Edytowanie postów - przy wpisywaniu dalszego wątku.

Tutaj czekamy na waszą inicjatywę...To co powinno być a niema , to co jest a nie powinno być etc.

Moderator: poco

Awatar użytkownika
Jan
Posty: 1987
Rejestracja: 2017-05-11, 19:22
Lokalizacja: Racibórz

Edytowanie postów - przy wpisywaniu dalszego wątku.

Post autor: Jan » 2019-07-12, 18:53

Admini - wiem, że zwracacie uwagę by dopisując coś do posta robić to poprzez jego edycję. Uważam to za bardzo nietrafiony i prawdę mówiąc wprowadzający bałagan i brak przejrzystości sposób. Wcale nie porządkuje to niczego nie mówiąc o tym, że tworzy się tasiemce a w przypadku większej ilości zdjęć nie wiadomo do której części opisu są zdjęcia. Nie wiem dlaczego się przy tym upieracie skoro to w niczym nie usprawnia działania forum. Takie działanie miało by sens gdyby można było tekst przedzielać zdjęciami a tak nie jest, zdjęcia załadują się na koniec posta co czyni go nieczytelnym. Dobrze by było albo z takiej formy zrezygnować albo zrobić możliwość przedzielania tekstu zdjęciami bo przez taki układ jak jest teraz wszystko jest nieczytelne. Przerysowując problem - to tak jak gdyby w gazecie na początku zrobić tekst a na ostatniej stronie wstawić zdjęcia😄 i zastanawiaj się człowieku, które zdjęcie odnosi sie do jakiej części tekstu?
Pozdrawiam Janek
popik10

Re: Edytowanie postów - przy wpisywaniu dalszego wątku.

Post autor: popik10 » 2019-07-12, 19:38

To forum jest specyficzne. Jest relatywnie mało aktywnych użytkowników przez co niektóre wątki mogą tak wyglądać. Możemy spróbować takiej formy o jakiej piszesz. Może będzie czytelniej.
Awatar użytkownika
Jan
Posty: 1987
Rejestracja: 2017-05-11, 19:22
Lokalizacja: Racibórz

Re: Edytowanie postów - przy wpisywaniu dalszego wątku.

Post autor: Jan » 2019-07-12, 23:15

Piotrek specyficzne to mało powiedziane - to najlepsze specyficzne forum lutnicze w Polsce!!! Ale ta edycja psu na budę jako zasada, ona ma sens w sytuacji gdy coś przemyślimy i chcemy poprawić a nie jako zasada pisania postów. Taka formuła bardzo zmniejsza przejrzystość treści. Ciężko jest mieć w pamięci cały post i dopasowywać po jego przeczytaniu obrazki załączone na dole.
Pozdrawiam Janek
poco
Moderator
Posty: 4626
Rejestracja: 2010-12-06, 14:36
Lokalizacja: Blok Dobryszyce

Re: Edytowanie postów - przy wpisywaniu dalszego wątku.

Post autor: poco » 2019-07-13, 09:10

Istnieje też inna możliwość polepszająca czytelność treści w odniesieniu do zdjęć. Wystarczy je ponumerować i stosować odnośniki w tekście. Wiem, że jest to trochę utrudnienie, ale nie zaburzy przejrzystości. Tak myślę.
To będzie także stanowić dla nas adminów ułatwienie w przypadku scalania postów.
Pozdrawiam, Ryszard
via vita curva est
Awatar użytkownika
Jan
Posty: 1987
Rejestracja: 2017-05-11, 19:22
Lokalizacja: Racibórz

Re: Edytowanie postów - przy wpisywaniu dalszego wątku.

Post autor: Jan » 2019-07-13, 16:13

No pewnie Ryszard tylko po co sobie utrudniać życie i dalej musicie kombinować i scalać coś co tak naprawdę niczemu nie służy, dalej jest to moim zdaniem utrudnienie bo czytasz tekst a poźniej przewijasz go by szukać zdjęcia - to kolejny półśrodek.
Pozdrawiam Janek
ODPOWIEDZ