Dla kogo to forum?

Tutaj czekamy na waszą inicjatywę...To co powinno być a niema , to co jest a nie powinno być etc.

Moderator: poco

Awatar użytkownika
Piniu
Posty: 2939
Rejestracja: 2011-02-15, 21:24
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Post autor: Piniu » 2011-06-17, 14:16

poco pisze:Przypomniało mi się z tym wykupem domen, a tego nie rozumiem i może należało by się zastanowić jak można by uniknąć opłat za ten temat np. korzystając ze sponsoringu i na jakich warunkach było by to możliwe. Nie było by myślę problemem znalezienie wspólnej kasy , aby nie obciążać jednej osoby skoro nie czerpie ona z tego forum korzyści materialnych,
To nie są wielkie koszty. Na innym forum które prowadzę porywamy je wspólnie z jeszcze dwoma adminami i nikt problemu nie robi, na jeszcze innym płacę sam, ale użytkownicy sami się pytają czy nie wspomóc czasem jak przychodzi termin wykupu i też to działa. Także nie jest źle. W pierwszym roku jest w ogóle tanio a w następnych latach trochę drożej. Ja mam po kosztach domeny u kolegi ;)

jest np. dostępna domena forumlutnicze.pl - podoba się??
wojtek
Posty: 447
Rejestracja: 2012-07-27, 20:19
Lokalizacja: mazowsze

Post autor: wojtek » 2012-08-06, 15:26

rabbit pisze:jest jednak pewna różnica między tymi, którzy chcą zrobić gitarę, a tymi którzy chcą wystrugać patyk dogrania.
Jak już każdy pisze co go irytuje to i ja się dorzucę, proszę nie zadawajcie głupich pytań w stylu jak myślicie..? czy mam kawałek deski czy mogę z niego zrobić gitarę, matko jeśli ktoś chce zbudować gitarę (lub inny
instrument) to musi się trochę sam postarać i poszukać, w skarbnicy wiedzy jaką jest internet, a nie zadawać naprawdę podstawowe pytania. wląsnie z tego powodu nie piszę zbyt wiele na forach, najpierw szukam, pozdrowionka :D

Wiesz no nie ma głupich pytań ,dla kogoś akurat może to być bardzo istotne.Z drugiej strony google nie boli.Ale od czego jest forum :)
Awatar użytkownika
palisander
Posty: 1003
Rejestracja: 2009-04-17, 12:55
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Post autor: palisander » 2012-08-19, 11:55

Moim zdaniem na forum robi się bałagan chaos. Jest mnóstwo wpisów pełnych półprawd wyssanych z palca i coraz więcej ludzi, którzy piszą zwykłe bzdury w przemądrzały sposób. Co prawda głupich pytań nie ma ( dodaję pytań...) , a nie głoszenie bzdur wynikających z niewiedzy i zwykłego lenistwa. Wchodząc tutaj ktoś kto jest zainteresowany lutnictwem i gitarami powinien się jakoś przygotować do rozmów na forum a przede wszystkim je przeczytać zanim o coś zapyta. Ostatnio jeden z ,,kolegów" zapytał mnie o grubość progów w ogłoszonym przez moją osobę klasyku w dziale ,, kupie sprzedam " Gdyby posiadał wiedzę to wiedział by, że w mistrzowskich gitarach klasycznych wykonanych na zamówienie nie stosuje się innych niż 2,0 lub 2,15. No ale cóż potem napisał mi na priva pasztet oszczerstw i ubliżań nazywając mnie g,, grubiańskim dziadkiem" hehehehe ... czym rozbawił mnie jeszcze bardziej pisząc dalej , że szuka gitary do bluesa ze slidem... hehehehe... Widocznie dla niego wszystko co ma pudło rezonansowe to klasyk. Nie ważne czy ma struny nylonowe czy stalowe. Po tym jakże rozbawiającym mnie wpisie na priva oczywiście wyłączył swoje prywatne wiadomości ...
Na koniec napiszę tak... to co się dzieje jako żywo zdąża do jednego. Ludzie ,którzy mają coś faktycznie do powiedzenia będą forum omijać z daleka i nie będą się dzielić wiedzą bo nie widzą zdrowego parytetu w rozmowach. Czasem zajrzą tylko żeby się pośmiać z kolejnych idiotycznych wpisów naładowanych pseudo wiedzą zasłyszaną, obejrzaną na YT i nie popartych żadną praktyką. Zamiast przekonać się do forum i być aktywnymi będą się raczej izolować. Czy taki jest zamysł forum i tego chcemy...?

PS. Mnie nic tak nie denerwuje jak zwykła głupota i wypowiadanie się w tematach o których nie ma się zielonego pojęcia. Na dodatek jeśli robi to ktoś w idiotycznie autorytatywny sposób przekonany o swych racjach mnie po prostu piana płynie uszami ze złości i urywa mi ,,dekiel" . :-/
podstawa to dokładność
Awatar użytkownika
Piniu
Posty: 2939
Rejestracja: 2011-02-15, 21:24
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Post autor: Piniu » 2012-08-21, 12:35

palisander pisze:Ostatnio jeden z ,,kolegów" zapytał mnie o grubość progów w ogłoszonym przez moją osobę klasyku w dziale ,, kupie sprzedam " Gdyby posiadał wiedzę to wiedział by, że w mistrzowskich gitarach klasycznych wykonanych na zamówienie nie stosuje się innych niż 2,0 lub 2,15. No ale cóż
Jak sobie to wyobrażasz?? Bo ja szczerze mówiąc nie mam pomysłu na izolowanie ludzi z wiedza i bez wiedzy. Ja też nie posiadam fachowej wiedzy ale czytam, robię i się uczę przy czym nie zawalam (chyba) forum głupimi pytaniami. Niestety ludzie są różni i nijak ich nie zmusisz do czegoś.. Z innej strony takie pytanie jak przytoczyłes np tobie wydaje się banalne, ale komuś innemu niekoniecznie. Np. takie progi w telecasterze - niby banalna sprawa ale jak popytać tu i ówdzie to każdy stosuje inne i jak tu wybrać co wstawić? :-)

Ale do sedna. masz jakiś pomysł to pisz ;)
Zenek_Spawacz

Post autor: Zenek_Spawacz » 2012-08-21, 13:07

No ale cóż potem napisał mi na priva pasztet oszczerstw i ubliżań nazywając mnie g,, grubiańskim dziadkiem"


Ja mysle , ze powyzszy cytat jest najwiekszym problemem a nie rodzaj progow...
Awatar użytkownika
michau25
Posty: 353
Rejestracja: 2010-09-27, 18:10
Lokalizacja: Katowice

Post autor: michau25 » 2012-08-21, 13:40

Teraz już wiadomo kto wrócił na forum. Bemol nabił 100 postów, wybył wielce obrażony a teraz pod nowym nickiem sieje ferment ;-) Jeśli się posiada jakąś wiedzę to dobrze byłoby dzielić się nią w przystępny dla użytkowników sposób a nie głosić teorie nie znoszącym sprzeciwu głosem, w których często nie wiadomo o co chodzi. Kultura osobista także tu obowiązuje.
poco
Moderator
Posty: 4626
Rejestracja: 2010-12-06, 14:36
Lokalizacja: Blok Dobryszyce

Post autor: poco » 2012-08-21, 15:06

Wróciłem na forum i dopiero teraz zauważyłem zmianę w awatarze glada 123. :shock:
Wcześniej było napisane Brema, a teraz FPUH Bemol.
Ale nie jest ważne kto, gdzie , kiedy itp. Skoro sam decyduje opuścić forum, to jego sprawa.
Niestety nie unikniemy takich przypadków, ale ja bym się tym nie ekscytował.
Po prostu ludzie są jacy są i trzeba ich akceptować takimi jakimi są.
Nie przejrzałem, czy wszystkie swoje posty wykasował, bo kilka uwag z jego wypisów było konkretnych, wartych rozważenia. Trudno, nie zweryfikuje ich już, jak również nie będę z tego powodu płakał.
Mamy piękny dzień, więc korzystajmy z uroków lata póki mamy okazję.
Pozdrawiam, Ryszard
via vita curva est
wojtek
Posty: 447
Rejestracja: 2012-07-27, 20:19
Lokalizacja: mazowsze

Post autor: wojtek » 2012-08-24, 21:49

W sumie jestem tu świerzakiem ,ale też jestem na innym portalu (informatycznym) i tam panuje taka zasada ,,zachowaj szacunek użytkowników i kulturę wypowiedzi ,,i to jest właściwie jedyny punkt regulaminu ,a jeśli sie ktoś wyłamuje no to szefostwo sprawe załatwia od ręki .
Inna sprawa z powielaniem tematów ,myśle że będą sie powielać tematy bo np . dwa złamania główki w gitarze to może być zupełnie inna sprawa.
Myśle że przydała by sie dobra wyszukiwarka tematów .
OlseNN
Posty: 125
Rejestracja: 2011-12-19, 10:34
Lokalizacja: Wałbrzych
Kontakt:

Post autor: OlseNN » 2012-08-25, 16:09

wojtek pisze:Myśle że przydała by sie dobra wyszukiwarka tematów .
No przecie jest i to całkiem niezła.
wojtek
Posty: 447
Rejestracja: 2012-07-27, 20:19
Lokalizacja: mazowsze

Post autor: wojtek » 2012-08-25, 20:23

OlseNN pisze:
wojtek pisze:Myśle że przydała by sie dobra wyszukiwarka tematów .
No przecie jest i to całkiem niezła.
Nie no spoko może to kwestia przyzwyczajenia sie do układu stron ,poczytam popisze i pewno sie z wszystkim wizualnie oswoje :shock:
pozdrawiam
Awatar użytkownika
shopiK
Posty: 859
Rejestracja: 2012-06-01, 18:32
Lokalizacja: Łódź

Post autor: shopiK » 2012-08-25, 22:08

Kiedyś byłem aktywny na forum daewoo. Panowała tam fajna zasada. Przed tytułem tematu umieszczało się nazwę modelu auta. Bardzo ułatwiało to wyszukiwanie. Przykład: "[nexia 2.0 Turbo] Duże spalanie - co robić?". Tutaj mamy dość precyzyjny podział na działy. Chociaż mi osobiście brakuje takich znaczników np:

[gryf] Jak wyprostować gryf?
[gryf] złamana główka - da się naprawić?
[podstrunnica] Jak uzyskać radius?
[podstrunnica] Sęk w podstrunnicy co robić?
[progi] jak wyrównać progi?
[progi] Nowatorska technika nabijania progów bez wysiłku
[progi] jaki pilnik wybrać?

spróbujcie w wyszukiwarce wpisać słowa: gryf i podstrunnica :-)
poco
Moderator
Posty: 4626
Rejestracja: 2010-12-06, 14:36
Lokalizacja: Blok Dobryszyce

Post autor: poco » 2012-08-25, 23:35

Powiem szczerze, że nie bardzo wiem jak można stworzyć taka zwrotnicę, która będzie kierowała na właściwy tor. Użycie słów kluczowych spowoduje, że pokażą się wszystkie miejsca, gdzie one się pojawiły i to w dowolnej kombinacji. To samo się dzieje w necie. Pokazuje się N tematów w których te słowa występują, a każdy sobie sam szuka po kolei.
Gdybyśmy pisali wszystko stricte tematycznie, to było by łatwe nawet i teraz, a tak informacja np. gryf występuje we wszelkich możliwych konfiguracjach, a z kolei jak przypiszesz to do konkretnej nazwy, to jak jej nie podasz w zapytaniu, to Ci nie wylezie.
W motoryzacji jest prościej, natomiast w lutnictwie, no nie wiem.
Może masz pomysł, to zapodaj.
Pozdrawiam, Ryszard
via vita curva est
Awatar użytkownika
shopiK
Posty: 859
Rejestracja: 2012-06-01, 18:32
Lokalizacja: Łódź

Post autor: shopiK » 2012-08-26, 11:26

Pomyślę. Oczywiście nie ma co wprowadzać rewolucji na siłę. Jak w przypływie natchnienia wykombinuję jakiś spójny system to się podzielę :-)
wojtek
Posty: 447
Rejestracja: 2012-07-27, 20:19
Lokalizacja: mazowsze

Post autor: wojtek » 2012-08-26, 11:37

Może by stworzyć kilka dodatkowych działów tak jak np drewno ,lakierowanie , dołożyć działy np ,,gryfy ,, ,,korpusy,, .Po mojemu dobrze by jeszcze bylo ja by autor posta w nagłówku napisał krótko czego ma dotyczyć dany temat .
np ,,Ułamana główka gitary ,,
i pod spodem rozwinięcie
w dziale np gryfy
A może jeszcze szerzej rozwinąć na główne działy np budowa ,naprawy itp i też rozdzielić na konkretne elementy gitary
To taki mój pomysł
pozdrawiam wojtek
OlseNN
Posty: 125
Rejestracja: 2011-12-19, 10:34
Lokalizacja: Wałbrzych
Kontakt:

Post autor: OlseNN » 2012-08-26, 12:00

Moim zdaniem, dokładanie kolejnych kategorii to nie jest najlepszy pomysł. Im mniej, tym lepiej (w granicach rozsądku). A dlaczego? Otóż wyobraźmy sobie sytuację, że mamy dwie kategorie: "gryfy" i "korpusy", a ktoś chce się dowiedzieć czegoś na temat innowacyjnej metody łączenia gryfu z korpusem. I co wtedy? Już w tej chwili kategorii jest na tyle dużo, że przy w miarę rozwoju dyskusji w zasadzie dany wątek należałoby podzielić i przenieść - tylko że nie zawsze da się to zrobić bez uszczerbku dla spójności wątku. Także IMHO nie tędy droga.
ODPOWIEDZ