Floyd Rose w Stracie?

Dyskusje na temat budowy gitar elektrycznych.

Moderator: poco

AdroxFendziO
Posty: 1
Rejestracja: 2011-04-14, 17:47
Lokalizacja: Dobre Miasto

Floyd Rose w Stracie?

Post autor: AdroxFendziO » 2011-05-12, 18:53

Wychodzę z zapytaniem czy jest duzo roboty w przerobuieniu Strata(w moim przypadku gitara marki Squier by Fender) ze zwykłego mostka tremolo na dwustronny mostek Floyd'a :D Myslę, ze napewno trzeba wyfrezować miejsce w korpusie, co wiąże się z jeszcze jednym malowaniem gitary(I tak chcę zmienic kolor :) ) No i myslałem co zrobic i gdzie kupić takiego FR, który posiada "coś" na drugie sprężyny równoważące naciąg(dla niewtajemniczonych sprężyny dzieki którym po zerwanieu struny gitara zachowuje struj). Byłbym wdzięczny, gdybyscie byli tak życzliwi i napisali czego nie wymieniłem. Byłoby dobrze gdyby podano mi nr. i namiary dobrego lutnika w okolicach Olsztyna po którego wykonaniu nie było żadnych problemów ze strojem itp.(poprostu zaje... ekhm, bardzo dobrze wykona robotę ;p)

Z góry dzieki :D

P.S NIe wspomniałem o blokadzie na struny przy siodełku, czyli co trzeba tam zrobić poza nawierceniem dziór na ta blokadę w gryfie :?:
felix0
Posty: 160
Rejestracja: 2009-01-28, 15:40
Kontakt:

Post autor: felix0 » 2011-07-14, 13:53

musisz jeszcze wziąć pod uwagę blokadę na gryfie ;)

nie wiem czy to jest opłacalne bo może okazać się że floid nie trzyma stroju i będziesz musiał włożyć kawałek klocka lub tremolo-no, żeby się most nie ruszał.
i wtedy będziesz miał to samo co masz teraz tylko wydasz kasę na most blokadę i robotę.

jeżeli jednak się zdecydujesz to tak
1. ok 250 350 zł
2. robota lutnika trudno szacować
3. tremolo-no http://www.tremol-no.com/ około 200
Tak tak Powiedział szpak.
http://qooni.mooo.com/siodemka/
popik10

Post autor: popik10 » 2011-07-14, 21:38

Lepiej wykonać dobrą olchową dechę. Matertał nie jest drogi a brzmienie się poprawi. Bo te gitary to wyklnano z najtańszego sortu drewna i tylko klonowy gryf się do czegoś nadaje.
ODPOWIEDZ