Barncastery - nowa moda na gitary

Dyskusje na temat instrumentów nie mieszczących się w innych kategoriach.

Moderatorzy: popik10, poco

Awatar użytkownika
Jan

Barncastery - nowa moda na gitary

Post autor: Jan » 2020-05-14, 07:31

Jak się okazuje ze Stanów co raz docierają do nas nowe trendy albo ich echa w mediach. Co to są te Barncastery otóż jak doczytałem to gitary zrobione z belek starych domów. To nie znany Relic czyli postarzane lub stylizowane na gitary po przejściach tylko od podstaw wykonane instrumenty. Z tego co wiem w Polsce od dziesięcioleci wykorzystuje się stare drewno po rozbiórkach obiektów ale raczej były tworzone instrumenty bez części zestarzałego drewna a w Barncasterach to właśnie staro wyglądające fragmenty są eksponowane.
Załączniki
Barncaster 2.jpg
zdj. https://www.fakt.pl/wydarzenia/polska/lodz/piotr-jelowicki-lutnik-z-lodzi-zbudowal-gitare-na-swieto-niepodleglosci-tkwi-w-niej/0y1rlh7#slajd-2
Barncaster1.jpg
zdj. https://www.picuki.com/tag/braaicaster
Barncaster 5.jpg
zdj. https://pl.pinterest.com/pin/450289662743149346/
Pozdrawiam Janek
Awatar użytkownika
Waldzither9

Re: Barncastery - nowa moda na gitary

Post autor: Waldzither9 » 2020-05-14, 10:05

Takie wiekowe drewno rozbiórkowe najlepsze jest z suchego klimatu.
Ostatnio zmieniony 2020-05-21, 18:47 przez Waldzither9, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam Andrzej
poco
Moderator

Post autor: poco » 2020-05-15, 09:36

Jeżeli to nie są li tylko elementy dekoracyjne, to ja pieprzę całą tę paplaninę o wpływie drewna na brzmienie instrumentu, bo wtedy by wynikało, że każdy ooj na swój strój, Należało by zacząć propagować hasło "róbta z czego chceta, ważne, żeby było". Gdzie zatem cała ta reszta? Czysty marketing? Pic na wodę fotomontaż? Nie dajmy się zwariować tym "nowinkom" rodem z zagramanicy pod publiczkę, albo tnijmy krokwie - najlepsze optycznie będą takie nadpalone, montujmy osprzęt i ogień !!! Wybór należy do nas samych. Tam, na zapadzie, to im się z dobrobytu w oopie przewraca, bo o głowach nie wspomnę.

Pozdrawiam, Ryszard
via vita curva est
Awatar użytkownika
Jan

Post autor: Jan » 2020-05-15, 10:53

Parę dni temu rozmawiałem z naszym kolegą, który ma za granicą firmę produkującą bardzo dobre gitary i też używa drewna stu i więcej letniego z rozbiórek domów. Wielokrotnie robił gitary elektryczne z sosny! Nie w stylu demobile style tylko normalnie wyglądające kosztowne gitarki. I w zasadzie myślę, że w dużej mierze należy "pieprzyć" paplaninę o cudownych właściwościach poszczególnych gatunków drewna a skupić się na tym w czym dobrze ci się pracuje i jak najlepiej wykonać całość prac związanych z budową.
Pozdrawiam Janek
Awatar użytkownika
Waldzither9

Post autor: Waldzither9 » 2020-05-15, 13:42

Plusy są takie że drewno potrafi być dobrze wyleżakowane, wysuszone i z całkiem dobrego co do słoi drewna, czyli akustyczne
Minusy to możliwe oddziaływanie wrogiego klimatu i niekorzystnych substancji.
Pozdrawiam Andrzej
ODPOWIEDZ