Totalnie rozstrajający się Les Paul

Dyskusje na temat budowy gitar elektrycznych.

Moderator: poco

Ajgor
Posty: 3
Rejestracja: 2014-11-08, 10:44

Totalnie rozstrajający się Les Paul

Post autor: Ajgor » 2014-11-11, 10:04

Witam.

Nie jestem lutnikiem, ale zarejestrowałem się na tym forum, żeby zadać jedno pytanie. Otóż kolega z zespołu ma starego Gibsona Les Paula. Przyznam, że nie wiem, który to jest rocznik, ale nowy na pewno nie jest. I otóż dzieje się z nim coś dziwnego. Praktycznie nie da się go nastroić. Stroi strunę, następnie stroi drugą, a poprzednia w tym czasie potrafi się rozstroić nawet o pół tonu, albo i więcej. Dodam, że gitara ma założone nowe klucze, ale z poprzednimi działo się to samo (dlatego wymieniał, bo myślał, że to usunie problem). Identycznie dzieje się ze starymi strunami jak i z nowymi. Gitara była niedawno u lutnika. To właśnie on wymieniał klucze. Niby ją regulował, ale nic to nie dało. Jaka może być przyczyna takiego zachowania gitary?

Pozdrawiam.
Ajgor.
Awatar użytkownika
KrzysiekGl
Posty: 107
Rejestracja: 2014-06-17, 19:48
Lokalizacja: Głogów

Re: Totalnie rozstrajający się Les Paul

Post autor: KrzysiekGl » 2014-11-11, 13:42

Witaj.

Możliwe, że problem leży po stronie pręta w gryfie. Podczas napinania strun nie utrzymuje on sztywności gryfu, naciąg kolejnych strun luzuje inne i koło się zamyka.

Warto byłoby udać się z gitarą do kogoś kto się zna na instrumentach.
poco
Moderator
Posty: 4626
Rejestracja: 2010-12-06, 14:36
Lokalizacja: Blok Dobryszyce

Re: Totalnie rozstrajający się Les Paul

Post autor: poco » 2014-11-11, 15:04

Kolega Ajgor zapomniał o kindersztubie, a na tym forum jest wymagana.
Nie czyta regulaminu forum, inaczej mówiąc skoro On ma problem , to musimy mu pomóc go rozwiązać, a wszystko inne nie jest ważne.
Wróć zatem kolego do początku.
Pozdrawiam,Ryszard
via vita curva est
Ajgor
Posty: 3
Rejestracja: 2014-11-08, 10:44

Re: Totalnie rozstrajający się Les Paul

Post autor: Ajgor » 2014-11-11, 15:12

Przepraszam :)
ODPOWIEDZ