Dla kogo to forum?

Tutaj czekamy na waszą inicjatywę...To co powinno być a niema , to co jest a nie powinno być etc.

Moderator: poco

popik10

Dla kogo to forum?

Post autor: popik10 » 2011-02-24, 12:10

Założyłem ten wątek ponieważ nurtują mnie pewne wątpliwości.
Sam jestem zupełnym amatorem ale lubię drewno i lubię pogrywać na gitarze. Ale jeszcze bardziej lubię dłubać przy instrumentach.

Kiedy znalazłem to forum to bardzo się ucieszyłem bo znalazłem w końcu miejsce gdzie mogę się czegoś dowiedzieć i nauczyć. I nie jestem w tym odosobniony jak widzę. Martwi mnie jednak to, że mamy tu bardzo dużo wymieszanych postów. Obok naprawę wartościowych pojawiają się takie "zrobiłem sobie wiosło chłopaki z deski i dwóch puszek, zajebiste nie??"
i pod spodem komentarze "cool" "fajny kolorek" i inne "pierdu pierdu".

Takie jak to moi koledzy mówią "lizanie się po fiutkach" sorki za sformułowanie.

Według mnie może warto by zrobić dział "pierwszy instrument" bo jak widzę, że obok np. wątku Tyrciusz-a z rewelacyjną lutnią funkcjonują jakieś "wynalazki", to coś mi tu nie gra.


Odnoszę nieodparte wrażenie że jest tu mnóstwo osób które nie maja nic do powiedzenia w tematach lutniczych.

Zarzucił mi kolega piniasty, że swoimi opiniami zniechęcam początkujących do budowania gitar. Coś nie tak. To ja jestem początkujący i chcę się tu czegoś nauczyć. Jeśli ktoś mi będzie pokazywał instrument wystrugany toporkiem wyglądający jak toporek to ja się pod tym nie podpisuję.
Jeśli chcesz się czymś chwalić to zrób to porządnie.
Są na tym forum instrumenty zbudowane prostymi sposobami które trzymają pewien poziom, i stawiam weto kopyślakom.

Podzielicie się opiniami??
Pozdr
wilk
Posty: 23
Rejestracja: 2011-01-22, 11:07
Lokalizacja: poznan

Post autor: wilk » 2011-02-24, 18:12

Witam
Jak sam mówisz forum jest po to żeby się czegoś nauczyć wiec zamiast mówić że coś jest stratą materiału itp powiedz co byś zrobił inaczej.
Krytyka jest jak najbardziej pożądaną rzeczą ale niech będzie konstruktywna, niech coś nowego ze sobą wniesie.
Mówienie żałość itp nie jest krytyką tylko raczej trollowaniem.
Ja osobiście to wiedzę w ten sposób że jest to forum lutnicze a nie forum lutników.
Chcesz widzieć idealne instrumenty poszukaj forum na którym wypowiadają się wyłącznie osoby z doświadczeniem.
Moja wiedza jeśli chodzi o lutnictwo jest mizerna wiec raczej częściej czytam niż piszę.
Nikt nikomu nie każę podpisywać się pod czyimś instrumentem , jak ci się nie podoba to to powiedz , przecież nikt ci nie każę lizać kogoś po fiutku.
Co do poziomu to jak każdy będzie pilnował własnego to i forum go utrzyma.
pozdrawiam
Awatar użytkownika
Piniu
Posty: 2939
Rejestracja: 2011-02-15, 21:24
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Post autor: Piniu » 2011-02-24, 20:52

Nic dodać nic ująć. Mogę się podpisać pod postem wilka.

Jak już mówimy (piszemy) o forum to bardzo bym chciał,żeby ono dobrze prosperowało, żeby się rozwijało, żeby było na nim miejsce dla nowicjuszy jak i dla tych co wiedzą więcej , dla tych co coś już zrobili i dla starych wyjadaczy. Słowem musi być jakiś podział i porządek. Nie wiem czy dobrze mi się wydaje, ale nie ma chyba podobnego forum w internecie dlatego trzeba zadbać o to co mamy.

Jestem tu krótko, ale mam duże doświadczenie odnośnie takich skryptów i nie tylko, gdyż to mój zawód. Forum się znajduje na darmowym serwerze z forami tego typu. Ma dużo mankamentów i ograniczeń ze wzgl. na swą "darmowość" a mianowicie:

- reklamy
- brak możliwości umieszczania obrazków na serwerze tylko na zewnętrznych serwerach co może skutkować w przyszłości utrata tych danych
- brak możliwości porządnego backupu danych
etc.. etc... o szybkości działania forum nie wspomne ;)

Moja propozycja jest taka: mam własne serwery i chciałbym przenieść forum na nie, do tego chciałbym wykupić jakaś domenę porządną np. lutnicze.com.pl, lutnicze.eu, lutnictwo.net itp - to jest do wyboru jeszcze. Dodatkowo zrobiłbym szatę graficzna nawiązująca do tematyki forum co by sie od pierwszego wejścia kojarzyło.

Oczywiście wszystkie dane i konta łacznie z administratorem zostałyby zachowane tak jak są.

Żebym nie był gołosłowny przytoczę tutaj adresy for które współtworzę:
http://motobydzia.com/phpBB/index.php
http://bydzia.com
portal http://motormax.pl/

Tyle. Wypowiadajcie się co o mojej propozycji sądzicie.
Ostatnio zmieniony 2011-02-24, 21:53 przez Piniu, łącznie zmieniany 1 raz.
sczmur
Posty: 115
Rejestracja: 2010-04-23, 16:15

Post autor: sczmur » 2011-02-24, 21:26

Ja jestem za... naprawde duzt + jesli udostepnisz serwer... Zaprzegne przy okazji znajomych z zespolow ktorzy byli by zainteresowani i ew mogli by znalezc tutaj uslugi lutnicze... To bylby duzy krok dla tego forum...
popik10

Post autor: popik10 » 2011-02-25, 09:06

Wilk
Nie zmienię zdania - jak się coś pokazuje na forum, to trzeba się starać żeby reprezentowało to minimalnie przyzwoity poziom. Nie zgodzę się z tym że można pokazać byle co.
Stąd moja propozycja by założyć dział "pierwsza gitara" gdzie każdy wynalazca pokaże co chce.
Generalnie jest bałagan i trzeba coś z tym zrobić wymyślić jakiś sensowny podział, bo z tego co widzę różne tematy trafiają w różne miejsca.

Pewnie że chciał bym widzieć tu idealne instrumenty i porady zawodowych lutników. Wiem jednak, że nie ma na to szansy bo każdy z nich chroni swoja widzę. Było by miło bo forum reprezentowało by wyższy poziom. Co nie zmienia faktu że każdy ma internet i może coś znaleźć. Jest tego w cholerę. I zrobić ten prezentowany przez siebie instrument według pewnych ogólnie znanych zasad.

Nie mam zamiaru podpisywać się pod czyimś instrumentem - tu mnie nie zrozumiałeś - chciał bym żeby to forum było wartościowe i żeby te prace które pokazujemy były również takie. Pisząc wartościowe mam na myśli takie które coś nowego wnoszą, pokazują jak coś rozwiązać, jak zrobić itp. I tu znowu wracam do "pierwszej gitary" gdzie były by takie "chłopaki patrzcie zrobiłem", a reszta forum była czymś bardziej zaawansowanym.

A co do przeniesienia forum to może panowie zanim podzielicie "skórę na wilku" (to nie do Ciebie Wilk) warto było by się porozumieć z założycielem forum i z nim wspólnie podejmować takie decyzje.

Na razie tyle, oczywiście możemy dalej polemizować
Wydaje mi, że jest również potrzeba admina który przenosił by treści do właściwych wątków, bo tu chaos straszny
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Piniu
Posty: 2939
Rejestracja: 2011-02-15, 21:24
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Post autor: Piniu » 2011-02-25, 14:09

popik10 pisze:
A co do przeniesienia forum to może panowie zanim podzielicie "skórę na wilku" (to nie do Ciebie Wilk) warto było by się porozumieć z założycielem forum i z nim wspólnie podejmować takie decyzje.
No oczywiście. Nie ma innej opcji. Bez Zenka się nic nie przeniesie ;) Do Zenka napiszę tak czy tak ale chciałem wiedzieć wasze zdanie.
Pozdro
Tyrciusz
Posty: 132
Rejestracja: 2009-05-31, 20:33

Post autor: Tyrciusz » 2011-02-25, 16:15

ja mogę się dorzucić finansowo jeśli trzeba :) dawno już myślałem na założeniu Stowarzyszenia Lutników Amatorów. Są bioenergoterapeuci i kluby starszych panów dlaczego miało by nie być takiego związku na mocy prawa. Ale to odrębny temat i inspiracja do dyskusji :)
sczmur
Posty: 115
Rejestracja: 2010-04-23, 16:15

Post autor: sczmur » 2011-02-25, 18:09

Hmm... Rzeczywiscie gdyby zalozyc na mocy prawa jako stowarzyszenie bylo by fajnie...
Awatar użytkownika
Piniu
Posty: 2939
Rejestracja: 2011-02-15, 21:24
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Post autor: Piniu » 2011-02-25, 18:41

Ze stowarzyszeniem to nie jest taka prosta sprawa. Przerabialiśmy ten temat na Motobydzi i wyszło na to,ze lepiej jednak zostawić jak jest.
Tyrciusz
Posty: 132
Rejestracja: 2009-05-31, 20:33

Post autor: Tyrciusz » 2011-02-25, 18:55

czyli co takiego miało negatywne wpływy ze zrezygnowaliście z tego?
Awatar użytkownika
Piniu
Posty: 2939
Rejestracja: 2011-02-15, 21:24
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Post autor: Piniu » 2011-02-25, 20:51

Za dużo załatwiania i papierków. Do tego trzeba ileś tam osób, ajkiś statut i coś tam jeszcze. Dokładnie nie pamiętam ale w sumie wyszło, ze nie ma sensu bo do naszego działania i organizowania różnych akcji nie potrzeba statusu stowarzyszenia.

Wracając do tematu pozwoliłem sobie machnąć projekcik szaty graficznej forum. Tak mogłoby wyglądać.

http://www.peterwebs.pl/lutniczy/index.php
sczmur
Posty: 115
Rejestracja: 2010-04-23, 16:15

Post autor: sczmur » 2011-02-25, 21:51

Mi sie podoba... Tak bardzo pozytywne i wgl przyjemne dla oka... Tylko przydaloby sie zmniejszyc szerokosc... I proponuje oprocz forum zrobic strone glowna na ktorej byly by odnosniki do artykulow przydatnych linkow itp...
rabbit
Posty: 23
Rejestracja: 2011-01-09, 19:09

Post autor: rabbit » 2011-02-26, 09:46

jest jednak pewna różnica między tymi, którzy chcą zrobić gitarę, a tymi którzy chcą wystrugać patyk dogrania.
Jak już każdy pisze co go irytuje to i ja się dorzucę, proszę nie zadawajcie głupich pytań w stylu jak myślicie..? czy mam kawałek deski czy mogę z niego zrobić gitarę, matko jeśli ktoś chce zbudować gitarę (lub inny
instrument) to musi się trochę sam postarać i poszukać, w skarbnicy wiedzy jaką jest internet, a nie zadawać naprawdę podstawowe pytania. wląsnie z tego powodu nie piszę zbyt wiele na forach, najpierw szukam, pozdrowionka :D
ODPOWIEDZ