Cajon peruano

Dyskusje na temat instrumentów nie mieszczących się w innych kategoriach.

Moderator: poco

Zenek_Spawacz

Cajon peruano

Post autor: Zenek_Spawacz » 2009-08-07, 04:26

Na zyczenie mojego kolesia , Augusto Acosty popelnilem Cajon peruano.
Rzecz idzie o instrument perkusyjny , ktory sprowadzony do Hiszpanii przez Paco de Lucie po tournee po Ameryce poludniowej , zostal nierozerwalna czescia flamenco. Co prawda moj pierwszy instrument w tym kierunku , chociaz zawieral pewna doze improwizacji , obronil sie na koncertach calkiem niezle. Mam swidomosc , ze dluga droga przedemna ale zabawa jest fantastyczna... Niebawem foty tego "Dziela"
-=M'M=-
Posty: 35
Rejestracja: 2009-01-30, 22:42

Post autor: -=M'M=- » 2010-01-15, 23:10

pochwal się swoim dziełem.
Cajon peruano nie wygląda na zbyt skomplikowane do zbudowania, ale to mogą być tylko pozory :)
No ale od czegoś trzeba zacząć...
Awatar użytkownika
palisander
Posty: 1003
Rejestracja: 2009-04-17, 12:55
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Post autor: palisander » 2010-01-16, 20:20

To bardzo fajny i ,, mobilny'' tak to nazwijmy instrument. W Kielcach jest zespół wokalno instrumentalny ,, Wołosatki". Na koncertach bardzo często używają tak zwanej ,,skrzynki" jak oni mówią. Na PiK Kielce jest ich koncert z okazji 35 lecia istnienia można też posłuchać jak to brzmi w ich niektórych kawałkach. Taka spokojna i fajna muzyczka coś z harcerskich klimatów trochę , a także z poezji śpiewanej. Młodzi ludzie ale dobrze sobie radzą... No i dziewczyny wielogłosowo śpiewają co się teraz rzadko zdarza.... Z czystej ciekawości polecam.
podstawa to dokładność
ODPOWIEDZ