powitanie

Tu możesz się przywitać i przedstawić (wymagane)

Moderator: Jan

Bogdan C.
Posty: 18
Rejestracja: 2023-02-12, 10:16

powitanie

Post autor: Bogdan C. » 2023-02-12, 10:47

Witam Wszystkich,
chciałbym się Wam z grubsza przedstawić. Interesują mnie gitary klasyczne. Pierwszy raz zająłem się nimi już 30 lat temu. Zrobiłem wtedy 5 instrumentów opartych na mojej wiedzy o drewnie (jestem technologiem drewna) i na zdobytych z trudem informacjach o modelu Torresa. Miałem ambitne plany, by to kontynuować, ale życie pokierowało mnie inaczej. Wróciłem do tematu 3 lata temu i jestem w trakcie budowy 6 i 7-mej gitary z "nowej" serii. Na razie jeszcze wykorzystuję stare zapasy materiału (sapella na B/S, polski świerk na topy) więc mogę pozwolić sobie na eksperymentowanie.Obecnie korzystam z modelu Hernandeza d`Aguado, trochę go modyfikując. Myślę, że dotąd powstały dobre instrumenty, ale nauki mam przed sobą jeszcze sporo, w czym Forum jest i na pewno będzie pomocne.
Pozdrawiam
Bogdan C.
Awatar użytkownika
SebastianL
Posty: 749
Rejestracja: 2020-06-16, 08:55
Lokalizacja: Gliwice

Re: powitanie

Post autor: SebastianL » 2023-02-12, 14:33

Cześć Bogdanie, witamy na forum.

Moje zainteresowania powielają się z twoimi - również buduję gitary klasyczne i nie mogę się doczekać, aż nam swoje zaprezentujesz. Chętnie poczytam też jak zdobywałeś wiedzę o modelu Torresa oraz o tym jakie wtedy były możliwości, dostępność materiałów, narzędzi, części itp. Cóż, ja miałem trochę łatwiej, gdyż budową instrumentów zainteresowałem się w czasach, gdy wiedza na ich temat jest dostępna na wyciągnięcie ręki w internecie.


PS. Antonio Torres również miał w swoim życiu kilkunastoletnią przerwę w tworzeniu instrumentów.
PPS. Zaszła chyba pomyłka w nazwie Hernandeza d`Aguado. Te gitary miały dwóch budowniczych: Manuela Hernandeza i Victoriano Aguado i sygnowane były Hernandez y Aguado (pol. Hernandez i Aguado).
Awatar użytkownika
Jan
Posty: 1987
Rejestracja: 2017-05-11, 19:22
Lokalizacja: Racibórz

Re: powitanie

Post autor: Jan » 2023-02-12, 20:22

Witaj,
Trafileś w najlepsze miejsce w sieci jeżeli chodzi o język polski. Niewiele osób podejmuje się budowy instrumentów akustycznych więc bardzo się cieszę, że jesteś zainteresowany takim lutnictwem. Sporo będziesz tu mieć do czytania.
Pozdrawiam Janek
poco
Moderator
Posty: 4626
Rejestracja: 2010-12-06, 14:36
Lokalizacja: Blok Dobryszyce

Re: powitanie

Post autor: poco » 2023-02-15, 23:00

Witaj, kolego. Masz tu ekipę do realizacji swoich pasji z najwyższej amatorskiej półki. Zatem nie pozostaje nic innego, jak życzyć udanych realizacji. :-D
Pozdrawiam, Ryszard
via vita curva est
ODPOWIEDZ