budowagitary.pl

Linki internetowe , adresy lutników itd...

Moderator: Jan

Awatar użytkownika
mtness
Posty: 53
Rejestracja: 2014-02-25, 04:07
Lokalizacja: Świętoszów

budowagitary.pl

Post autor: mtness » 2015-01-16, 09:45

http://budowagitary.pl/
Nowa polska strona. Dla początkujących zapewne będzie kiedyś przydatna (jak ukończą). Co sądzicie? Bo dla mnie to trochę wyważanie otwartych drzwi.
poco
Moderator
Posty: 4626
Rejestracja: 2010-12-06, 14:36
Lokalizacja: Blok Dobryszyce

Re: budowagitary.pl

Post autor: poco » 2015-01-16, 12:22

Treści zawarte na tej stronie mogą być niejasne, a nawet wprowadzać w błąd vide - opis ustawienia i pomiaru menzury na mostku. Rysunek swoje, a opis swoje.
Czarno to widzę.
Pozdrawiam, Ryszard
via vita curva est
Awatar użytkownika
mtness
Posty: 53
Rejestracja: 2014-02-25, 04:07
Lokalizacja: Świętoszów

Re: budowagitary.pl

Post autor: mtness » 2015-01-16, 13:26

Jeszcze jedno - dział "drewno". Kto powiedział, że z klonu płomienistego albo falistego nie robi się gryfów ani podstrunnic? Sam mam taki w stracie a tysiąc innych widziałem na własne oczy lub w necie.
Wasyl
Posty: 478
Rejestracja: 2011-12-17, 13:57

Re: budowagitary.pl

Post autor: Wasyl » 2015-01-16, 15:14

Ja widzę to podobnie jak koledzy. Przejrzałem stronę i nie dowiedziałem się niczego ciekawego. Z wieloma poglądami się nawet nie zgadzam. Znacznie większą i bardziej przydatną wiedzę niż zawartą w tym portalu można uzyskać przeglądając owe forum. Autor strony posługuje się pojęciami o których nie ma pojęcia (np. laminat). Ktoś już podesłał właścicielowi strony link do forum ale i tak czarno to widzę.
W tej chwili nie jest to nawet zarys informacji potrzebnych do zbudowania gitary. Poczekamy co się pojawi i zobaczymy.
"Ze względu na brak informacji w internecie, nie licząc zagranicznych portali, zdecydowaliśmy się opisać wszystkie operacje związane z budową instrumentu w warunkach dalekich od profesjonalnego warsztatu z zastosowaniem podstawowych narzędzi osiągalnych dla każdego majsterkowicza, sory początkującego lutnika."
Pff... chyba słabo szukali
Awatar użytkownika
tomasszz
Posty: 321
Rejestracja: 2013-12-01, 01:39
Lokalizacja: Ciechanów
Kontakt:

Re: budowagitary.pl

Post autor: tomasszz » 2015-02-08, 02:06

Sama koncepcja stronki jak najbardziej spoko, tylko zawartość i sposób prowadzenia jest "kulawy". No i najbardziej rozbroiło mnie, tu cytat

"Wszystkie powyższe operacje można wykonać przy pomocy obrabiarki CNC, ale jest jedno „ale”, gitara będzie pamiętała, że zrobiła ją frezarka sterowana numerycznie, a nie ręka człowieka i już nie zagra dla nas tak pięknie jakby mogła zagrać."

Jakże to głębokie przemyślenie :D
Wasyl
Posty: 478
Rejestracja: 2011-12-17, 13:57

Re: budowagitary.pl

Post autor: Wasyl » 2015-02-08, 16:25

tomasszz pisze:Sama koncepcja stronki jak najbardziej spoko, tylko zawartość i sposób prowadzenia jest "kulawy". No i najbardziej rozbroiło mnie, tu cytat

"Wszystkie powyższe operacje można wykonać przy pomocy obrabiarki CNC, ale jest jedno „ale”, gitara będzie pamiętała, że zrobiła ją frezarka sterowana numerycznie, a nie ręka człowieka i już nie zagra dla nas tak pięknie jakby mogła zagrać."

Jakże to głębokie przemyślenie :D
no proszę :D ciekawe co to za gatunek z wbudowaną pamięcią? :lol:
Awatar użytkownika
tomasszz
Posty: 321
Rejestracja: 2013-12-01, 01:39
Lokalizacja: Ciechanów
Kontakt:

Re: budowagitary.pl

Post autor: tomasszz » 2015-02-08, 16:29

Myślę, że tyczy się gatunków drewna z wbudowaną pamięcią 1 "Giba" ;)
Awatar użytkownika
PiotrCh
Posty: 4398
Rejestracja: 2013-02-12, 00:04
Lokalizacja: Gdańsk

Re: budowagitary.pl

Post autor: PiotrCh » 2015-02-08, 17:34

niedowiarki jesteście i już;)
pozdrowienia
Piotr
poco
Moderator
Posty: 4626
Rejestracja: 2010-12-06, 14:36
Lokalizacja: Blok Dobryszyce

Re: budowagitary.pl

Post autor: poco » 2015-02-08, 20:34

PiotrCh napisał niedowiarki jesteście i już;) :mrgreen: To tak jak i niedowiarkiem był/jest Pawlak w Sami swoi pytający Witię "a konia to Ty poił. Poił. A kto widział. A drugi koń". :-D
Sądzę jednak, że najlepiej, jak zajmiemy się swoim forum, zadbajmy o rzetelna i merytoryczną wiedzę. A inni? Niech robią to, co im się podoba. Chyba, że w ramach komentarzy do bredni, czy nieprawdziwych informacji tutaj będziemy komentować wpisy.Ale to , czy o tym, niech decydują indywidualnie userzy.
Revenons a nos moutons.
Pozdrawiam, Ryszard
via vita curva est
Awatar użytkownika
PiotrCh
Posty: 4398
Rejestracja: 2013-02-12, 00:04
Lokalizacja: Gdańsk

Re: budowagitary.pl

Post autor: PiotrCh » 2015-02-08, 21:20

Rysiu - chcesz żeby gitara ci zagrała - to nie naśmiewaj się z pamięci drewna - bo jak pamięta to i nie zapomni;)
pozdrowienia
Piotr
ODPOWIEDZ