Jolana "DIAMAND"

Tu opisujemy jak daliśmy nowe życie starym instrumentom

Moderator: Jan

Wojtex7777
Posty: 26
Rejestracja: 2014-01-30, 17:59
Lokalizacja: Świdwin zach. pomorskie
Kontakt:

Post autor: Wojtex7777 » 2014-03-26, 21:02

Witam !!
Panowie a jednak siodełko.!! Kolega Makowy miał rację.!!!!!
Kupiłem grafitowe Gibson, dość drogie, bo z przesyłką ok 50zł, ale po solidnym zamocowaniu
jest ok.
Właśnie wróciłem z garażu i po 3 godzinach intensywnego grania z silnym podciąganiem strun stwierdzam,że Jolana trzyma strój bardzo dobrze..! :) :)
I co dziwne w końcu udało się ustawić menzurę bardzo dokładnie, bo wcześniej nie było to możliwe, i zniknął problem fałszywych dzwięków podczas gry akordów blisko główki.
W końcu po nastrojeniu mogę grać do woli i wszystko się trzyma "kupy" strój trzyma jak cholera..:) Sam nie wiem jak to jest, ale jest dobrze. No i przy tym wypiłem 3 browary, bo taka radość mnie wzięła,że musiałem to opić.
Teraz mogę brać się za wymianę elektroniki, bo obecna jest do d..., a pickupy wręcz pierdzą i nie są selektywne, na przesterze nie da się grać, na czystej jeszcze jako tako..
Pytam, bo nie wiem, a jak nie wiem , to pytam
poco
Moderator
Posty: 4626
Rejestracja: 2010-12-06, 14:36
Lokalizacja: Blok Dobryszyce

Post autor: poco » 2014-03-26, 22:40

O siodełku pisaliśmy dużo wcześniej, ale Ty twierdziłeś, że jest ok.
Pytanie o siodełko, czy to " siodełko" mostka, czy siodełko ogólnie zrozumiałe? :-D
Sam widzisz jak ważne jest pisanie właściwej nazwy dla danego elementu.
Co w takim razie było nie tak z tym siodełkiem? Opisz dokładnie, to inni unikną lub ułatwi to im diagnozę w przypadku podobnych objawów.
Pozdrawiam, Ryszard
via vita curva est
Tanto
Posty: 274
Rejestracja: 2013-10-22, 19:04
Lokalizacja: Dobra

Post autor: Tanto » 2014-03-26, 23:04

"Solidne mocowanie' to przyklejenie? Bo oryginał chyba jest nabity na dwa 'gwoździe'?
popik10

Post autor: popik10 » 2014-03-27, 07:09

No to gratulacje za diagnozę dla Makowego :-D
Piwo mu się należy od autora wątku.
Pozdrawiam
PS. Dobrze, że się nie założyłem ;-)
Wojtex7777
Posty: 26
Rejestracja: 2014-01-30, 17:59
Lokalizacja: Świdwin zach. pomorskie
Kontakt:

Post autor: Wojtex7777 » 2014-03-27, 08:06

Nie wiem co z tym siodełkiem, ale najprawdopodobniej struny sie "zacierały" w aluminium.
Bo strasznie miękkie jest to oryginalne siodełko, zwykłe aluminium. w prawdzie pogłębiałem cieniutkim pilniczkiem rowki, ale nic to nie dało.
Nowe oczywiście przykleiłem i trzyma się porządnie
Pytam, bo nie wiem, a jak nie wiem , to pytam
ODPOWIEDZ