Ksz ksz, cześć - tu świeżak!

Tu możesz się przywitać i przedstawić (wymagane)

Moderator: Jan

Awatar użytkownika
Dominiqieu
Posty: 4
Rejestracja: 2019-02-11, 13:45

Ksz ksz, cześć - tu świeżak!

Post autor: Dominiqieu » 2019-02-11, 14:41

Witam wszystkich!
Od niedawna przekopuję internety w poszukiwaniu pełnym nadziei o znalezieniu gdzieś wylanej mądrości tajemnych praktyk magii lutniczej i ku mojej radości odkryłem ten zaciszny kącik. Fajnie, że jesteście!

Jestem małym szarym człowieczkiem z wielkiego czarnego śląska, na co dzień z muzyką niezwiązanym - tylko czasami, w wolnych chwilach dla ukojenia receptorów tulę trochę drewna do brzucha wlewając się głęboko w fotel i choć grajkiem raczej jestem tzw "3 chwytów" to jakąś satysfakcję dla siebie czerpię.
W tamtym roku kupiłem DEFIL Malwa, rocznik czy nr fabryczny niestety bez możliwości odtworzenia, bo ktoś mądrze polakierował pudło razem ze środkiem - prace ograniczyłem do rozbiórki na części pierwsze, odczyszczenia, konserwacji, polerki elementów metalowych, zniwelowania grających luzów rolek w mostku, złożenia w całość i spróbowanie podstawowej regulacji, która nawet nienajgorzej wtedy wyszła - to mi wystarczyło.

Dziś przychodzę głodny wiedzy z czymś czego nie odważę się robić tylko na czuja i będę szukał też praktycznej wiedzy, bo przypadkiem wpadł mi w ręce zmęczony życiem na strychu akustyk Archtop Suzuki Violin made in japan model P15, szacunkowo około 1960r - założę odpowiedni temat, mam nadzieję, że kogoś również zainteresuje i wspólnie z Waszymi poradami damy mu jeszcze szansę pożyć, no chyba, że okaże się inaczej.. :)

Tak czy inaczej, bo rozpisałem się strasznie, chylę czoło przed załogą i serdecznie wszystkich witam!

Dominik
Awatar użytkownika
PiotrCh
Posty: 4398
Rejestracja: 2013-02-12, 00:04
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Ksz ksz, cześć - tu świeżak!

Post autor: PiotrCh » 2019-02-11, 15:05

Cześć Dominik!
Dobrze trafiłeś, jest tu kilku maniaków dłubania przy gitarach - i nie tylko;)
Zakładaj temat i opisz co chcesz wykonać, jakie masz oczekiwania, jakie doświadczenie, czego brakuje itp. Na pewno koledzy pomogą. Sam kilka dni temu rozpocząłem renowację starego vintage archtopa. W zasadzie z gitary zostaną tylko boczki - a to jest już dużo, reszta będzie nowa :D
pozdrowienia
Piotr
poco
Moderator
Posty: 4626
Rejestracja: 2010-12-06, 14:36
Lokalizacja: Blok Dobryszyce

Re: Ksz ksz, cześć - tu świeżak!

Post autor: poco » 2019-02-11, 20:01

Witam nowego kolegę!
Już w pierwszych "dźwiękach" powitania polubiłem tego gościa ! Tryska humorem i optymizmem.
Tu na pewno znajdziesz bratnie , pomocne dusze.
Pozdrawiam, Ryszard
via vita curva est
Awatar użytkownika
Jerzy S
Posty: 531
Rejestracja: 2013-07-16, 12:06

Re: Ksz ksz, cześć - tu świeżak!

Post autor: Jerzy S » 2019-02-11, 22:21

Cześć :)
Awatar użytkownika
Jan
Posty: 1987
Rejestracja: 2017-05-11, 19:22
Lokalizacja: Racibórz

Re: Ksz ksz, cześć - tu świeżak!

Post autor: Jan » 2019-02-12, 18:37

No to wzmacniamy śląskie rejony😁 witaj.
Pozdrawiam Janek
ODPOWIEDZ