Wybór kleju

Czyli chemia w lutnictwie.

Moderator: poco

Awatar użytkownika
michau25
Posty: 353
Rejestracja: 2010-09-27, 18:10
Lokalizacja: Katowice

Wybór kleju

Post autor: michau25 » 2012-08-10, 17:41

Czy ktoś mi może powiedzieć czym różni się ten klej od tego ? Różnica w cenie minimalna a kleju dwa razy tyle. Nie ma w opisie obok nazwy słowa oryginalny, ale przecież nazwa jest ta sama :-?
poco
Moderator
Posty: 4626
Rejestracja: 2010-12-06, 14:36
Lokalizacja: Blok Dobryszyce

Post autor: poco » 2012-08-10, 17:54

Opakowaniem. :mrgreen:
Pozdrawiam, Ryszard
via vita curva est
Awatar użytkownika
SeBas
Posty: 90
Rejestracja: 2012-01-11, 09:17
Lokalizacja: Grójec

Post autor: SeBas » 2012-08-16, 12:40

Może to jest dobre miejsce na to pytanie. Jaki klej polecacie do wklejania markerów i siodełka?
Awatar użytkownika
Esperal
Posty: 219
Rejestracja: 2011-09-28, 06:45
Lokalizacja: Lubin

Post autor: Esperal » 2012-08-16, 13:03

kropelka?
Awatar użytkownika
molu
Posty: 1418
Rejestracja: 2012-02-21, 14:42
Lokalizacja: Kraków

Post autor: molu » 2012-08-16, 13:49

Markery to bym cyjanoakrylem potraktował. Natomiast siodełko czymś mniej permanentnym.
Ostatnio kleiłem na wikolowym.


T.
Awatar użytkownika
molu
Posty: 1418
Rejestracja: 2012-02-21, 14:42
Lokalizacja: Kraków

Post autor: molu » 2012-09-19, 13:51

Taka ciekawostka.. niełatwo kupić Titebond Original Wood Glue w Polsce. Pomimo, że na stronach jest w ofercie, to po kilku dniach otrzymuje maila z informacją, że "niestety jest niedostępny, nie mają w hurtowni".

T.
Awatar użytkownika
palisander
Posty: 1003
Rejestracja: 2009-04-17, 12:55
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Post autor: palisander » 2012-09-19, 18:31

Sprawdzałeś tutaj:

http://www.art-renowacja.pl/kleje-do-drewna/370_41/



Lub u Henglewskich w Poznaniu... ewentualnie w firmie Kremer polska...?
podstawa to dokładność
poco
Moderator
Posty: 4626
Rejestracja: 2010-12-06, 14:36
Lokalizacja: Blok Dobryszyce

Post autor: poco » 2012-09-19, 19:17

Prowadziłem swojego czasu rozmowy z tą firmą http://www.adsystem.com.pl/sub,pl.html a tematem była dystrybucja kleju Titebond w naszym środowisku. Problem jednak był w wielkości opakowania, no i ceny z tym związanej. Nie dysponowałem takimi wolnymi środkami. :-( W małe opakowania trzeba by było samemu konfekcjonować. Możliwe, że dało by się coś tam pokuglować, ale trzeba by było udać się osobiście.
Z opinii środowiska stolarskiego, które mogło by być odbiorcą tego kleju niestety cena skutecznie odstrasza. Nikt nie jest zainteresowany poznaniem właściwości klejów na bazie żywic alifatycznych. Cena, i jeszcze raz cena, czyli koszty.
Pozdrawiam, Ryszard
Ostatnio zmieniony 2012-09-19, 21:57 przez poco, łącznie zmieniany 1 raz.
via vita curva est
Awatar użytkownika
palisander
Posty: 1003
Rejestracja: 2009-04-17, 12:55
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Post autor: palisander » 2012-09-19, 19:54

Kleju poliuretanowego i na bazie polioctanu winylu u stolarzy nie przeskoczysz niczym... No i rzecz jasna spoiw klejowych jakich używają na prasach vacum.

W Polsce dużo wody w Wiśle upłynie zanim klej Typu Titebond pojawi się na sklepowych półkach i będzie ogólno dostępnym towarem dla specjalistów i konserwatorów. Dziwi mnie to bo czasem widuję na półkach w marketach naturalne politury do drewna firmy Starwax w iście kosmicznej cenie... jak większość ich produktów... Myslę,że klej Titebond na półce nawet marketowej stał by duuuuuużo krócej. :-? No... ale wiele zależy od handlowców i strategii sprzedaży w danym kraju. Polska to widać jeszcze pustynia chyba i dziki kraj dla firmy Franklin I. i myślą chyba,że u nas w kraju lepi się chatki z błota, drewno wiąże lianami , a instrumenty na których graja nasi rodacy są wykonywane przez zamieszkałe w polskich lasach elfy, gobliny i inne antyczne stwory...

Dzięki temu nieliczne firmy mające w ofercie w.w kleje dyktują ceny i prawdę mówiąc nie przykładają zbytniej uwagi do tych produktów.

Wystarczyło by trochę zaangażowania , przekazania wiedzy, uświadomienia i nauczenia ewentualnych odbiorców i kontrahentów wiedzy o produkcie i za parę lat mieli byśmy te kleje dostępne niczym WD-40 w każdym sklepie. Dziwię się, że jeszcze nikt sie za to zabrał bo dla kogoś ( firmy) , kto szuka czegoś wyjątkowego i nieznanego oraz sprawdzonego na czym można zarobić wprowadzając trochę nowoczesnego i agresywnego marketingu ( bez ściemniania...) to kleje Titebond są idealne i co najważniejsze same się obronią swą jakością w rękach majsterkowiczów, modelarzy, konserwatorow itd. itd. . . O lutnikach nie wspominając... ;-)
podstawa to dokładność
Awatar użytkownika
molu
Posty: 1418
Rejestracja: 2012-02-21, 14:42
Lokalizacja: Kraków

Post autor: molu » 2012-09-19, 20:40

Palisander - w "renowacji" niestety nie ma. Dzisiaj rano sprawdzałem Henglewskich - był oznaczony jako "towar sprzedany". Teraz patrzę, i jest w ofercie, a przynajmniej można dodać do koszyka.

T.
Awatar użytkownika
michau25
Posty: 353
Rejestracja: 2010-09-27, 18:10
Lokalizacja: Katowice

Post autor: michau25 » 2012-09-19, 21:58

Co do art renowacja to jakaś podpucha, zamówiłem prawie miesiąc temu i nie dostałem nic do dziś także nie polecam, muszę się tym zająć tylko do tej pory nie miałem kiedy, na razie wysłałem tylko maila, oczywiście zero odpowiedzi. Niestety opinie na serwisie który podają (i jeszcze proszą o opinię!) na stronie zobaczyłem po kupnie :-?
Awatar użytkownika
palisander
Posty: 1003
Rejestracja: 2009-04-17, 12:55
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Post autor: palisander » 2012-09-20, 08:18

Witam.

To widocznie jakiś chwilowy niedobór akurat tego kleju. Co do Reno Art to raczej nie mogę mieć zdania bo kupowałem tam tylko raz i to dawno temu. Ale faktycznie po tygodniu zadzwoniłem do pana Kuczkowskiego ( właściciel) i trochę ,,przyspieszyłem" jego działanie bo jakoś nie spieszył się zbytnio z realizacją. W sumie jednak bardzo sympatyczny jegomość i raczej miły facet.

Pozdrawiam.
podstawa to dokładność
poco
Moderator
Posty: 4626
Rejestracja: 2010-12-06, 14:36
Lokalizacja: Blok Dobryszyce

Post autor: poco » 2012-09-20, 19:17

Na eBayu jest tego kleju od pyty, ale co ciekawe, to wszystko z GB /Londyn/ i nawet w Czechach też mają stamtąd. Takie wiadro 19 litrów jest najkorzystniejszym zakupem, bo litr wychodzi ok 23 zł, coś koło tego. Jak doliczymy koszty przesyłki, to może być drożej , ale ile, to nie wiem. Przy cenie ok 130 PLN u nas, to i tak się opłaca.
Pozdrawiam, Ryszard
via vita curva est
Awatar użytkownika
molu
Posty: 1418
Rejestracja: 2012-02-21, 14:42
Lokalizacja: Kraków

Post autor: molu » 2012-09-20, 21:16

Przesyłka kurierska pewnie tania nie będzie. Ale mając kogoś znajomego np w Londynie można skorzystać z Eagle Transport. Sądzę, że w 25GBP przesyłka by się zamknęła. Korzystałem kilka razy z ich usług, wszytko bezproblemowo. Tylko trzeba znaleźć te kilkanaście/dziesiąt osób chętnych do zakupu kleju.

T.
Awatar użytkownika
molu
Posty: 1418
Rejestracja: 2012-02-21, 14:42
Lokalizacja: Kraków

Post autor: molu » 2014-05-07, 14:55

Zgłupłem już zupełnie...

Chciałem zakupić klej skórny. Wszędzie w ofercie "klej skórny perełka". Ale w opisie niektóre sklepy mają - klej ze ścięgien i kości bydlęcych. Jeden sprzedawca mi powiedział, że maja skórny, taki droższy, prawdziwy oraz perełkę, ale to syntetyczne jest...
Czy w takim razie perełką to każdy sobie nazywa klej w granulacie, ale skład już nieistotny?
o.. właśnie znalazłem kolejną ofertę.. klej skórny, a inny produkt to klej stolarski perełka.. kostny. Klej skórny pozłotniczy..
Już sam nie wiem co mam kupić.. :)

T.
ODPOWIEDZ