Most kahler 2320 - montaż

Dyskusje na temat budowy gitar elektrycznych.

Moderator: poco

Awatar użytkownika
Rafaelo
Posty: 42
Rejestracja: 2017-05-06, 12:17
Lokalizacja: Ustka

Most kahler 2320 - montaż

Post autor: Rafaelo » 2018-08-28, 18:03

Chcę zamontować sobie takowy most w nowo budowanej gitarze. Problem wydaje mi się w wysokości podstrunnicy wraz z progami w stosunku do samego mostu. Gitara ma gryf przechodzący przez korpus i jego płaszczyzna czołowa ( bez podstrunnicy ) jest równa z korpusem. Instrukcja montażu tego mostu ( nie jestem dobry z angielskiego ) pokazuje, że podstrunnica z progami powinna mieć wysokość 0.500 +- 0.020 cala czyli 12,7 mm. w stosunku do płaszczyzny korpusu !
Ewentualne różnice radzą regulować poprzez zmianę kąta gryfu - której ja nie mam możliwości ! I teraz pytanie --- czy obniżenie siodełek w moście umożliwi maksymalnie niskie ustawienie strun przy standardowej grubości podstrunnicy ( w środkowej części ) rzędu 7 mm + próg i radiusie 12' ?. Ale namieszałem , może ktoś zrozumie.......
Załączniki
Przechwytywanie123.PNG
Love Harmony & Rock'n Roll
Awatar użytkownika
DR4MA
Posty: 292
Rejestracja: 2012-03-26, 11:25
Lokalizacja: Będzin

Re: Most kahler 2320 - montaż

Post autor: DR4MA » 2018-08-28, 20:05

Już Ci napisałem na FB że musisz zfrezować pod mostem albo użyć innego. Jeśli Ci potrzebna strasznie ta śruba do blokowania to pod nią zrób jakiś frez też żeby można regulować. A te 2 z boku Cie nie interesują bo ich sie nie używa :P . Właśnie dlatego wszyscy na forum piszą żeby zanim sie zacznie prace z drewnem mieć cały hardware w rękach, pomierzony i wszystko rozrysowane a dopiero potem się za robienie gitary bierze :D. Ja bym wybrał opcje z innym mostem bo takie frezowania mogą "różnie" wyglądać.
Pozdrawiam.
DR4MA.
Awatar użytkownika
Rafaelo
Posty: 42
Rejestracja: 2017-05-06, 12:17
Lokalizacja: Ustka

Re: Most kahler 2320 - montaż

Post autor: Rafaelo » 2018-08-28, 20:42

Jeszcze go nie kupiłem, dopiero się rozglądam. Pierwszym pomysłem był Floyd Rose , a z nim nie ma problemu w takiej konstrukcji więc wszystko było przemyślane. Po prostu wpadł mi w oko... i myślałem że regulacja wysokości wózków to zniweluje.....
Love Harmony & Rock'n Roll
ODPOWIEDZ