Stratocaster :]

Dyskusje na temat budowy gitar elektrycznych.

Moderator: poco

Berror
Posty: 4
Rejestracja: 2011-03-17, 07:13
Lokalizacja: PL

Stratocaster :]

Post autor: Berror » 2011-03-17, 07:21

Witam! Mam do Was pytanie.

Kupiłem na allegro korpus wiśniowy sunburst: http://allegro.pl/korpus-deska-stratoca ... 75942.html

I teraz kilka pytań: Sam nie zrobię gryfu więc jak mam go kupować? Czy będzie różnica jeśli kupię 22 progowy albo 21 progowy? Tu wazna jest także menzura, czy ona sie po prostu za kazdym razem tworzy nowa?

Po drugie, jak myślicie czy kupic gryf z ciemna podstrunnica czy z jasna i czy bialy pickguard albo tortoise. Wiem o gustach sie nie gada ale chciałbym się dowiedzieć czy nie bedzie się za bardzo gryzlo. A może zerwać lakier?

Gniazdo prawdopodobnie wynosi 56mm więc standard. Dzięki za wszystkie odpowiedzi :)

Pozdrawiam
popik10

Post autor: popik10 » 2011-03-17, 14:10

Kluczowe dla ciebie w chwili obecnej jest pytanie jaki był tu gryf (ile progów)
Bo niestety jesteś zmuszony zamontować taki sam.
Inaczej nie będzie ci się zgadzała menzura. Gdybyś nie miał wyfrezowanych otworów na most nie było by problemu. Podejrzewam że jest to deska od chińczyka, czyli gryf 21 progów powinien pasować.

Co do podstrunnicy
Jasna daje więcej "szkła" palisandrowa - bo takie się najczęściej spotyka - troszeczkę przyciemnia brzmienie. Ale tu wielkich różnic nie ma. Większe znaczenia ma materiał z którego została wykonana decha.
Pozdro
Berror
Posty: 4
Rejestracja: 2011-03-17, 07:13
Lokalizacja: PL

Post autor: Berror » 2011-03-17, 19:28

popik10
Korpus jest z olchy, nie jest to chińczyk, myślę żę (jeśli naprawdę jest z olchy) to uzyskam dobre brzmienie.

Kombinat
Zamierzam gryf kupic osobno na innej aukcji. Czy jest bezpieczniej kupic po prostu gryf 21? Bo z tego co napisales to myslę że tak ma być :D
Berror
Posty: 4
Rejestracja: 2011-03-17, 07:13
Lokalizacja: PL

Post autor: Berror » 2011-03-17, 20:30

A mógłbyś mi po krótce opisać jak to zrobić?? :D
popik10

Post autor: popik10 » 2011-03-17, 20:33

No to ja mam Berror poważne wątpliwości czy to olcha.
Ale w zasadzie poprzez lakier nie można ocenić jednoznacznie.
Tak czy siak wygląda to być może na topolę. - według mojej opinii.
Gdybym wziął do łapy to powiedział bym jednoznacznie. Olchy nie widziałem nigdy z takimi słojami.
To jest rysunek olchy kolego.
Obrazek
Twój przypomina jesion albo i wspomnianą topolę - i nie przypuszczam żeby to był jesion bo wart byłby dużo więcej
Ale jak napisałem jednoznacznie można powiedzieć po wzięciu w rękę
Pozdro
Berror
Posty: 4
Rejestracja: 2011-03-17, 07:13
Lokalizacja: PL

Post autor: Berror » 2011-03-17, 20:48

OK =)
Ciąglę się zastanawiam nad zdarciem tego lakieru i zrobieniem swirla na tym korpusie. Macie jakies wskazowki dotyczace sciagania lakieru? Boję się to robic chemicznie bo pozniej borax mi moze nie zadzialać ;) Macie jakies sugestie?
popik10

Post autor: popik10 » 2011-03-18, 08:20

Radzę jednak chemicznie potem papier ścierny. 120 -240 w zupełności wystarczy.
Awatar użytkownika
Piniu
Posty: 2939
Rejestracja: 2011-02-15, 21:24
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Post autor: Piniu » 2011-03-21, 13:36

Berror pisze:Boję się to robic chemicznie bo pozniej borax mi moze nie zadzialać ;) Macie jakies sugestie?
A na co ma ci niby Borax działać?? Borax służy tylko temu,żeby emalia się utrzymywała na wodzie a nie tonęła.
ODPOWIEDZ