Napisałeł o pręcie, a nie podałeł, że podwójnym, a to jest sendno tematu.
Jeżeli wiesz, rozumiesz zasadę działania pręta podwójnego, to sprawa jest prosta.
Jeżeli masz pręt wykonany z 2 drutów, to odległołę pomiędzy elementami = 0. Jeżeli pręt i płaskownik, to będzie tam szczelina, którę ta koszulka zaciłnie, jednoczełnie wyginajęc płaskownik w przeciwnym kierunku niż ma działaę. Zatem musisz użyę dodatkowo większej siły aby pokonaę to wklęłnięcie ta, aby stało się wybrzuszeniem.
Pręty te są zwykle w koszulce, a górna i dolna częłę jest bardzo blisko siebie. Zatem, aby wywołaę efekt wyginania potrzeba użyę siły tym większej, im bliżej są one od siebie. Jak potrafisz, to rozrysuj sobie układ sił działajęcych na okrełlonych geometrię elementu sił jakie działaję na łciskany układ. Wypadkowa będzie =musi byę skierowana do góry.

Pręt dolny będzie zawsze poziomy, a górny wygina się w górę zapoczętkowujęc swój ruch w górę i styk z podstrunnicę dokładnie w tym miejscu.
Po włożeniu pręta w kanał zaznacz na nim punkt, gdzie będzie 7 próg i tam, przebijajęc koszulkę wpasuj kawałek metalu, drewna, plastiku tak, aby powstało niewielkie wybrzuszenie w górę. To wybrzuszenie nie może wystawaę powyżej płaszczyzny gryfu bez podstrunnicy (nie przykleisz równo podstrunnicy). Ten rozpierajęcy kawałek czegoś pozwoli na natychmiastowe zadziałanie pręta.
Oczywiłcie , nie musisz tego robię, ale tym samym zwiększasz siłę z jakę będziesz kręcił nakrętkę, co przekłada się na większe obciężenie gwintów pręta i nakrętki. To jest mechanika.
W skrajnym przypadku może dojłę do zerwana gwintu na jednym z tych elementów.
To tylko tyle i aż tyle
