Dla kogo to forum?

Tutaj czekamy na waszą inicjatywę...To co powinno być a niema , to co jest a nie powinno być etc.

Moderator: poco

Zenek_Spawacz

Post autor: Zenek_Spawacz » 2011-03-11, 18:11

Jeszcze jedno...
Tyrcjusza usunalem jako moderatora bo go po prostu rok nie bylo. Nie bylo wiec sensu , zeby moderowal ktos kogo niema...Napisal on zreszta , ze wyjezdza , wiec chyba rzecz nie jest problemem.
Ogladam sie teraz za jakims platnym serwerem gdzie moglbym umiescic forum , rozeslalem juz kilka maili i zobaczymy co bedzie. Na razie trzeba jeszcze walczyc tutaj na platformie Phorum.pl.
Tyrciusz
Posty: 132
Rejestracja: 2009-05-31, 20:33

Post autor: Tyrciusz » 2011-03-12, 18:03

uważam ze powinny być również statusy. podział na grupy czyli muzyków, lutników, budowniczych itp. A także stopień udziału czyli odpowiedzi i udzielone porady na forum. powinna tez być opcja udzielania nagan i dawania pochwał. dzięki temu będzie porządek na forum ( przynajmniej takie założenia wnioskują inne fora)

najpierw musimy sie zastanowić nad formą i dostosowaniem aby była dostępna w każdej dziedzinie lutnictwa przestronna a zarazem prosta:)
potem nad formą graficzna :)
Awatar użytkownika
Piniu
Posty: 2939
Rejestracja: 2011-02-15, 21:24
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Post autor: Piniu » 2011-03-14, 20:49

kombinat pisze:Czyli propozycję @piniastego rozpatrzyłeś negatywnie?
Najwyraźniej. Pisaliśmy mailowo, opisałem wszystko co i jak, ale widocznie Zenek ma inne plany. na siłę się wcinać nie będę. Chciałem tylko zrobić coś dla forum.
Tyrciusz
Posty: 132
Rejestracja: 2009-05-31, 20:33

Post autor: Tyrciusz » 2011-03-15, 10:36

Jesli zenek ma inne plany na pewno je przedstawi :)
Awatar użytkownika
Piniu
Posty: 2939
Rejestracja: 2011-02-15, 21:24
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Post autor: Piniu » 2011-06-14, 07:04

Moja propozycja cały czas aktualna. Serwer jest, nawet forum postawione z tym nowym layout-em co pokazywałem (http:/www.forumlutnicze.pl/).

Irytują mnie coraz bardziej te reklamy na cały ekran dlatego ponawiam ofertę.
poco
Moderator
Posty: 4626
Rejestracja: 2010-12-06, 14:36
Lokalizacja: Blok Dobryszyce

Post autor: poco » 2011-06-14, 13:16

Czy masz pewność, że za jakiś czas nowy serwer nie zacznie generować reklam, bo ja nie. Tak się stało na Naszej Klasie, tak się stało na wielu innych portalach. Pecunia non olet i dlatego jestem sceptykiem. Szata graficzna jest ok, natomiast dla mnie najlepiej zorganizowanym programem jest elektroda, gdzie oprócz podziału tematów głównych można zlokalizować treści skorelowane lub podobne, znać ilość oglądających określony temat, znajdujących się na forum i wiele innych, np. umieszczanie zdjęć-pięta Achillesowa. Może warto było by skorzystać z doświadczeń innych o ile nie śmierdzi to plagiatem. To spostrzeżenia ogólne, natomiast wyczuwam w intencjach, może się mylę, oby, drugie dno. Przecież nie jest jedynym problemem sprawa reklam, działanie serwera skoro treści zawarte na forum docierają do adresatów. Żaden użytkownik nie skarżył się na forumowiczów, odpowiedzi są merytoryczne, nacechowane troska o jakość i w sposób zrozumiały. Czy zmiana spowoduje ,że forum będzie inne? To forum , w tym kształcie jest potrzebne, funkcjonuje w miarę poprawnie i myślę, że należało by tylko poprawić mankamenty. No chyba, że nie da się ze względu na coś tam. Nie znam się na tym. Przypominam, że założyciel jest jedynym mogącym dokonać zmiany. Secesja z pobudek innych niż merytoryczne była by zwykłym draństwem. Jeżeli z tego powodu ktokolwiek czuje się nie spełniony, to zawsze może założyć własna stronę. Żaden z forumowiczów z faktu uczestniczenia w forum nie czerpie korzyści materialnych, nabywa jednak wiedzy w sposób przyjazny i konkretny. Myślę, że w tym gronie możemy pozostać w harmonii i przyjaźni, bez zbędnego zadęcia. Nikt nikomu nie zabierze i nie da, ale może się podzielić wiedzą i doświadczeniem. Pewnie, że dbałość o forum powinno być obowiązkiem forumowicza i przyjmuję, że tylko z tej racji są sugestie dotyczące zmian. Potrzebna jest kosmetyka, porządkowanie, ale i ono nie zawsze sie uda ze względu na interdyscyplinarność poruszanych tu zagadnień, które często trudno jednoznacznie zaszufladkować. Obym się nie mylił, bo " polskie piekiełko" w stylu psa ogrodnika już przerabiałem wielokrotnie. Pozdrawiam Ryszard
via vita curva est
Awatar użytkownika
Piniu
Posty: 2939
Rejestracja: 2011-02-15, 21:24
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Post autor: Piniu » 2011-06-14, 15:01

O reklamy się nie bój, bo serwer jest mój i zadnych reklam tam nie ma.
Ja też nie chcę zadnych korzyści z tego,ze udostępnię miejsce, po prostu nie chcę,zeby te wszystkie cenne dane gdzieś zniknęły , bo firma phorum się nagle zwinie lub będzie miała awarię lub co innego.

Ja mogę ustawić codzienny backup i nie tylko. Ponadto nie byłoby problemów z wrzucaniem zdjęć. Teraz musisz wrzucac gdzieś na inne serwery i dawać linki lub wrzucac na portale zdjęciowe jak np Imageshak , na którym po iluś miesiącach te zdjęcia zostaną skasowane, bo mają taka procedurę i forum będzie o nie uboższe.

Poza tym skrypt który tu jest jest bardzo ubogi i mało zabezpieczony. Nie można dodawać do niego nowych ciekawych modułów itp.

Zenek mi pisał kiedyś,ze ma zamiar kupić jakiś serwer i tam forum postawić. To takie samo rozwiązanie jakie ja oferuję. I dobrze, tylko czemu tak długo t trwa. W każdym razie ja zawsze jestem do pomocy czy to w hostingu, czy w przenoszeniu forum gdzie indziej.. W końcu to mój zawód ;) Pozdrawiam. Piotr
poco
Moderator
Posty: 4626
Rejestracja: 2010-12-06, 14:36
Lokalizacja: Blok Dobryszyce

Post autor: poco » 2011-06-14, 15:29

Piotrze, Twoje wyjaśnienie jest rozsądne i logiczne. Skontaktuję się z Zenkiem i może coś wykombinujemy. Może mnie się uda go przekonać do Twojej idei, a swoja droga , to myślę, że czyta to forum i ma przegląd sytuacji. Dziękuje i pozdrawiam, Ryszard
via vita curva est
Zenek_Spawacz

Post autor: Zenek_Spawacz » 2011-06-16, 05:18

No i mam teraz net juz w domu ... Poprzez noszenie pamieci do internet cafe mam komp pelen wirusow . Probowalem zainstalowac AVG nie dalo rady , gdzies nagle zniknal , Avast po zainstalowaniu pokazal cala liste trojanow , glist itd i tez to bylo by na tyle , zaraz potem go wcielo , sciagnalem antywira pod tytulem "Comodo" mam go zainstalowanego widze ikonke , moga ja sobie nawet kliknac ale nie da rady uruchomic. Goocle chrome tez mi nagle zniknal... Jedyny firefox jakos jeszcze sie utrzymuje. GG tez mi eksplodowalo...Wie moze co z tym wszystkim zrobic ? Najprosciej byloby wszystko sformatowac ale mam tyle cennych ksiazek , dokumentow i danych , ze mi szkoda...
Jak tylko poradze sobie z tym wszystkim zaczniemy szukac forumowego rozwiazania ...
poco
Moderator
Posty: 4626
Rejestracja: 2010-12-06, 14:36
Lokalizacja: Blok Dobryszyce

Post autor: poco » 2011-06-16, 10:03

Czytam i serce rośnie, skoro takie tęgie komputerowe głowy biorą się za temat. Czy kopie zapasowe może wykonać tylko Admin, czy tez może osoba upoważniona? Pytanie z serii jak się nie znasz, to się nie wychylaj. Chodzi mi o to, że z poziomu Polski i osób tu działających łatwiej jest wykonać pewne ruchy, niż Zenkowi z wątpliwej jakości dostępem do netu. Skoro Piniasty ma już praktycznie zamknięty temat szaty graficznej w X%, Kombinat wie co trzeba, dojdzie jeszcze na pewno kilku, to błysk dym i będzie to najlepsze forum w necie :D. A co!? A jak!? Niech no który powie, że nie! Pisze to z przekonaniem, że na tym forum wyjątkowo jest zgodne grono tak użytkowników jak i osób funkcyjnych , które nie traktują się jak karbowy z fornalem. Taka atmosfera wręcz sprzyja udziałowi w forum i jest to, przynajmniej dla mnie, prawdziwe forum. Bez zadęcia! Szczerze od serca to piszę. Troska o merytorykę jest najważniejsza, a jeżeli jeszcze można "pomalować ten pokój", to już szczyt szczęścia. Jestem pewien sukcesu akcji poprawy zewnętrznego wizerunku forum zapoczątkowaną przez inicjatywę obywatelską :) :D :lol: . Kurde już wysłałem i cofnąłem wpis. Przypomniało mi się z tym wykupem domen, a tego nie rozumiem i może należało by się zastanowić jak można by uniknąć opłat za ten temat np. korzystając ze sponsoringu i na jakich warunkach było by to możliwe. Nie było by myślę problemem znalezienie wspólnej kasy , aby nie obciążać jednej osoby skoro nie czerpie ona z tego forum korzyści materialnych, ale znając polskie realia znowu zaczęły by się rozmowy o drewnianych karabinach i w rezultacie pizdnęło by to w krótkich abcugach. Oby nie wyszło z całości jak w ruskim porzekadle- dumał nie dumał, carom nie budiesz. Pozdrawiam Ryszard
via vita curva est
Zenek_Spawacz

Post autor: Zenek_Spawacz » 2011-06-16, 14:35

Nie moge odczytac postu Kombinata w tym temacie ... Ciekawe zawsze mi laduje strone dokladnie do jego postu a dalej juz nie ...
Zenek_Spawacz

Post autor: Zenek_Spawacz » 2011-06-16, 22:58

dokladnie ... Strone trzecia tematu wyswietla mi do postu kombinata a gdy wciskam odpowiedz w przegladzie tematu widze od postu poco rowniez bez Twojego postu . Moj z bla bla napisalem myslac , ze wyswietli mi po napisaniu cala strone , ale rowniez mi pokazalo tylko do tego postu (bez niego) . Teraz nie moge go skasowac . Kombinat prosze wykasuj to bla bla...
ODPOWIEDZ