Literatura...

Publikacje lutnicze i pokrewne

Moderator: Jan

Zenek_Spawacz

Post autor: Zenek_Spawacz » 2012-11-29, 08:00

Jestem ostatnio pytany czesto o publikacje lutnicze w formie elektronicznej , ktore latami zbieralem . Ksiazki , projekty i rysunki na moim chomiku sa juz niedostepne. Problemem jest prawo autorskie....
GekonSiedem
Posty: 29
Rejestracja: 2013-03-27, 18:17
Lokalizacja: Stalowa Wola/Jastkowice
Kontakt:

Post autor: GekonSiedem » 2013-03-29, 13:03

Zenek mógbłbyś wyslac prywanie na e-mail np ? Te ksiązki ? Albo ktoś inny kto jest w posiadaniu takich ?? Jestem nowy ichcialbym sie czegoś na uczyć.Prosze :(
agamasiedem@gmail.com Mówie o wyslaniu na e-mail zeby nie bylo że prawa autorskie itp.
Prosze was bardzo, zgóry dziękuje myśle że ktoś bedzie tak dobry i mi wyśle.
Wasyl
Posty: 478
Rejestracja: 2011-12-17, 13:57

Post autor: Wasyl » 2013-03-29, 14:09

jest tego trochę na pewnym "futrzaku", użytkownik "zakwasny" kiedyś miał sporo o ile dobrze pamiętam
na poprzedniej stronie michau25 też coś wrzucił, nie wiem czy jeszcze link działa ale szukaj w tym serwisie właśnie
Wasyl
Posty: 478
Rejestracja: 2011-12-17, 13:57

Re: Literatura...

Post autor: Wasyl » 2014-10-06, 19:41

Witajcie, potrzebuję jak najwięcej artykułów/książek czy jakiejkolwiek literatury odnośnie budowy/konstrukcji/historii powstania elektryków. O ile z samym zagadnieniem jakoś sobie poradzę to pozycja 1 w mojej pracy, czyli przegląd literatury przyprawia mnie o dreszcze... Język autora nie jest barierą nie do pokonania, będę tłumaczył najwyżej. Wystarczą mi same tytuły, poszukam na własną rękę.
Jeżeli ktoś zna jakieś książki o historii powstawania Fendera/Gibsona czy nawet Danelectro to byłbym wdzięczny.
Zamierzam przeszukać portal Stewmaca i polskie portale pokroju magazynu TopGuitar.
Bazą w mojej pracy ma być książka Pana Jankowskiego, o której już tutaj wspominałem, zamierzam dopełnić ją jakimiś cytatami od Pana Góralskiego. Niemniej jednak jest to trochę mało, dlatego łapie się tematów ewolucji gitar itp.
Przepraszam za chaotyczny post ale piszę najlepiej jak mi tylko zdrowie na to pozwala, pozdrawiam, Wasyl
Awatar użytkownika
molu
Posty: 1418
Rejestracja: 2012-02-21, 14:42
Lokalizacja: Kraków

Re: Literatura...

Post autor: molu » 2014-10-16, 10:22

Do świąt jeszcze daleko, ale postanowiłem już zacząć robić sobie prezenty :) Wczoraj przyszła do mnie książka - Beauty of the Burst.
Bajka.. można siedzieć i gapić się w obrazki godzinami. Oprócz zdjęć z opisami konkretnych gitar jest trochę informacji technicznej na temat kolorów, osprzętu, drewna.. w PL cena z kosmosu (widziałem nawet po 150 zl). Kupiłem na amazonie uk, za 16 GBP z dostawą.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

T.
Wasyl
Posty: 478
Rejestracja: 2011-12-17, 13:57

Re: Literatura...

Post autor: Wasyl » 2014-10-19, 19:36

A może ktoś zna dobrą książkę o dostępnych konstrukcjach? O początkach gibsona/fendera, albo o współpracy Vai'a z Ibanezem i powstaniu gitar 7strunowych?
ODPOWIEDZ