Budowa pierwszej gitary

Dyskusje na temat budowy gitar elektrycznych.

Moderator: poco

softrock94
Posty: 21
Rejestracja: 2011-01-28, 17:16
Lokalizacja: Lublin

Budowa pierwszej gitary

Post autor: softrock94 » 2011-03-18, 14:22

Witam.Postanowiłem zrobić z kolegą własną gitarę od podstaw.Zaczęliśmy bez żadnych planów po prostu przerysowaliśmy moją gitarę Lyon By Washburn(którą przerabiam)Robiliśmy wszystko w warsztacie ojca kolegi(jest stolarzem więc większość sprzętu mamy pod ręke)Dam parametry i zdjęcia.

Korpus-Olcha
Gryf-Olcha
Podstrunnica-dąb
Przetworniki- układ H-S.Jeden Mings Twin Blade Humbucker(Ceramiczny) i Artec SFC12 Leader Power (Ceramiczny)
mostek-stały-struny przez korpus

Wszystko będzie tak jak w Stratocasterach czyli elektronika przykryta pickguardem,którego zrobimy,najprawdopodobnie z drewna ovangkol który gdzieś lezy albo z metalu.Muszę powiedzieć ze zanim się odważyliśmy robić gryf to cwiczyłem na ok 10 kawałków drewna na pile taśmowej.Efekty są jakie są i ja jestem z siebie zadowolnony.Drewno jedynie skleiliśmy odwrotnie ale to ma znaczenie czysto estetycze.Słyszałem że może to mieć wpływ na brzmienie ale nie jestem pewien.Tu są zdjęcia naszego dzieła:D http://softrock94.flog.pl/wpis/2428881/robiona-gitara , http://softrock94.flog.pl/wpis/2429007
rabbit
Posty: 23
Rejestracja: 2011-01-09, 19:09

Post autor: rabbit » 2011-03-18, 18:13

powiem tak gryf z olchy to pomyłka, ani to wytrzymałe ani nie będzie z niego dobrego dźwięku, na korpus owszem olcha się nadaje, ale na gryf załatw sobie kawałek klonu, jaworu
mirzar
Posty: 76
Rejestracja: 2010-11-15, 14:06
Lokalizacja: Krakow

Post autor: mirzar » 2011-03-19, 15:43

racja.
gdyby ktos kiedys nie zlamal stereotypu, mielibysmy wszyscy takie same gitary z tego samego drewna!!!
uwazam ze trzeba szukac - materialow i technik a co za tym idzie - brzmienia.
gitara lutnicza ( tak jak i robiona wlasnorecznie) powinna byc jedyna i niepowtarzalna - pod kazdym wzgledem, a nie jedynie kopia jakiejs innej gtary.
popik10

Post autor: popik10 » 2011-03-21, 08:04

No Panowie Kombinat i Mizar maja rację, ale uważaj. Olcha jak łapie wilgoć w takim kawałku jak gryf bardzo lubi się kręcić, ja na Twoim miejscu kleił bym z listew a do tego, wstawił wklejki z innego materiału.
Pozdro
ODPOWIEDZ