Rat Strat (Tokai+Presto Lang)

Dyskusje na temat budowy gitar elektrycznych.

Moderator: poco

Muflon
Posty: 29
Rejestracja: 2012-09-25, 19:40
Lokalizacja: Głogów / Wrocław
Kontakt:

Post autor: Muflon » 2014-02-04, 10:31

No to banuj pan, wstydu oszczędź... To się robi w pewnym sensie irytujące.
Do zamknięcia, a jak ja wam się nie podobam, to banujcie.
Awatar użytkownika
vintage
Posty: 158
Rejestracja: 2011-06-14, 09:59
Lokalizacja: Legnica

Post autor: vintage » 2014-02-04, 12:21

A gdzie nowatorskie tremolo, wszak upłynęło 1,5 roku od pomysłu ?
Tak po starej znajomości chciałbym tu dorzucić swoje przemyślenia i potraktuj to jako krytykę konstruktywną. Otóż gdy porównać stan początkowy do stanu obecnego, to różnica jest taka, że dorzuciłeś tu elementy, których montaż w garażu mógł trwać nie więcej jak dwie godziny. To mogło powalić na łopatki Zenka. Ważne żeby to brzmiało, ale film pokazuje, że to nie brzmi. Nie wiem co jest przyczyną ale S570 to dobre przetworniki, więc albo wzmacniacz albo sprzęt rejestrujący.
Jest takie powiedzenie o budowie domów, że pierwszy buduje się dla wroga, drugi dla przyjaciela a dopiero trzeci dla siebie. Musisz bardzo nienawidzić swojego wroga.
Muflon
Posty: 29
Rejestracja: 2012-09-25, 19:40
Lokalizacja: Głogów / Wrocław
Kontakt:

Post autor: Muflon » 2014-02-04, 13:33

Vintage, zapewniam cię że to problem z rejestrowaniem. Montaż ostatecznie nie był skomplikowany, trochę czasu i kilka prób wymagało przygotowanie materiałów. To racja. Jeżeli chodzi o brzmienie, jak mówię, kwestia tego że było nagrywane na szybko, w sklepie muzycznym był ruch... Mnie osobiście zaskoczył dźwięk, biorąc pod uwagę wielkość frezow.

Co do tremola - jeszcze będzie. Na razie strunociag jest prowizoryczny, byłem zmuszony jednak skończyć szybciej ta zabawę, bo Aster mojej dziewczyny i Luna dla mojej Basiński są pilniejszymi rzeczami i na wiosnę nie chcę się rozpraszac.
zeppelin77
Posty: 91
Rejestracja: 2015-01-09, 02:32
Lokalizacja: Oleśnica

Re: Rat Strat (Tokai+Presto Lang)

Post autor: zeppelin77 » 2015-01-25, 11:01

ja słyszę tylko te blachy i na czystym i na przesterze. producenci głowią się czy w mostku w siodełkach dać gram mniej lub więcej jakiegoś metalu, a tu tablica rejestracyjna z najtańszej najgorszej jakościowo blachy i kolejna blacha z budki energetycznej - moim zdaniem zastosowanie maskownicy z plastyku lub drewna uratuje to wiosło.
Chociaż o gustach się nie gada, może grasz punk rocka i Cię to kręci.
Skoro jednak wystawiasz się z wiosłem na forum - musisz się liczyć z krytyką.
Z szacuneczkiem ;-)
ZEPPELIN
ODPOWIEDZ