Witam z Hiszpanii

Tu możesz się przywitać i przedstawić (wymagane)

Moderator: Jan

Abeto
Posty: 2
Rejestracja: 2016-03-10, 10:10

Witam z Hiszpanii

Post autor: Abeto » 2016-03-10, 10:40

Dzien dobry,
Mam na imie Miroslaw i od 28 lat mieszkam na katalonskim Costa Brava.
Jestem nowicjuszem i moim marzeniem jest skonstruowanie gitary klasycznej z litego drewna. Od ponad roku zbieram informacje, obejrzalem na YoyTube setki filmikow i mam nadzieje, ze powolutku i z duza doza cierpliwosci uda mi sie stworzyc instrument, ktory bedzie stroil na XII progu ;-)
Warsztat bede musial skompletowac od zera, ale mysle, ze dam rade.
A co do drewna, to juz mam na oku duza hurtownie, ktora oferuje wszelakie egzotyczne drewno do budowy instrumentow muzycznych.
Serdecznie pozdrawiam Kolezanki i Kolegow,
Miroslaw
popik10

Re: Witam z Hiszpanii

Post autor: popik10 » 2016-03-10, 10:45

Witamy :-)
Pozazdrościć życia w kraju w którym gitara to instrument narodowy ;-)
A czy ta hurtownia wysyła do Polski??
Ma jakąś stronę??
P
Abeto
Posty: 2
Rejestracja: 2016-03-10, 10:10

Re: Witam z Hiszpanii

Post autor: Abeto » 2016-03-10, 13:59

Nie ma czego zazdroscic, bo aby przezyc musialem sie nauczyc piec nasz razowy chleb, wedzic nasze kielbasy i balerony, kisic kapuste oraz nauczyc sie palaszowac baranie glowy oraz morskie robale ;-)

Przed chwila z nimi rozmawialem. Towar wysylaja glownie Fedex-em na caly swiat. Przyblizony koszt wysylki mozna poznac, gdy sie zrobi "fikcyjne" zakupy na stronie ich sklepu... i wlasnie dzisiaj wysylaja paczke do Polski :)

Ja od 24 lat jestem kupcem, wiec zadalem jeszcze kilka pytan 8-)
Adirondack, to jest swierk, ktory sprowadzaja z Kanady.
Engelman spruce, to jest swierk, ktory sprowadzaja z USA.
Jednak dodal, ze do gitar klasycznych najlepszy jest swierk europejski lub czerwony cedr z Kanady.

Firma jest na rynku od 50 lat, a namiar na nia wyszukalem z hiszp. fórum gitary klasycznej.

A to jest link do nich.
http://maderasbarber.com/

Jak kiedys bede zakupywal u nich drozsze drewno, to chyba osobiscie sie tam wybiore... tylko, ze w tej chwili nie jestem w stanie odroznic deski 3 klasy od klasy master AAA :-/ :mrgreen:

Mam nadzieje, ze te powyzsze informacje beda przydatne.
Pozdrawiam,
Miroslaw
Awatar użytkownika
molu
Posty: 1418
Rejestracja: 2012-02-21, 14:42
Lokalizacja: Kraków

Re: Witam z Hiszpanii

Post autor: molu » 2016-03-10, 15:44

Witaj na forum.
Dzięki za info o sklepie. Fajny towar, tylko ceny trochę mniej.

T.
poco
Moderator
Posty: 4626
Rejestracja: 2010-12-06, 14:36
Lokalizacja: Blok Dobryszyce

Re: Witam z Hiszpanii

Post autor: poco » 2016-03-10, 16:16

Przyłączam się do powitania i życzę zadowolenie z udziału w naszym forum. :-D
Pozdrawiam, Ryszard
via vita curva est
Awatar użytkownika
Jacek A. R.
Posty: 330
Rejestracja: 2015-10-17, 08:34
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Witam z Hiszpanii

Post autor: Jacek A. R. » 2016-08-13, 16:11

Dzień dobry, Mirosławie:

Polak na Costa Brava...okolice Barcelony - kraina mistrza lutniczego gitarowego Ignacio Fleta...mój serdeczny przyjaciel, wybitny kompozytor i emerytowany profesor muzyki, gitarzysta Maestro Eliseo Fresquet Serret mieszka na Costa Brava w Lloret del Mar. Nagrania jego utworów sa na YouTube a nuty są wydawane przez wydawnictwo Casa Beethoven w Barcelonie.

Może otrzymał byś jakieś potrzebne Ci informacje w Barcelonie w sklepie/cemtrum Casa Luthier ?
a na północ od Barcelony w miejscowośći Berga jest malutki warsztat starego mistrza lutniczego Senor Antonio Picado; dziś Don Antonio już nie pracuje sam, warsztat jest prowadzony przez znakomitego lutnika Angel Genis...mam od nich gitarę, sporo by o tym mówić.

Tak czy inaczej - jesteś w "raju gitary klasycznej".

Pozdrawiam miło

Jacek A. R.
- im więcej wolno -
- tym mniej wypada.
poco
Moderator
Posty: 4626
Rejestracja: 2010-12-06, 14:36
Lokalizacja: Blok Dobryszyce

Re: Witam z Hiszpanii

Post autor: poco » 2016-08-14, 19:46

Witam na forum!, a Twoja kolego obecność, nie wiem czy słusznie oceniam, jest dowodem na to, że jesteśmy potrzebni, że stanowimy w naszym przaśnym jeszcze w zakresie lutnictwa kraju miejscem, gdzie każdy znajdzie pomocną dłoń, rzetelne informacje nie skażone piętnem "prawd objawionych", tajemnic, itp.
Chapeau bas dla Jacka A.R., bo jest tutaj nieocenionym orędownikiem i propagatorem gitary klasycznej we wszystkich jej aspektach.
Korzystaj do woli z forum, a tuszę, iż jest tu sporo zgromadzonej wiedzy. :-D
Pozdrawiam, Ryszard
via vita curva est
Awatar użytkownika
Jerzy S
Posty: 531
Rejestracja: 2013-07-16, 12:06

Re: Witam z Hiszpanii

Post autor: Jerzy S » 2016-08-16, 20:26

Abeto pisze:Dzien dobry,
...uda mi sie stworzyc instrument, ktory bedzie stroil na XII progu ;-)
Pryszcz :) Wystarczy zrobić semifretlessa z jednym XII progiem obliczonym wg menzury :P Plus minus w połowie ;)
Witaj :)
ODPOWIEDZ