Pytanie o SG

Dyskusje na temat budowy gitar elektrycznych.

Moderator: poco

Nero
Posty: 2
Rejestracja: 2011-07-30, 10:20
Lokalizacja: Skierniewice

Pytanie o SG

Post autor: Nero » 2011-07-30, 11:16

Jako, że jest to mój I post witam wszystkich,

Zacząłem budować Gibson'a SG według jakich starych rysunków w formacie dwg, wczoraj wyciąłem body i już pojawiły się pytania:

Nie wiem jak się to fachowo nazywa, chodzi mi o skosy/spady na krawędziach, a konkretnie o ich wymiary, żeby nie przypiłować za bardzo. Kąt nachylenia zmienia się, a wymiar wysokości z boku zostaje taki sam, czy kąt jest stały, a wysokość się zmienia? Czy może obydwie wartości się zmieniają i piłować jak mi się podoba? (może trochę nie zrozumiałe, więc daję rysunek z oznaczeniami)

Obrazek

Uploaded with ImageShack.us
Zenek_Spawacz

Post autor: Zenek_Spawacz » 2011-07-30, 13:08

tutaj widac mniej wiecej...
Obrazek
Nero
Posty: 2
Rejestracja: 2011-07-30, 10:20
Lokalizacja: Skierniewice

Post autor: Nero » 2011-07-30, 14:46

Właśnie z tych planów wyciąłem zdjęcie, ale akurat te wymiary nie były podpisane i uznałem, że są naszkicowane po prostu, żeby były i nikt się nie czepiał.
Ok, więc póki co robię według tego rysunku, ale pokazuję on jak sprawa wygląda tylko w 1 punkcie... Szukałem w internecie, ale nigdzie nie mogę znaleźć zdjęcia tej gitary z boku i byłbym BARDZO wdzięczny, gdyby ktoś zamieścił tutaj lub podał link do zdjęć z boku prawego, lewego oraz z dołu
poco
Moderator
Posty: 4626
Rejestracja: 2010-12-06, 14:36
Lokalizacja: Blok Dobryszyce

Post autor: poco » 2011-08-11, 00:33

Na tym planie masz wszystko, co potrzeba do wykonania tych skosów. Wystarczy tylko ustalić kąt i krawędź wewnętrzną /ta wewnątrz deski/ i ognia. Potrzeba Ci będzie dobrego dłuta, pilnika do drewna no i ewentualnie jakiegoś prostego szablonu z ustawionym katem. Skosy musisz wykonać ręcznie niestety. No, chyba, że masz dostęp do CNC . Pozdrawiam, Ryszard
via vita curva est
ODPOWIEDZ