Sklep Soller –Sivcak

Linki internetowe , adresy lutników itd...

Moderator: Jan

Msawik
Posty: 74
Rejestracja: 2018-06-23, 11:13

Sklep Soller –Sivcak

Post autor: Msawik » 2020-10-15, 13:49

Witam,
Panowie, mam do Was prośbę o informację: czy może mieliście okazję robić zakupy w sklepie Soller –Sivcak? Można u nich kupić za pobraniem i czy generalnie nie było jakichś problemów? Chciałbym pierwszy raz kupić parę desek u nich, stąd wolę wcześniej podpytać.
Z góry dziękuję.
Awatar użytkownika
SebastianL
Posty: 749
Rejestracja: 2020-06-16, 08:55
Lokalizacja: Gliwice

Re: Sklep Soller –Sivcak

Post autor: SebastianL » 2020-10-15, 14:46

Doświadczenia z tym sklepem nie mam, ale jeśli chodzi o przesyłkę za granicę, to raczej za pobraniem nie wyślą. W zakładce o płatności i wysyłce nie mają takiej informacji, więc najlepiej będzie jak do nich napiszesz.

Swoją drogą, fajnie mają zaprezentowaną ofertę. Niestety ceny są zaporowe. Może ktoś wie dlaczego ceny są cztery razy takie co w hiszpańskich sklepach, gdzie zwykle kupuję drewno? Może warto dopłacić, a ja po prostu o tym nie wiem?
Msawik
Posty: 74
Rejestracja: 2018-06-23, 11:13

Re: Sklep Soller –Sivcak

Post autor: Msawik » 2020-10-15, 14:57

Tak, strona wygląda bardzo profesjonalnie. Ja osobiście chciałbym od nich kupić Swamp ash na korpus i na własne oczy i ręce przekonać się co to drewno sobą prezentuje. Nigdzie indziej szczerze mówiąc nie znalazłem jesionu bagiennego.
Awatar użytkownika
SebastianL
Posty: 749
Rejestracja: 2020-06-16, 08:55
Lokalizacja: Gliwice

Re: Sklep Soller –Sivcak

Post autor: SebastianL » 2020-10-15, 15:43

Tutaj mają na przykład, aczkolwiek cena w przypadku tego drewna jest nieco wyższa.
https://www.madinter.com/en/wood/bodies ... p_ash.html
Msawik
Posty: 74
Rejestracja: 2018-06-23, 11:13

Re: Sklep Soller –Sivcak

Post autor: Msawik » 2020-10-15, 16:33

Dziękuję, nie znałem tego miejsca.
Awatar użytkownika
Waldzither9
Posty: 1168
Rejestracja: 2018-04-18, 23:05

Re: Sklep Soller –Sivcak

Post autor: Waldzither9 » 2020-10-15, 18:32

Nie słyszałem aby ktoś narzekał na Sivcaka. Dobre drewno.
Na Słowacji jest €, wyślij emaila z zapytaniem o cenę, transport i sposób płatności. English spoken/written. Rozumieją po polsku(podobno).
Jak masz konto w € to koszty bankowe są najtańsze.
Jak byś z Hiszpanii woził drewno na Słowację to też by zdrożało, to koszty transportu nabijają cenę.
Może kiedyś w Elblągu w porcie powstanie firma z drewnem egzotycznym i będzie taniej ;-)
Nie wiem jak pandemia wpłynęła na ich finanse i stan załogi ale możesz zapytać w mailu czy business as usual.
Mnie od swampAsh bardziej się podoba to
https://shop.sollerguitars.com/product_ ... uc0nq6jop5
ale to kwestia gustu, a poza tym chodzi przecież o dźwięk a z tym różnie bywa.
W cenie drewna powinieneś uwzględniać ile lat suszone i czy naturalnie czy sztucznie, to potrafi nabić koszty i cenę.
Ostatnio zmieniony 2020-10-15, 18:53 przez Waldzither9, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam Andrzej
Awatar użytkownika
SebastianL
Posty: 749
Rejestracja: 2020-06-16, 08:55
Lokalizacja: Gliwice

Re: Sklep Soller –Sivcak

Post autor: SebastianL » 2020-10-15, 18:49

No właśnie to jest ciekawe, bo gdybasz Andrzeju na temat kosztów transportu drewna z Hiszpanii na Słowację, a to drewno przecież jest importowane z innego kontynentu, więc myślę że każdy sklep zamawia sobie towar niezależnie.

Ja bym bardzo chciał kupować drewno w Polsce i tutejszą gospodarkę wspierać, tylko że ceny mnie odstraszają. W rodzimym sklepie Woodforguitar.com palisandrową klepkę o wymiarach 20 x 10 x 4 mm oferują za 59 złotych, podczas gdy w hiszpańskich sklepach chodzą one za około 1,5 euro plus vat. Różnica w cenie jest kosmiczna, a obie deski ścięto na tej samej uprawie w Indiach.

Co ciekawe, w Niemczech jest ciut drożej niż w Hiszpanii, ale przebitka jest minimalna. W poszczególnych krajach ceny są różne. Zauważcie, że w Polsce jest bardzo drogo, a mimo to ceny różnych towarów, produktów, najmu mieszkań itd. są u nas niższe niż w krajach zachodnich. Tak samo płace...

Żeby napisać też coś stricte w temacie wątku, to dodam jeszcze, że swego czasu jesion bagienny na elektryki miał też sklep Maderas Barber. Obecnie napisane mają że brak jest towaru. Pewnie można ich dopytać o dostępność.
Awatar użytkownika
Waldzither9
Posty: 1168
Rejestracja: 2018-04-18, 23:05

Re: Sklep Soller –Sivcak

Post autor: Waldzither9 » 2020-10-15, 19:06

Drewno egzotyczne najtaniej transportować statkiem i w portach powinno być najtaniej.
Drewno rodzime najtańsze i najlepsze powinno być w górach, Alpach, Karpatach, etc.
Słowacja potencjalnie ma tani świerk i jawor a drogie egzotyczne, a w Hamburgu lub Lizbonie chyba na odwrót.
Oczywiście kupując i sprzedając masowo koszty jednostkowe spadają, a że Hiszpania miała kiedyś kolonie, a Słowacja nie oraz że słowackie porty morskie nie są aktywne w handlu drewnem jak hiszpańskie też coś tam wynika. Przypuszczalnie drewno też szybciej schnie w Hiszpanii niż na Słowacji.
U Maderasa zapisujesz się na "cynk" i jak jest już dostępny to dostajesz maila.
Pozdrawiam Andrzej
Awatar użytkownika
SebastianL
Posty: 749
Rejestracja: 2020-06-16, 08:55
Lokalizacja: Gliwice

Re: Sklep Soller –Sivcak

Post autor: SebastianL » 2020-10-15, 19:53

Kurcze, nurtuje mnie ten temat. Może ktoś pracujący w dowolnej branży handlu międzynarodowego potrafiłby udzielić odpowiedzi...
Nie uwierzę że koszt spedycji może sprawić, że deska sprzedawana w Hiszpanii kosztuje 2 euro, a identyczna w Polsce 13.

Nie neguję tego co piszesz, nawet przypuszczam że wspomniane przez Ciebie czynniki mają na to wpływ, ale coś mi podpowiada że przede wszystkim chodzi o różnicę w popycie. W Hiszpanii sprzedaje się tego towaru dużo, a u nas o wiele mniej, więc aby taki handel się opłacał, to ceny muszą być wysokie.
Awatar użytkownika
Waldzither9
Posty: 1168
Rejestracja: 2018-04-18, 23:05

Re: Sklep Soller –Sivcak

Post autor: Waldzither9 » 2020-10-15, 20:52

Pojawia się pytanie ilu jest pośredników pomiędzy ścięciem drzewa a klientem detalicznym?
Pozdrawiam Andrzej
Awatar użytkownika
waldek
Posty: 119
Rejestracja: 2020-07-13, 18:41

Re: Sklep Soller –Sivcak

Post autor: waldek » 2020-10-15, 23:35

SebastianL pisze:
2020-10-15, 19:53
Kurcze, nurtuje mnie ten temat. Może ktoś pracujący w dowolnej branży handlu międzynarodowego potrafiłby udzielić odpowiedzi...
Nie uwierzę że koszt spedycji może sprawić, że deska sprzedawana w Hiszpanii kosztuje 2 euro, a identyczna w Polsce 13.
Drewno egzotyczne to towar deficytowy, a Hiszpanie sprowadzają go od setek lat. Przypuszczam że większość ich drewna została sprowadzona za 1/10 a nawet 1/100 obecnej wartości rynkowej.
Awatar użytkownika
molu
Posty: 1418
Rejestracja: 2012-02-21, 14:42
Lokalizacja: Kraków

Re: Sklep Soller –Sivcak

Post autor: molu » 2020-10-16, 05:54

Kupowałem drewno u Sollera, kolega też kupował - nie było żadnych problemów z jakością. Nie korzystałem z pobrania, płaciłem z góry..

T
Awatar użytkownika
Waldzither9
Posty: 1168
Rejestracja: 2018-04-18, 23:05

Re: Sklep Soller –Sivcak

Post autor: Waldzither9 » 2020-10-16, 07:24

Przy niektórych zakupach (głównie z Chin) może się w przyszłości trochę zmienić, choć nie musi, jednak warto trzymać rękę na pulsie https://biznes.interia.pl/podatki/news- ... Id,4794620
chyba Sivcak'a to nie dotyczy, ale dotyczy tematyki kupowania drewna i różnych przedmiotów.
Pozdrawiam Andrzej
Msawik
Posty: 74
Rejestracja: 2018-06-23, 11:13

Re: Sklep Soller –Sivcak

Post autor: Msawik » 2020-10-16, 11:44

Dziękuję Panowie za wszelkie informacje i kilka ciekawych stron, o których nie wiedziałem.
venn
Posty: 224
Rejestracja: 2015-05-28, 08:44
Lokalizacja: Sperrebotn, No

Re: Sklep Soller –Sivcak

Post autor: venn » 2021-03-04, 13:21

Bardzo dobry kontakt. Często się u nich zaopatruję w drewko i różne części.Płacę pay palem przesyłka do Norwegi, żadnych problemów towar po opłaceniu mam u siebie w granicach tygodnia. polecam
ODPOWIEDZ