Remont Gitary

Dyskusje na temat budowy gitar elektrycznych.

Moderator: poco

softrock94
Posty: 21
Rejestracja: 2011-01-28, 17:16
Lokalizacja: Lublin

Remont Gitary

Post autor: softrock94 » 2011-03-22, 21:57

Ten temat jest połączony z lakierowaniem mojego Lyon by Washburn.Postanowiłem zrobić z niego potwór do metalu(w dalekiej przyszłości)Miałem poprostu dzisiaj zdjąć lakier i ładnie wyszlifować ale postanowiłem ''wyrwać'' wszystko tzn.elektronika,mostek itp itd.Te częśći będą służyć jako organy do gitary której buduje.Szlifowałem tą gitarę z 3 godziny.Najpierw 40 potem 200,320 a na koncu 371.Przyzwoicie wyszło jak na pierwszy raz.Drewno jest gładkie jak szkło :D.I tam miałem zamiar ją wyremontować(w tym celu została kupiona).Macie jakieś propozycje??.Ja chciałem walnąc 2stronne tremolo.EMG 81 i EMG 60,killswitche i tym podobne.
K-man
Posty: 47
Rejestracja: 2010-12-11, 18:55
Lokalizacja: Sadyba

Post autor: K-man » 2011-03-24, 23:02

Czy Ty jesteś cudzoziemcem? Bo nie uwierzę ze do tego stopnia można nie znać ojczystego języka - wstyd!
softrock94
Posty: 21
Rejestracja: 2011-01-28, 17:16
Lokalizacja: Lublin

Post autor: softrock94 » 2011-03-25, 15:46

K-man pisze:Czy Ty jesteś cudzoziemcem? Bo nie uwierzę ze do tego stopnia można nie znać ojczystego języka - wstyd!
Chłopie,może zauważyłeś że to jest forum lutnicze.To nie jest miejsce na takie uwagi,a tak na boku to jestem obcokrajowcem :D.Z Kanady.

Niewiem co cię skłoniło do takich uwag.Widocznie nie miałeś nic lepszego do napisanie...Następnym razem napisz coś pożytecznego.Napisz coś na temat gitary.Fajnie będzie :D
softrock94
Posty: 21
Rejestracja: 2011-01-28, 17:16
Lokalizacja: Lublin

Post autor: softrock94 » 2011-03-26, 12:17

Dobra.Chodziło mi o to aby dać jakieś propozycje na temat przystawek,elektroniki ale przyznam że nie napisałem o co mi konkretnie chodzi.Ostatnio fundusze mi się zmniejszyły tak,że nie mogę sobie pozwolić na kupno EMG i Floyd Rosa.Więc co myślicie na temat tego osprzętu?
http://guitarproject.pl/p/34/1173/tremo ... itary.html

http://guitarproject.pl/p/87/731/humbuc ... itary.html i http://guitarproject.pl/p/87/730/aktywn ... itary.html.
donkirk24
Posty: 253
Rejestracja: 2010-04-18, 15:31

Post autor: donkirk24 » 2011-03-31, 16:38

Szczerze...
Aktywne Mingsy są słabsze niż pasywne, to takie moje odczucie, mingsy dają z korpusem lipowym dobre pełne brzmienie, idealne do grania metalu z podkreśleniem "dołu". Mam właśnie gitarkę Manito e5 z korpusem lipowym i tymi pasywnymi, niebo w gębie, musiałbyś też troche poczytać o nich, o przetwornikach
poco
Moderator
Posty: 4626
Rejestracja: 2010-12-06, 14:36
Lokalizacja: Blok Dobryszyce

Post autor: poco » 2011-03-31, 23:43

Softrock 94. K-man i kombinat dbają o czystość języka polskiego, który ma służyć przekazywaniu zrozumiałych informacji. Jeżeli jesteś polskim Kanadyjczykiem z Lublina, to tym bardziej powinieneś starać się poprawnie pisać. Nie jest trudno użyć programu umożliwiającego poprawę tekstu. To tak na pierwsze primo i nie należy się obruszać maskując niezadowolenie uśmieszkami. Grono tutaj wypowiadających się osób pomaga wszystkim, którzy tej pomocy potrzebują, jednakże zakres pomocy powinien być dokładnie sprecyzowany, bo unika się tym sposobem niedomówień i "trzepania piany". Jak zauważyłeś forum nazywa się lutnicze, nie gitarowe lub temuż podobnie, a zatem trudno Ci będzie uzyskać informację nt. przetworników, mostków itp. jako, że są to elementy, których wpływ na wynik pracy będzie możliwy do oceny dopiero po wykonaniu dzieła, a wynik ten jest zależny od Ciebie jako wykonawcy tak instrumentu jak i ulubionego gatunku muzyki. Dodatkowo wskazano Ci źródło informacji związanych z Twoim problemem, a nie koniecznie dotyczących forum. Jeżeli nie akceptujesz warunków na jakich współpracujemy na Forum lutniczym, zawsze możesz zrezygnować z naszej pomocy. Nie piszę tego złośliwie, a jedynie abyś dostosował się do nas, forumowiczów. Przestrzeganie reguł zawsze było korzystne. Jeżeli czytałeś posty naszego forum, to musiałeś zwrócić uwagę, że nigdy nie pozostawiono pytającego bez pomocy i zawsze rozmawiamy konkretnie, bez osobistych wycieczek. Nawet kiedy mamy zdania odrębne. I niech tak pozostanie. Jeżeli mamy się różnic , to różnijmy się pięknie. Zbliżają się Święta Wielkiej Nocy, więc skup się na gitarze, to zdążysz na pierwsze granie po poście wystartować z nowym , własnym wiosłem. :D Pozdrawiam, Ryszard
via vita curva est
softrock94
Posty: 21
Rejestracja: 2011-01-28, 17:16
Lokalizacja: Lublin

Post autor: softrock94 » 2011-04-01, 18:30

Dziękuje wszystkim za uwagi dotyczące mojego języka używanego na forum :D Teraz przejdę do konkretów.Plany dotyczące tego wiosła się zmieniły ponieważ uznałem że wolałbym mieć bardziej wszechstronną gitarę niż ''potwora'' do metalu.Mam taki okres że bez końca słucham bluesa i chciałbym zrobić właśnie gitarę do tej muzyki.

Mam zamiar kupić jakiś humbucker wyjęty z epiphona les paul standard http://allegro.pl/przetwornik-epiphone- ... 31048.html i dwa single prawdopodobnie single arteca http://guitarproject.pl/p/146/1270/prze ... itary.html .Jestem w trakcie lakierowanie.Jak najszybciej dam zdjęcia.Będą to biało-zielone paski.Mostek zostanie taki jaki jest po prostu zmiana przetworników i elektroniki.Przepraszam za zamieszanie :D
softrock94
Posty: 21
Rejestracja: 2011-01-28, 17:16
Lokalizacja: Lublin

Post autor: softrock94 » 2011-04-01, 20:38

...No kupiłem jeden z tych przetworników za 50zł.Sądząc po recenzjach i opiniach innych osób te przetworniki są przyzwoite.Podzielę się z nami wrażeniami kiedy je zamontuje:D.A te przetworniki Arteca?Może ktoś grał na tych przetwornikach?
Awatar użytkownika
Jedidan12
Posty: 54
Rejestracja: 2011-01-16, 19:45
Lokalizacja: Bielsko-Bia

Post autor: Jedidan12 » 2011-04-01, 22:05

kombinat pisze:Jak na moje ucho te humbuckery z epiphonowskich les pauli są tragiczne. Brzmienie płaskie jak deska, jedne z najgorszych jakie slyszałem. Nie dałbym więcej niż 20-30zł za jeden - tyle są warte, bo i za tyle czasem idzie dostać na allegro.
Grałem i na Epi SG i LP. Wiele zależy od modelu, niektóre są naprawdę okropne ale są też i lepsze (droższe).
"Do or do not. There is no try." Yoda
poco
Moderator
Posty: 4626
Rejestracja: 2010-12-06, 14:36
Lokalizacja: Blok Dobryszyce

Post autor: poco » 2011-04-02, 00:48

Tak trochę offtopic, widzę, że z softrocka będą ludzie forum :D Pozdrawiam Ryszard
via vita curva est
softrock94
Posty: 21
Rejestracja: 2011-01-28, 17:16
Lokalizacja: Lublin

Post autor: softrock94 » 2011-04-02, 16:20

Widzę że wśród forumowiczów te przetworniki nie cieszą się dobrą opinią xD Ale mnie to nie razi i będzie tak jak będzie :D Może akurat w mojej gitarze w połączeniu z singlem arteca i drugim singlem washburna to może jakoś będzie brzmiało xD.Mam nadzieje że biało-zielona gitara z czarnym tyłem będzie robić wrażenie :D
ODPOWIEDZ