marzyciel shopiK

Tu możesz się przywitać i przedstawić (wymagane)

Moderator: Jan

Awatar użytkownika
shopiK
Posty: 859
Rejestracja: 2012-06-01, 18:32
Lokalizacja: Łódź

marzyciel shopiK

Post autor: shopiK » 2012-06-01, 22:45

Witam serdecznie!
W temacie napisałem: marzyciel. Znowu zaczynam marzyć o zbudowaniu własnej gitarki... Piszę znowu - bo niechcący trafiłem na to forum i marzenia wróciły. A trafiłem przypadkiem, gdyż zamierzałem poprawić swój bas (wymiana przystawki). Zdarzyło mi się już pomalować / majstrować przy dwóch gitarkach. Choć nie jestem zawodowym lutnikiem, lakiernikiem, muzykiem itp. to muzyką od dawna się interesuję, a wszelkie instrumenta hałaśliwe budzą moje zainteresowanie. skompletowałem sobie domowe studio nagrań i wraz z zespołem dzieciaków nagrałem płytę z kolędami (rozeszła się w oszałamiającym nakładzie 200 sztuk :-) - a co to za zespół to już możecie się domyśleć :P

Sam gram nieco na basie, nieco mniej na gitarze, i kiedy trzeba wystukam coś na bębenkach. Ale niestety mam pewien problem. Lubię majsterkować. Zdolności manualne nie są na najwyższym poziomie - ale lubię uczyć się takich rzeczy i kombinować. Zdjęcie poniżej pokazuje, że nie wszystko z moją głową jest w porządku:
Obrazek
Dokładnie... to co widzicie, jak każdy się domyślił - jest to panel MCP Boeinga 737. Tak. Przez kilka miesięcy w wolnych chwilach budowałem kokpit symulatora lotu... Wszystkie kontrolki działały można było bawić się w pilota.... Kiedy projekt ukończyłem, potestowałem i... sprzedałem. Bo frajdę dawało budowanie.

Ale to tak, żebyście wiedzieli z jakim cżłowiekiem macie do czynienia. Wracając do gitar to pomalowałem już swojego Squiera (wymieniłem elektornikę) i ostatnio pomalowałem znajomemu dzieciakowi basik... prawdopodobnie defila (bas przeorany dłutem, więc kształt do defilów niepodobny, ale osprzęt, główka, elektronika - podpowiadają, że to defil). Obydwie gitarki widać na zdjęciach poniżej.


ObrazekObrazek


Niestety moje zdolności manualne i brak wiedzy powodują, że jak to określił ktoś na forum lakierników samochodowych - powinienem zająć się grafiką komputerową, bo to znacznie lepiej mi wychodzi. Ale nie... Od komputera czasem trzeba odejść. Niedługo będę malował gitarkę akustyczną dla wprawy. Niestety trafiając na to forum zaczynam marzyć o budowie czegoś własnego chyba skuszę się na gitarę jakąś - bo mam dość brzmienia squiera (choć gra na przystawkach EMG itp. i... pewnie dopnę swego. Zanim to jednak nastąpi czeka mnie kilka miesięcy czytania forum i zadawania setek pytań... jesteście gotowi przyjąć takiego 30 letniego pokręceńca?
Zenek_Spawacz

Post autor: Zenek_Spawacz » 2012-06-01, 22:59

Czolem !
Mi sie wydaje , ze jestes jak najbardziej we wlasciwym miejscu i wsrod wlasciwych ludzi...
witamy serdecznie i zapraszmy do dyskusji...
Awatar użytkownika
shopiK
Posty: 859
Rejestracja: 2012-06-01, 18:32
Lokalizacja: Łódź

Post autor: shopiK » 2012-06-01, 23:12

Zastanawiam się, w którym dziale rozpocząć dyskusję. Z tym, że do końca nie wiem czego chcę i od czego zacząć. Tzn. Myślę, że powoli zacznę budować gitarkę. Ale mam masę wątpliwości. W którym dziale założyć taki ogólny wątek, w którym moglibyście wybić mi pewne pomysły z głowy. A pytania, które planuję zadać są typu: czy da radę pierwsze wiosło zbudować z arch-topem, albo, czy na początek kupić gotowy gryf i resztę do tego budować Jakich narzędzi używać itp itd. Na początek bardzo ogólnie.

BTW. Defil na zdjęciu ma wykonaną przeze mnie nową maskownicę i zmienioną elektronikę (przetworniki zostały). Teraz konkurs: z czego wykonana jest maskownica? Kto zgadnie otrzyma... wiadomość na priv z gratulacjami :-)
Zenek_Spawacz

Post autor: Zenek_Spawacz » 2012-06-01, 23:22

W "plany i projekty" mozesz zalozyc temat niejako "koncepcyjny" , tzn jakie sa opcje , co wybrac , jakie narzedzia do czego itd itd , slowem wszystko co Cie interesuje lacznie z watpliwosciami , jestem pewien , ze cos sie z tego wyloni...
Awatar użytkownika
Andrzej
Posty: 525
Rejestracja: 2011-01-02, 21:00
Lokalizacja: Koszalin

Post autor: Andrzej » 2012-06-01, 23:55

Witam . Ten basik to nie jest czasem przerobiona Luna ?
Awatar użytkownika
shopiK
Posty: 859
Rejestracja: 2012-06-01, 18:32
Lokalizacja: Łódź

Post autor: shopiK » 2012-06-01, 23:56

Zenek. Dziękuję - zastosuję się.

Co do basiku. Przyniósł mi go chłopak w opłakanym stanie. Właściwie surowe drewno było (gdzieniegdzie resztki lakieru). Podobno ktoś to przerabiał i mu się znudziło... tzn. widać ślady dłuta czy czegoś... Nawet się szlifować gościowi nie chciało.

Ale to faktycznie defil luna:
Wszelkie elementy świadczą o tym: taka sama była oryginalna płytka - połamana w trzy d..y
Ta sama elektronika defilowska - wyrzuciłem to i zastosowałem schemat z jazzbassa (2xvol i 1xtone)
przetworniki takie same jak na zdjęciu poniżej (tylko czerwony papierek się wytarł - zastąpiłem czarną izolacją). Maskownicę wykonałem sam w ramach eksperymentu z... no właśnie to jest zagadka konkursowa) Całość zaszpachlowałem, zapodkładowałem i pomalowałem bazą i klarem samochodowym - akrylowym (hehe. właśnie doczytałem na forum, że akryl to najgorszy wybór :-), ale takim się nauczyłem i wygodnie jest dobrać kolor w mieszalni).

Jakby ktoś pytał: Ten bas miał po prostu zacząć grać i dać frajdę dzieciakowi. On nie miał brzmieć - chociaż brzmi fajnie oldschoolowo.

Obrazek
ODPOWIEDZ