Nierówny banan

Dyskusje na temat budowy gitar elektrycznych.

Moderator: poco

Awatar użytkownika
Piniu
Posty: 2939
Rejestracja: 2011-02-15, 21:24
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Nierówny banan

Post autor: Piniu » 2014-12-04, 08:29

Mam w serwisie Les Paul-a Vintage do ogarnięcia. Ogólnie wszystko jest ok i egzemplarz dość przyzwoity. Intryguje mnie pewna kwestia, a mianowicie nierówne tworzenie się łuku na szyjce. Po stronie strun basowych jest on zawsze większy. Uniemożliwia to idealną regulację. Ustawiając odpowiednią krzywiznę po stronie strun wiolinowych mam za dużą po stronie basowych i analogicznie odwrotnie - dobra krzywizna na basowych, drut na wiolinowych.

Jest pewne pęknięcie lakieru od początku podstrunnicy do drugiego progu po stronie basowych. Wygląda na delikatne odklejanie się podstrunnicy spowodowane np przeregulowaniem pręta. Zastanawiam się czy to może być przyczyną tego co pisałem powyżej. (pomijając fakt,że nie wiemy czy w ogóle truss jest prawidłowo osadzony, a odklejać podstrunnicy na razie nie chcę)

Co szanowni koledzy o tym sądzą?

PS. Klient nie wie nic o tym bo dopiero co kupił ta gitarę. Podejrzewam, że sprzedający musiał wiedzieć o tym.

.
Załączniki
szpara.jpg
Awatar użytkownika
Makowy
Posty: 406
Rejestracja: 2012-01-21, 22:07
Lokalizacja: Dublin

Re: Nierówny banan

Post autor: Makowy » 2014-12-04, 13:25

Przede wszystkim musisz stwierdzić, czy faktycznie jest odklejona podstrunnica. Zdejmij struny i sobie pokręć truss rodem, zobaczysz czy na peknieciu pracuje.
ODPOWIEDZ