Pierwszy Korpus(Robótki Domowe)

Tutaj trafiają tematy i posty obrazujące wszelkie błędy i nieprawidłowe działania.

Moderator: poco

Redu666
Posty: 5
Rejestracja: 2015-05-02, 11:48

Pierwszy Korpus(Robótki Domowe)

Post autor: Redu666 » 2015-05-17, 19:24

Witam. Jako, ze to moj pierwszy post w tym dziale, postaram sie nie pisac dlugo tylko po krótce wyjasnic co stowrzylem i czemu tak, a nie inaczej :)

Zalegala mi w domu gitara HarleyBenton Vka z nienajgorsza elektronika i fajnym gryfem .Juz wieki temu nosilem sie z zamiarem stworzenia wlasnego instrumentu. Postanowilem wykorzystac gryf z tej gitary i osprzet, aby stworzyc korpus na bazie Ibaneza GIO ktorego mam.

Zakupilem Frezarke reczną górnowrzecionową . Jednak frez ktory mialem nie nadawal sie do ciecia z szablonu, a rozrzut wiórów był taki ze w domu nie moglem tego wykonacz (aktualnie szukam pracowni pod wynajem).

Postanowilem sie pojsc za glosem serca i uzyc wiertarki z wietlem 9mm, wyzynarki i dluta. dotego pare kostek z papierem sciernym.

Jako drewno na próbe uzylem belek Swierkowych(nieheblowanych :/) 48mm x 78mm pocietych na kawalki 50cm i sklejonych bokami (5sztuk)

Tak sklejony i przygotowany blat wycinalem wyzynarka :) na pierwsze 20cm ciecia nie majac jeszcze wyzynarki probowalem wiercic otwory, ale okazalo sie ze wkretarka tez slaba wiec postanowilem ochłonąc i zakupic tania wyzynarke . no i tak tnac wyzynarka tani z orginalnym ostrzem przecialem 20cm i ostrze NONAME sie złamalo :) przy czym na dodatek szło krzywo . Nastepnego dnia zakupilem ostrza WolfCraft (czy jakos tak) i cięcie poszlo juz gładko .

Po wycieciu krztaltu korpusu przenioslem wymiary z Vki(ktorej nie lubie) na drewno i zacząłem kombinowac . nawiercilem wszystko wiertlem 9mm i zaczalem dlubac Dłutem i papierem .

Po wykonaniu otworów pasowałem gryf. okazalo sie ze zrobilem ciut luzny otwor na gryf i musialem go dobrze ustawic uzywajac zaciskow, po czym skrecilem go z korpusem. dalej poszlo dosc fajnie ale nie wszystkie otwory na pickupy byly tak dokladne jakbym chcial, postanowilem sie nie przejmowac i przyjac z pokora porazke. Teraz wiem ze nastepnym razem zorganizuje lepsze miejsce i lepsze narzedzia ktore sa niezbedne . jezeli chodzi o zaokroglenia zrobilem tylko lekkie z tyłu Tarnikiem . reszte poszlifowalem i wybejcowalem na kolor jaki widac na zdjeciach . myslalem o olejowaniu i bedąc z natury czlowiekiem spontanicznym wziałem zwykly olej z kuchni i zaczalem smarowac. Słoje wyszly na wierzch i bylo OK

Osobiscie nie spodziewalem sie ze wyjdzie to jako tako, ale sie udalo. gitara gra i stroi . progi przeszlifowane tylko na pierwszym brzęczy(takze musze poprawic cos). Dodam ze skos gryfu wykonalem szlifujac papierem otwor pod gryf .

Moze nie bede wiecej pisal nic . W razie pytan chetnie odpowiem :)

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
zeppelin77
Posty: 91
Rejestracja: 2015-01-09, 02:32
Lokalizacja: Oleśnica

Re: Pierwszy Korpus(Robótki Domowe)

Post autor: zeppelin77 » 2015-05-17, 23:43

Wiesz co ? ......... no straszne jest to ze wszech miar. Niedoszlifowane, poobijane, sęki, osprzęt krzywo, barwienie ..... no nie wiem co tu pisać - moim zdaniem ten korpus jest do pieca ;-(
Myślę że powinieneś zrobić to jeszcze raz od początku i dokładnie, powoli
poco
Moderator
Posty: 4626
Rejestracja: 2010-12-06, 14:36
Lokalizacja: Blok Dobryszyce

Re: Pierwszy Korpus(Robótki Domowe)

Post autor: poco » 2015-05-18, 05:29

J.w. :shock: :roll: :evil:
Pozdrawiam, Ryszard
via vita curva est
Witheltz
Posty: 153
Rejestracja: 2012-02-01, 14:57
Lokalizacja: Olsztynek

Re: Pierwszy Korpus(Robótki Domowe)

Post autor: Witheltz » 2015-05-18, 06:10

Witam. Powiem szczerze, ten post nadaje się do działu majsterkowanie poza lutnictwem albo wręcz jak nie powinno się tego robic. Ja wiem, pierwszy korpus, adrenalinka i trzeba się pochwalic co wyszło. A wyszło jak wyszło, czyli źle. Ale żeby ciebie nie zniechęcac, każdy kiedyś zaczynał więc zapraszamy do czytania forum, postaraj się o lepszy materiał i jak napisał zeppelin77 " jeszcze raz od początku i dokładnie, powoli". Naprawdę są tu przychylni ludzie którzy pomogą i doradzą, ale jak będzie trzeba to i skrytykują.
Pozdrawiam.
Redu666
Posty: 5
Rejestracja: 2015-05-02, 11:48

Re: Pierwszy Korpus(Robótki Domowe)

Post autor: Redu666 » 2015-05-18, 08:22

Witheltz pisze:Witam. Powiem szczerze, ten post nadaje się do działu majsterkowanie poza lutnictwem albo wręcz jak nie powinno się tego robic. Ja wiem, pierwszy korpus, adrenalinka i trzeba się pochwalic co wyszło. A wyszło jak wyszło, czyli źle. Ale żeby ciebie nie zniechęcac, każdy kiedyś zaczynał więc zapraszamy do czytania forum, postaraj się o lepszy materiał i jak napisał zeppelin77 " jeszcze raz od początku i dokładnie, powoli". Naprawdę są tu przychylni ludzie którzy pomogą i doradzą, ale jak będzie trzeba to i skrytykują.
Pozdrawiam.
Dzieki Panowie za mile slowa :) O wszystkich tych niedociagnieciach wiem bo w sumie to moje swiadome zaniedbania bo w pewnym momencie stwierdzilem ze i tak to decha do pieca, wiec odwakilem fuszerke. Otwory wyszly srednio bo robilem metoda wiertło-dłuto. Z klejenia wyszedl klej i nie dalem rady go recznie wyszlifowac. Do tego deski ktore sklejalem nie mialy dobrej geomentri i byly nieheblowane :) tak jak kolega wspomnial gitara powinna byc w dziale majsterkowanie :) pozdrawiam i objecuje za mies8ac dwa pokazac cos sensownego :)
popik10

Re: Pierwszy Korpus(Robótki Domowe)

Post autor: popik10 » 2015-05-18, 08:45

Nie wiem jak ten post sklasyfikować i przenoszę do tego działu.
Do samodzielnie wykonanych prac w "Nasze dzieła" na pewno się nie nadaje.
Poziom pracy pozostawiam bez komentarza...
Redu666
Posty: 5
Rejestracja: 2015-05-02, 11:48

Re: Pierwszy Korpus(Robótki Domowe)

Post autor: Redu666 » 2015-05-18, 21:29

z pokora przepraszam i postanawiam silna poprawe ;]
ODPOWIEDZ