Witam serdecznie.

Tu możesz się przywitać i przedstawić (wymagane)

Moderator: Jan

Michal93
Posty: 3
Rejestracja: 2020-10-02, 22:14
Lokalizacja: Łódź - Zielona Góra

Witam serdecznie.

Post autor: Michal93 » 2020-10-02, 23:29

Witam wszystkich serdecznie, jest mi bardzo miło dołączyć do społeczności Forum Lutniczego.
Mam na imię Michał i zaczynam swoją przygodę z lutnictwem. Na chwilę obecną jest to całkowicie nowa dziedzina, która bardzo mnie fascynuje. Kilka słów o mnie- od kilku lat gram na różnych instrumentach muzycznych, głownie na basie i od roku też na kontrabasie. Obecnie jestem studentem ostatniego roku Edukacji muzycznej na Uniwersytecie Zielonogórskim. W przyszłym roku bardzo chciałbym dostać się na studia lutnicze w Poznaniu, lecz oczywiście sprawa nie jest taka prosta. Chętnie nawiążę współpracę z doświadczonym lutnikiem, który pomoże mi przygotować się do egzaminów wstępnych (oczywiście w ramach płatnych korepetycji). Priorytetem dla mnie jest nauka budowy kontrabasu.

Pozdrawiam serdecznie
Michał
Awatar użytkownika
Waldzither9
Posty: 1168
Rejestracja: 2018-04-18, 23:05

Re: Witam serdecznie.

Post autor: Waldzither9 » 2020-10-03, 06:33

Witaj,
Życzę sukcesów. O korepetycjach nic nie słyszałem.
Pozdrawiam Andrzej
Awatar użytkownika
SebastianL
Posty: 749
Rejestracja: 2020-06-16, 08:55
Lokalizacja: Gliwice

Re: Witam serdecznie.

Post autor: SebastianL » 2020-10-03, 08:21

Cześć Michale

Choć na forum nie ma sekcji kontrabasu, to zachęcamy do dyskusji. Każdy może się tu czegoś nauczyć.
Co do lutnika udzielającego korepetycji, to może warto próbować u samych lutników. Wielu z nich ma swoje strony w internecie, a nawet jak ich nie ma, to namiary da się znaleźć.

Jeśli mieszkasz w Zielonej Górze, to poszukiwania można rozszerzyć o Niemcy, zakładając że się dogadacie :)
poco
Moderator
Posty: 4626
Rejestracja: 2010-12-06, 14:36
Lokalizacja: Blok Dobryszyce

Re: Witam serdecznie.

Post autor: poco » 2020-10-03, 08:33

Witam, prawie ziomala. Prawie, bo ja jestem z Żagania, ale to tak na marginesie.
To co łączy lutników, to jak dla mnie budowa instrumentu, a wielkość, to może i ma znaczenie, ale w szczegółach. Jak byś kolego nie patrzył, to i tak MUSISZ nauczyć się drewna, czyli materii, z której budowane są w większości instrumenty. Co przez to rozumiem, to to, że wiedza o samym drewnie- to kobyła, do tego obróbka - narzędzia, do tego łączniki- kleje, do tego dekoracje - lakiery/oleje.politury itd., do tego techniki posługiwania się tymi wszystkimi elementami. U nas znajdziesz odpowiedź praktycznie w każdym z tych elementów, ale tylko odpowiedź, bo reszta jest w Twoich rękach, uszach, oczach. To dobry przedsionek do rozpoczęcia przygody zwanej lutnictwem. Oby w przyszłości zawodem i pasją na całe życie.
Pozdrawiam, Ryszard
via vita curva est
Michal93
Posty: 3
Rejestracja: 2020-10-02, 22:14
Lokalizacja: Łódź - Zielona Góra

Re: Witam serdecznie.

Post autor: Michal93 » 2020-10-03, 10:21

poco pisze:
2020-10-03, 08:33
Witam, prawie ziomala. Prawie, bo ja jestem z Żagania, ale to tak na marginesie.
To co łączy lutników, to jak dla mnie budowa instrumentu, a wielkość, to może i ma znaczenie, ale w szczegółach. Jak byś kolego nie patrzył, to i tak MUSISZ nauczyć się drewna, czyli materii, z której budowane są w większości instrumenty. Co przez to rozumiem, to to, że wiedza o samym drewnie- to kobyła, do tego obróbka - narzędzia, do tego łączniki- kleje, do tego dekoracje - lakiery/oleje.politury itd., do tego techniki posługiwania się tymi wszystkimi elementami. U nas znajdziesz odpowiedź praktycznie w każdym z tych elementów, ale tylko odpowiedź, bo reszta jest w Twoich rękach, uszach, oczach. To dobry przedsionek do rozpoczęcia przygody zwanej lutnictwem. Oby w przyszłości zawodem i pasją na całe życie.
Pozdrawiam, Ryszard
Bardzo miło mi Pana poznać, z przyjemnością spotkam się z Panem na kawę, bo do Żagania jest rzut beretem. Chętnie zobaczę Pana prace jeśli byłby Pan zainteresowany spotkaniem.
Pozdrawiam Michał
Awatar użytkownika
Waldzither9
Posty: 1168
Rejestracja: 2018-04-18, 23:05

Re: Witam serdecznie.

Post autor: Waldzither9 » 2020-10-03, 12:28

jest jeden film gdzie też jest kontrabas
https://www.youtube.com/watch?v=nd2fKoFvaSk
Ostatnio zmieniony 2020-10-04, 17:25 przez Waldzither9, łącznie zmieniany 2 razy.
Pozdrawiam Andrzej
Michal93
Posty: 3
Rejestracja: 2020-10-02, 22:14
Lokalizacja: Łódź - Zielona Góra

Re: Witam serdecznie.

Post autor: Michal93 » 2020-10-03, 13:30

Dziekuję Waldzither9 za to świetne wideo. Aż chce się wziąć te instrumenty do ręki i "pomacać" :) Pozdrawiam!
poco
Moderator
Posty: 4626
Rejestracja: 2010-12-06, 14:36
Lokalizacja: Blok Dobryszyce

Re: Witam serdecznie.

Post autor: poco » 2020-10-03, 14:28

Tematy inne niż lutnicze na priv. Bałagan bałaganem, a porządek musi byč. :-D Pozdrawiam ,Ryszard
via vita curva est
ODPOWIEDZ