Sucupira

Tu rozmawiamy na tematy drewniane

Moderator: poco

kaszmir88
Posty: 1
Rejestracja: 2010-05-12, 19:29

Sucupira

Post autor: kaszmir88 » 2010-05-12, 19:39

Jako, że pisze po raz pierwszy to na początek chciałem się przywitać.

Mam zamiar kupić drewno (deskę podłogową) na podstrunnice. W lokalnym sklepie pani zaproponowała mi drewno sucupira (palisandru niestety nie ma). I tu rodzi się moje pytanie: czy mieliście jakieś doświadczenia z tym drewnem, jeżeli tak to jakie? I najważniejsze: czy nada się na podstrunnice(czy jest stabilne, czy nie będzie się krzywić etc.)?
Kris
Posty: 280
Rejestracja: 2009-12-05, 21:46
Lokalizacja: Stok Lacki k. Siedlec

Post autor: Kris » 2010-05-13, 20:07

Szczerze mówiąc pierwsze słysze... zaglądam na wiki a tam tylko w jedno zdanie po angielsku że w brazylii rośnie (było jeszcze po portugalsku) no ale na szczęście są zdjęcia takich klepek i z tego co widze to z konsystencji typowy egzotyk podobny budową do merbau, wyraźne pory więc wnioskuje że drzewo jest tłustawe więc nie chłonie wilgoci tak bardzo więc jak najbardziej nadaje się na podstrunnice (skoro to klepka podłogowa to napewno nie jest miękkie). Testuj zobaczymy jak ci pójdzie :D
Zenek_Spawacz

Post autor: Zenek_Spawacz » 2010-05-14, 18:25

Ja polecam podstrunnice z Cumaru ... Bardzo ladne pelne brzmienie. Sucupira jest mi absolutnie nieznana. Ale nazwy sa tak pokielbaszone , ze niewiele mowia. Kazde drewno ma ich po kilkanascie a handlowcy wybieraja sobie te o ladniejszym i egzotyczniejszym brzmieniu...
ODPOWIEDZ