Amator modelarz

Tu możesz się przywitać i przedstawić (wymagane)

Moderator: Jan

Awatar użytkownika
kossimon
Posty: 172
Rejestracja: 2019-06-15, 22:36

Amator modelarz

Post autor: kossimon » 2019-06-15, 23:07

Cześć,

Mam na imię Szymon, mam 37 lat, mieszkam we Wrocławiu i lubię majsterować.

Zacząłem grać na gitarze około 25 lat temu - na replice stratocastera z okolic Lubina. Pół roku temu Paweł Kamecki (pozdrawiam serdecznie :-) ) doprowadził mi gryf do porządku (było śmigło).
Przy okazji naprawy gryfu wymieniłem elektronikę (zrobiłem włączanie każdego z pickupów i odwracanie polaryzacji), same pickupy też wymieniłem na seymour duncan ssl-52, ssl-1 i sh-10 (wcześniej były jakieś no-name'y)

Przy okazji naprawy gryfu dostałem trochę drewna na ukulele, które chciałem zbudować dla córki. W tzw. międzyczasie kupiłem córce ukulele - właściwie to wygląda to jak chińska zabawka a nie instrument (rozstraja się się po 2-3 minutach grania) - kosztowało to chyba 130 pln. Powiedziałem córce (7 lat), że zbuduję dla niej "prawdziwe" ukulele - tylko takie na wypasie - ma być piękne i pięknie grać.
Pierwotnie miałem na myśli akustyka, ale plany mi się trochę zmieniły - choć ukulele dalej chcę zbudować. Generalnie mam plan zbudować dwa ukulele (1 x elektroakustyk, 1 x akustyk) i gitarę (gibson les paul).

Gitara przed "remontem":
remont-przed.jpg
Gitara po "remoncie":
remont-po.jpg
Oprócz tego jestem modelarzem lotniczym (zbudowałem 14 samolotów zdalnie sterowanych) i lubię rysować.

Pozdrawiam serdecznie.
poco
Moderator
Posty: 4626
Rejestracja: 2010-12-06, 14:36
Lokalizacja: Blok Dobryszyce

Re: Amator modelarz

Post autor: poco » 2019-06-16, 03:29

Witam kolegę tak ranną porą, bo pogoda nie rozpieszcza. :-D
Myślę, że będziesz się tutaj czuł jak stary bywalec, o ile ogarniesz trochę treści dotyczących Twoich planów. Do czytania wszystkich zachęcam, bo tym samym nie dublujemy odpowiedzi.
Życzę pomyślnej realizacji planów, a koledzy z forum będą służyć radą w trudnych chwilach.
Pozdrawiam, Ryszard
via vita curva est
Awatar użytkownika
PiotrCh
Posty: 4398
Rejestracja: 2013-02-12, 00:04
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Amator modelarz

Post autor: PiotrCh » 2019-06-16, 10:02

Cześć Szymon!
Dobrze trafiłeś, bo tutaj jest kilku amatorów, którzy mają podobne zajawki:)
pozdrowienia
Piotr
popik10

Re: Amator modelarz

Post autor: popik10 » 2019-06-16, 14:40

Elo.
Witamy krajana.😃
Awatar użytkownika
slawekmod
Posty: 286
Rejestracja: 2019-02-28, 18:25
Lokalizacja: Warszawa/Ostrowiec Św.

Re: Amator modelarz

Post autor: slawekmod » 2019-06-16, 18:28

kossimon pisze:
2019-06-15, 23:07
Cześć,

Mam na imię Szymon, mam 37 lat, mieszkam we Wrocławiu i lubię majsterować.

Zacząłem grać na gitarze około 25 lat temu - na replice stratocastera z okolic Lubina. Pół roku temu Paweł Kamecki (pozdrawiam serdecznie :-) ) doprowadził mi gryf do porządku (było śmigło).
Przy okazji naprawy gryfu wymieniłem elektronikę (zrobiłem włączanie każdego z pickupów i odwracanie polaryzacji), same pickupy też wymieniłem na seymour duncan ssl-52, ssl-1 i sh-10 (wcześniej były jakieś no-name'y)

Przy okazji naprawy gryfu dostałem trochę drewna na ukulele, które chciałem zbudować dla córki. W tzw. międzyczasie kupiłem córce ukulele - właściwie to wygląda to jak chińska zabawka a nie instrument (rozstraja się się po 2-3 minutach grania) - kosztowało to chyba 130 pln. Powiedziałem córce (7 lat), że zbuduję dla niej "prawdziwe" ukulele - tylko takie na wypasie - ma być piękne i pięknie grać.
Pierwotnie miałem na myśli akustyka, ale plany mi się trochę zmieniły - choć ukulele dalej chcę zbudować. Generalnie mam plan zbudować dwa ukulele (1 x elektroakustyk, 1 x akustyk) i gitarę (gibson les paul).

Gitara przed "remontem":
remont-przed.jpg
Gitara po "remoncie":
remont-po.jpg

Oprócz tego jestem modelarzem lotniczym (zbudowałem 14 samolotów zdalnie sterowanych) i lubię rysować.

Pozdrawiam serdecznie.
Witam :)

Też walczyłem z modelami RC, tyle że ja je projektowałem w CAD a potem ciąłem laserem. Więcej na moim forum http://forum.aerodesignworks.eu/

Teraz zajmuję się takimi sprzętami.
Załączniki
20190607_180649.jpg
ODPOWIEDZ