Frezowanie nowej wneki na pickup

Dyskusje na temat budowy gitar elektrycznych.

Moderator: poco

Nergal666
Posty: 53
Rejestracja: 2015-08-01, 09:52

Frezowanie nowej wneki na pickup

Post autor: Nergal666 » 2015-11-17, 21:03

Witam! Zanim sie tego podejalem chcialem spytac - Czy moge sobie wyfrezowac wneke na pickup w gitarze? Chodzi mi o Epiphona LP Junior. Tam jest jeden Pickup a chcialbym wsadzic drugi pod gryf (mam na mysli pickup MUZA) i zastanawiam sie czy fezowanie moze uszkodzic lakier i czy wiazalyby sie z tym koszty (nie mam na mysli przypadku uszkodzenia lakieru ani reszty) tylko czy trzeba bedzie jakies potki dolozyc czy jakis przelacznik chu*wieilepozycyjny. :mrgreen: (przepraszam za chamstwo i za brak polskich znakow)
Pozdrawiam Dawid
Małymi kroczkami do przodu :-)
poco
Moderator
Posty: 4626
Rejestracja: 2010-12-06, 14:36
Lokalizacja: Blok Dobryszyce

Re: Frezowanie nowej wneki na pickup

Post autor: poco » 2015-11-18, 06:25

Zrobić możesz wszystko, tylko, czy posiadasz odpowiednia wiedze i narzędzia do wykonania tych czynności, a uszkodzenia - lub nie, ich stopień są wypadkowa poprzedniego.
Jeżeli nie jesteś przygotowany mentalnie, fachowo, sprzętowo , to oddaj temat do lutnika, ale jak już, to pomożemy Ci przebrnąć ten kanał. ;-) :-D
To nie sprawa tylko dodatkowych potków, przełączników i czego by dusza nie zapragnęła. To także kanał na przewód/przewody.
Producent wykonuje wszystkie potrzebne frezowania przed przyklejeniem płyty wierzchniej, a potem przed wklejeniem gryfu, bo to dopiero stanowi utrudnienie.
Ale , jak napisałem możesz wszystko.
Pozdrawiam, Ryszard
via vita curva est
wojd
Posty: 35
Rejestracja: 2015-03-14, 20:30

Re: Frezowanie nowej wneki na pickup

Post autor: wojd » 2015-11-18, 18:12

EPI LP Junior ma przykręcany gryf więc dość łatwo można wykonać otwór na kable od tej strony (łącząc nową wnękę ze starą, będzie w miarę wygodny dostęp). Jeśli nie potrzebujesz potka tone - możesz zamienić go na volume do drugiego pickupa bez dodatkowych otworów. W sprawie frezowania i lakieru się nie wypowiem. W razie awarii można przerobić maskownicę na inny kształt i to schować (są arkusze np. w GuitarProject, wytnie to każdy kto ma laser do cięcia). Czy warto to już zależy od Ciebie.

Pozdrawiam
wojtek
ODPOWIEDZ