Połączenie gryf-korpus

Dyskusje na temat budowy gitar elektrycznych.

Moderator: poco

poco
Moderator
Posty: 4626
Rejestracja: 2010-12-06, 14:36
Lokalizacja: Blok Dobryszyce

Re: Połączenie gryf-korpus

Post autor: poco » 2016-12-27, 18:35

Jest dopuszczalny, bo taka jest konstrukcja tego Framusa.
Też dostałem taką (lub podobną, bo binding malowany, nie wklejany :shock: ) do regulacji z numerem seryjnym 00211, ale nic więcej z naklejki nie odczytałem.
Tutaj masz potwierdzenie, że produkowane są różniste podkładki pod gryfy http://www.stewmac.com/Materials_and_Su ... of_12.html.
Swojego czasu była nawet na forum ostra dysputa na ten temat, oczywiście nie było mowy o tych "kartach kredytowych", ale w sumie temat taki sam.
Nie polecam "pośrednictwa" w kontaktach ;-) , a zwłaszcza tam, gdzie drewno powinno stykać się z drewnem, czyli wg mnie lepiej jest wkleić przekładkę drewnianą, niż ją tylko włożyć.( co do tworzywa sztucznego, to nie mam zdania)
To sprawa rodzaju i jakości styku powierzchni. Wklejać chociażby po to , by wyeliminować jedną z tych szczelin pomiędzy stykającymi się detalami, a dodam, że klej skórny używany w lutnictwie od zarania dziejów daje bardzo twardą i sztywną powierzchnię. Dodatkowo, to drewno możesz dalej obrabiać!
Co do trwałości gniazd gwintów śrub, to w razie czego zawsze możesz stare zakołkować i zrobić nowe mocowanie.
Po wszelkich naprawach weź tuner i sprawdź, czy nie wymaga menzura korekty.
Pozdrawiam, Ryszard
via vita curva est
ODPOWIEDZ