Witam

Tu możesz się przywitać i przedstawić (wymagane)

Moderator: Jan

Awatar użytkownika
PiotrCh
Posty: 4398
Rejestracja: 2013-02-12, 00:04
Lokalizacja: Gdańsk

Witam

Post autor: PiotrCh » 2013-02-16, 20:39

Witam szanownych forumowiczów!

Przypadkowo trafiłem na portal i lektura tak mnie wciągnęła, że chętnie tu zostanę na dłużej, na początku pewnie jako biorący, a kiedyś może i dający;)

Mieszkam i pracuję w Gdańsku, niestety nie jako lutnik, ale branża techniczna. Na gitarce brzdąkam od dwudziestu kilku lat, pierwsza gitara akustyczna to defil skrzypcówka, potem jolana, wiele pudeł z rynku i jeszcze kilka innych się przewinęło, przez co po prostu polubiłem instrument na tyle, że mam ochotę coś zbudować od początku. Jak widzę jest tu kopalnia wiedzy i ludzie, którzy na wzór amerykańskich rzemieślników chętnie mówią co i jak robić;)

Mam w planie kilka projektów do zrealizowania w najbliższym czasie w piwnicy: 1) renowacja starej gitary jazzowej archtop, którą już kiedyś politurowałem, ale można to zrobić znacznie lepiej (po lekturze tego forum!), kolejne to elektryk z trzech kilkunastoletnich belek dębowych. I na koniec trzy małe ukulele dla dzieci i żony:) (to jednak będzie pierwszy projekt:)

Na pewno będę miał w trakcie wiele pytań, a dokumentacją fotograficzną będę się dzielił jak przykazano!

pozdrawiam
PiotrCh
pozdrowienia
Piotr
poco
Moderator
Posty: 4626
Rejestracja: 2010-12-06, 14:36
Lokalizacja: Blok Dobryszyce

Post autor: poco » 2013-02-16, 22:14

No to dobrze trafiłeś. Witam w gronie miłośników tego samego co Ty znalazłeś. :-D Ci co już są , mieli to szczęście , że byli wcześniej. Miejsca jest dużo i każdy znajdzie swoją działkę do obrobienia.
Co do tej dębiny, to raczej daj sobie z nią spokój. To nie jest drewno na instrumenty, pomimo wielu zalet i właściwości.
Skoro zajmujesz się lekturą postów, to tam znajdziesz odpowiedź na wiele pytań dlaczego i co w zamian.
Zgodnie z dewizą, że robić trzeba dobrze, dokładnie i z materiałów uznanych za dedykowane do tych celów. Nie zmienia to faktu, że można użyć wszystkich dostępnych materiałów, aby zrobić sprzęt wydający dźwięki.
Pozdrawiam, Ryszard
via vita curva est
Awatar użytkownika
Piniu
Posty: 2939
Rejestracja: 2011-02-15, 21:24
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Post autor: Piniu » 2013-02-18, 08:35

Powitać również. Ja napiszę,ze jest gitarzysta jeden znany który na korpusie dębowym gra i właściwie to możesz poeksperymentować z tym, ale gryfu z dębu nie radzę robić również.
Czuj się jak u siebie ;)
Awatar użytkownika
Andrzej
Posty: 525
Rejestracja: 2011-01-02, 21:00
Lokalizacja: Koszalin

Post autor: Andrzej » 2013-02-18, 14:50

Ja również witam na forum . A ten znany gitarzysta o którym pisze Piniu to pewnie Brian May :) podobno zamiast kostki do gry zawsze używał 10 pensowej monety, ale ile w tym wszystkim prawdy , a ile legendy to trudno stwierdzić :)

ps : A propo ukulele zobacz ten krótki filmik :) http://www.youtube.com/watch?v=DR3tGulLv88
Awatar użytkownika
PiotrCh
Posty: 4398
Rejestracja: 2013-02-12, 00:04
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: PiotrCh » 2013-02-18, 16:31

Dzięki za miłe przywitanie!

czytałem już krytykę dębu i chyba podejmę ryzyko;) Liczę na to, że stan (wiek i naturalne wysuszenie) drewna przeważy nad brakiem predyspozycji jako takich. A jak nie będę zadowolony, to przynajmniej dołączę do grona tych co już to wiedzą;)
Wiem, że to nie miejsce na ten wątek, więc tak krótko tylko, głównie z podziękowaniami.

pozdrawiam
piotr
pozdrowienia
Piotr
ODPOWIEDZ