Dzień dobry, cześć!

Tu możesz się przywitać i przedstawić (wymagane)

Moderator: Jan

Kamil-0
Posty: 1
Rejestracja: 2020-05-29, 10:03

Dzień dobry, cześć!

Post autor: Kamil-0 » 2020-05-29, 21:40

Witam forumowiczów. Postanowiłem zagościć na tym forum gdyż mam chętkę na zgłębienie tematu serwisowania jak i tworzenia gitar. Na codzień pracuje jako stolarz, ale po robocie w duszy gra muzyka ;-) Zastanawiam się nad doposażeniem warsztatu w narzędzia lutnicze. Przeglądam różne portale aukcyjne i narazie najwięcej narzędzi w temacie znalazłem na aliexpres, z tym że nie widzę ich nas żywo i nie wiem czy są coś warte. Mowa o przymiarach do radiusa, nabijakach do progów, pilnikach itd. Maczaliście palce w tym "ryżu" :lol:
Pozdrawiam i mam nadzieję że mój zapał do tematu nie zgaśnie ;-)
Awatar użytkownika
Waldzither9
Posty: 1168
Rejestracja: 2018-04-18, 23:05

Re: Dzień dobry, cześć!

Post autor: Waldzither9 » 2020-05-30, 08:27

Cześć,
trochę ryzyko doradzać komuś nie widząc konkretnej oferty i nie mając żadnego wpływu na to co w praktyce z tego wyniknie.
Każdy działa na własne ryzyko. Jeśli ktoś pokazywał co kupuje i dał opinię na temat przedmiotu to jest to jakaś weryfikacja.
Czasami jest to ocena zaraz po zakupie, a najlepsza byłaby opinia po jakimś czasie użytkowania, niestety system ocen jest nastawiony na ocenę sprzedającego a nie ocenę wyrobu. Często cena uzasadnia podejmowanie ryzykownych decyzji, ale należy to robić "z głową". Generalnie co się da to lepiej kupić w Polsce lub Europie, a czego się nie da to w Chinach. Koledzy kupują pilniki w Polsce, progi białoruskie, drewno z Hiszpanii, nabijaki do progów z tego co pamiętam to w Chinach, generalnie warto kupować to co dobre .Wiele przedmiotów na Ali nie jest najlepszych, ale część jest.Jak wybierać to pytanie bez odpowiedzi.
Nikt nie chce się pomylić i źle doradzić. W każdej fabryce potrafią być rewelacyjne partie towaru a potem kiepskie lub na odwrót.
Najpierw napraw swoją gitarę , potem szwagra i kumpli.
Ostatnio zmieniony 2020-05-30, 21:46 przez Waldzither9, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam Andrzej
Awatar użytkownika
Jan
Posty: 1987
Rejestracja: 2017-05-11, 19:22
Lokalizacja: Racibórz

Re: Dzień dobry, cześć!

Post autor: Jan » 2020-05-30, 18:25

Witaj.
Większość narzędzi do budowy gitar kupisz u nas i to sensowne sprzęty. Natomiast drobiazgi serwisowe do hobbystycznej pracy można u małych ludzików kupować ale z jakością to różnie bywa. Wzorniki, linijki, szablony warto sprawdzić po zakupie i ewentualnie uzdatnić do pracy 😁
Jako stolarz sporą część narzędzi i pomocników wykonasz sam za grosze w warsztacie w którym pracujesz.
Pozdrawiam Janek
poco
Moderator
Posty: 4626
Rejestracja: 2010-12-06, 14:36
Lokalizacja: Blok Dobryszyce

Re: Dzień dobry, cześć!

Post autor: poco » 2020-05-30, 20:31

Witaj , kolego i j.w z uwagami. A w chwilach wolnych w ramach sprężania sie do pracy poczytaj forum, a znajdziesz odpowiedź na swoich wiele pytań. Powodzenia.
Pozdrawiam, Ryszard
via vita curva est
ODPOWIEDZ