Gitara semi-hollow,hollow body z aktywnymi przetwornikami

Dyskusje na temat budowy gitar elektrycznych.

Moderator: poco

softrock94
Posty: 21
Rejestracja: 2011-01-28, 17:16
Lokalizacja: Lublin

Gitara semi-hollow,hollow body z aktywnymi przetwornikami

Post autor: softrock94 » 2011-07-07, 14:50

Witam.Dawno mnie tu nie było ale mam pytanie w zakresie elektroniki.Mam zamiar po wakacjach i po kilku występach kupić sobie nową gitarkę(w końcu :D).Przedstawia teraz moją sytuację
Mam zespół coverowy i potrzebuje wszechstronną gitarę do wszystkiego.Od Rage Agianst The Machine do Johna Mayera.Chciałbym kupić gitarę typu semi-hollow lub hollow body np.http://www.thomann.de/pl/epiphone_dot_studio_wrb.htm lub http://allegro.pl/hofner-hct-cg-poznan- ... 72345.html i wstawić aktywne przetworniki.Teraz pytanie czy taka zmiana jest w ogóle opłacalna?
Zenek_Spawacz

Post autor: Zenek_Spawacz » 2011-07-07, 15:34

Nie ma wszechstronnych gitar. Musisz uwzglednic kompromisy albo miec kilka instrumentow. Les Paul nie zabrzmi jak Tele i strato jak L5. Musisz sprobowac wybrac jakies wioslo osobiscie metoda prob i bledow. Uaktywnienie gitary nie zrobi jej uniwersalna.
softrock94
Posty: 21
Rejestracja: 2011-01-28, 17:16
Lokalizacja: Lublin

Post autor: softrock94 » 2011-07-07, 19:07

Rozumiem, że nie ma uniwersalnych gitar,ale pytam w tej sprawie ponieważ wydaje mi się, że dając aktywne przetworniki do hollow-body można dać gitarce trochę mocniejsze brzmienie.Myślałem także o zmianie przetworników tylko,że jeden aktywny a drugi np.Seymour Duncan Sh2.
Awatar użytkownika
michau25
Posty: 353
Rejestracja: 2010-09-27, 18:10
Lokalizacja: Katowice

Post autor: michau25 » 2011-07-07, 20:51

Są też pasywne o mocniejszym brzmieniu, wśród SD spokojnie można takie znaleźć; a żeby połączyć aktywny z pasywnym trzeba dokupić dodatkowy układ. Był taki w sprzedaży w merlinpickups. Ja bym celował w dwa pasywne. Poza tym 'mocarność' brzmienia zależy w dużym stopniu od wzmacniacza i jakiej jakości ma przester itd. Myślę, że najbardziej uniwersalny zestaw to np. jakiś słabszy przetwornik przy gryfie, mocniejszy przy moście, do tego rozłączanie cewek i inne cuda...
poco
Moderator
Posty: 4626
Rejestracja: 2010-12-06, 14:36
Lokalizacja: Blok Dobryszyce

Post autor: poco » 2011-07-07, 21:23

Nie bardzo rozumiem idei tej zmiany. Dla mnie to jest dodawanie wodotrysku do zegarka. Tak jak w poprzednim poście michau25 to samo myślę. Poza tym ,to czy kupujesz przedmiot czy gitarę, bo gitarę powinno się najpierw ograć. A może nie potrzeba nic zmieniać i będzie super!? Semi i hollow maja specyficzne właściwości uaktywniające się w pasywnych układach. Dając aktywne, równie dobrze możesz zrobić gitarę ze szpadla. Oczywiście ironizuję , ale tak to widzę i nie piszę tego złośliwie, ale abyś może przemyślał jeszcze raz temat. Pozdrawiam Ryszard
via vita curva est
Zenek_Spawacz

Post autor: Zenek_Spawacz » 2011-07-07, 21:25

No tak , tylko mowimy o dwoch roznych rzeczach . Wzmocnienie sygnalu to zupelnie cos innego niz uniwersalnosc brzmienia. Najlepszy bylby chyba superstrat z ukladem H S H , mozliwoscia rozlaczania cewek i dodatkowo ukladem aktywnym... Mozna wtedy zasymulowac kilka instrumentow...
K-man
Posty: 47
Rejestracja: 2010-12-11, 18:55
Lokalizacja: Sadyba

Post autor: K-man » 2011-07-12, 20:56

Tak do wszystkiego czyli ni pies ni wydra :)
Jest taka gitara co to generalnie jest do niczego ale do grania coverów jest idealna. Zainteresuj się PRSem czy rozsądniej jego japońskim klonem.
ODPOWIEDZ