Jeździec bezgłowy

Tu można przejrzeć stare tematy.

Moderator: poco

jazzgott
Posty: 82
Rejestracja: 2009-06-28, 09:53

Post autor: jazzgott » 2011-04-27, 08:12

To się Waść rozpisałeś i masz rację sprawdziło by się tu wszystko. Coś tam pomału klecę z naciągiem jak skończę to dam znać. Chciałbym wykorzystać do tego istniejące już otwory w korpusie.
poco
Moderator
Posty: 4626
Rejestracja: 2010-12-06, 14:36
Lokalizacja: Blok Dobryszyce

Post autor: poco » 2011-04-27, 09:15

Co do tych otworów, to napisałem o tym szyldzie z otworami i tulejkami. Można też w te otwory wkręcić gwintowane zewnętrznie tulejki prowadzące po wcześniejszym przegwintowaniu drewna. Takie pojedyncze "klucze" do naciągu "bezgłówkowcowych" strun, a reszta podobnie jak np. wykonałeś w wersji pierwotnej :D. Tu mi podsunąłeś myśl na taki pojedynczy klucz. Tuleja z kołnierzem oporowym z gwintem zewnętrzny do wkręcenia w drewno deski; wiercona od strony kołnierza np. fi 6.5 na śrubę regulacyjną na długości 10 mm i dalej rozwiercona na średnicę tego wałka z kanałem prowadzącym i gwintem wewnętrznym na śrubę naciągową ,trzymającego strunę. Takie "łosz end goł" i to tylko obróbka praktycznie na tokarni i wiertarce. Tulejkę tą można wykonać ze śruby z łbem 6-kątnym np. M14-. Jak, to już się domyślasz. potem to wszystko wypolerować , pochromować i gitara :D . Podjarała mnie ta Twoja gitara w kwestii hardwaru do bezgłówkowców. Może kiedyś też się porwę na takie rozwiązanie. :wink: :D Pozdrawiam Ryszard
via vita curva est
jazzgott
Posty: 82
Rejestracja: 2009-06-28, 09:53

Post autor: jazzgott » 2011-04-28, 09:25

Toś Pan od strony technicznej piękną robotę zrobił. Teraz znaleźć fachowca który to wykona.
poco
Moderator
Posty: 4626
Rejestracja: 2010-12-06, 14:36
Lokalizacja: Blok Dobryszyce

Post autor: poco » 2011-04-28, 11:21

Tak na marginesie , to na forum nie ma Pan, Pani, tylko Ty. Urawniłowka kaK skazał died Wania. Jeżeli to nie sarkazm, to moge wykonać rysunki techniczne dla powyższego i przesłać na PW, bo mam kłopoty z rejestracją na forum, a Ty będziesz je mógł wprowadzić do forum. Pozdrawiam, Ryszard.
via vita curva est
jazzgott
Posty: 82
Rejestracja: 2009-06-28, 09:53

Post autor: jazzgott » 2011-04-28, 11:40

To Panowanie to raczej żart. Ok przesyłaj i będziemy myśleć co dalej. Może znajdzie się fachowiec i zrobi takie ustrojstwo. A gdyby na forum ktoś miał jakiś kontakt to niech da znać. Ja mam jeszcze dojście do dobrego drewna i fornirów. Daję też sobie radę z elektroniką (mogę zrobić wzmacniacz lampowy) -piszę to bo w razie czego w tych trudnych czasach droga pomocy i wymiany towarowej mile widziana.Pozdrawiam PrzemOl
poco
Moderator
Posty: 4626
Rejestracja: 2010-12-06, 14:36
Lokalizacja: Blok Dobryszyce

Post autor: poco » 2011-04-28, 11:56

Dobra. Prześlę :D , a ja robię turety do wzmaków, gdyby ktoś potrzebował to, itd. Na forum Trioda były oferowane. Co do drewna, to jakie jest dostępne od zaraz i dlaczego tak drogo. :lol: :wink: Poszukuję olchy na górę i dół kopii Gibsona ES 335. Pozdrawiam Ryszard
via vita curva est
ODPOWIEDZ