Sprzedaż drewna

Tu rozmawiamy na tematy drewniane

Moderator: poco

dudi999
Posty: 63
Rejestracja: 2009-01-27, 13:37
Lokalizacja: Opole Lubelskie
Kontakt:

Sprzedaż drewna

Post autor: dudi999 » 2009-04-26, 19:37

Mam do Was pytanie:
Jak myślicie ile można wołać za deske na korpus (jesli chodzi o odmiane to chodzi tu np o olche, klon lub jesion)?

Widziałem na allegro ceny po 200-300 zl co dla mnie osobiscie jest mała przesada :)
Myslalem o cenach z przedzialu 50-100 zl?!

Ostatnio znalazłem blisko siebie skład z sezonowanym drewnem i dowiedziałem sie przypadkiem ze mam też znajomości w niedalekim tartaku gdzie też handluja czasami drewnem. Tak sobie pomyślalem zeby kupić np. 1m3 drewna, zostawic sobie troche a reszte sprzedac. Tylko nie wiem czy mi sie bedzie to oplacalo. Dlatego pytam Was ile bylibyscie sklonni zaplacic za taka deske np na korpus. Wiem ze w gre wchodzi jakosc drewna itp. Ale załóżmy ze drewno jest niezłej jakości bo bede mogl pojechac i wybrac najbardziej odpowiadajace mi deski.
www.boogieband.com.pl

www.dbcenter.pl - nowo otwarty sklep ze sprz
nieryey
Posty: 117
Rejestracja: 2009-04-13, 10:04
Lokalizacja: Bukowno

Post autor: nieryey » 2009-04-26, 21:38

Hmm... Ja zamowilem sobie sklejony kawalek jesionu lub debu o wymiarach 50x60x5 i na razie tata dal zaliczke 50zl ;) Jesten pewien, ze znajdziesz suchy kawalek jesionu do stowki ;) Jak odbiore drewienko, to dopisze ile zaplacilem za calosc ;)
Bite my shiny metal ass!
kaszubp
Posty: 43
Rejestracja: 2009-01-25, 17:30

Post autor: kaszubp » 2009-05-09, 20:34

:) za 200 to sprzedam mahoń:)
Zenek_Spawacz

Post autor: Zenek_Spawacz » 2009-05-13, 01:50

Jezeli chodzi o sprzedaz drewna na instrumenty tzn wysezonowanego o odpowiedniej wilgotnosci (mniejszej niz 10%) to nie jest to rzecz tania.
np mahonie na korpus maja w niemczech nastepujace ceny :

Wymiary okolo 55 cm x 35cm x 5cm:

Khaya ivorensis - deska cala -okolo 60 euro , dwa kawalki do sklejenia - 40 euro
Swietenia macrophyllia - deska cala - 90 euro dwa kawalki - 70 euro
Sapelli - deska cala - okolo 50 euro - dwa kawalki -35 euro
Sipo - deska cala - 50 dwa kawalki - 40 euro

deski wzozyste w/w mahoni zaczynaja sie od 120 euro

Deski wzorzyste naprawde ladne innych typow mozna dostac za okolo 360 euro
Zenek_Spawacz

Post autor: Zenek_Spawacz » 2009-05-13, 02:32

Ok , u mnie na Dominikanie ceny drewien sa zupelnie inne i jakosc oferowanego materialu jest w obrebie niektorych gatunkow o wiele lepsza.
Przyklady:
Antiroba Andina - carapa guyanesis - import z Brazylii. Wybor , bez ograniczen najlepsza mozliwa jakosc 93 peso za stope kwadratowa. Znaczy za deske na korpus placi sie okolo 8 euro. Orzech kosztuje to samo . Klon jest nieco drozszy bo pochodzi ze USA ,okolo 12 euro, Swietenia kosztuje okolo 9 euro (sezonowana) Tauari - 7 euro , jatoba 10 euro , Jequitiba 10 euro , W Santo Domingo wybor jest imponujacy i jakosc o wiele wyzsza niz analogicznych drewien w Europie... Ale to jest miejsce gdzie te drzewa rosna.
Jeszcze jedno , zyjac w poludniowej ameryce czy na Karaibach (jak w moim wypadku) czlowiek widzi ABSOLUTNY brak skrupolow jakie maja np. europejczycy jezeli chodzi o uzycie drewna zagrozonego zaniknieciem... jezeli ktos tutaj moze zarobic pare groszy wycinajac drzewo w srodku parku narodowego to ono zostanie wyciete.... Bez mrugniecia okiem!
ODPOWIEDZ