnie łatwo dostępna i tania opcja czyli http://www.dragon.biz.pl/product.php?ca ... tem_id=193
Mam taki brąz i barwi bardzo ładnie, nie podnosi włókien. Przynajmniej na klonowych próbkach. Ale przy malowaniu pierwszego topu za 250zł jest strach żeby głupio czegoś nie zepsuć.
cherlawyleon
Posty: 140
Rejestracja: 2013-04-28, 15:01
Lokalizacja: Chorzów
Kontakt:

Post autor: cherlawyleon » 2013-10-04, 16:26

Wiesz, jeśłi chcesz wydobyć błyszcz poprzeczny z klonu to zaczynasz od barwienia topu czarną bądź ciemnobrązową bejcą wodną. Obficie tak aby własnie podnieść włókna. Po wyschnięciu szlifujesz i bejca zostaje w dołkach a ubywa jej z górek i rysunek zostaje. Później dopiero podkład, bejca rozpuszczalnikowa i nawierzchniowy.
ODPOWIEDZ