Usunięte posty z tematu o MM plus dalsza część dyskusji...

Tutaj czekamy na waszą inicjatywę...To co powinno być a niema , to co jest a nie powinno być etc.

Moderator: poco

micro4
Posty: 47
Rejestracja: 2013-12-04, 11:19
Lokalizacja: Borówiec

Usunięte posty z tematu o MM plus dalsza część dyskusji...

Post autor: micro4 » 2014-02-06, 22:23

Ktoś wie dlaczego usuwa się tu posty ?
Post jak najbardziej w temacie i zniknął...

Szanowni administratorzy, proszę o komentarz.

Pozdrawiam

[ Komentarz dodany przez: kombinat: 2014-02-08, 13:49 ]
Temat wydzielony, żeby nie robić bałaganu w temacie micro4 w ogłoszeniach.
Ostatnio zmieniony 2014-02-08, 13:46 przez micro4, łącznie zmieniany 1 raz.
micro4
Posty: 47
Rejestracja: 2013-12-04, 11:19
Lokalizacja: Borówiec

Post autor: micro4 » 2014-02-06, 23:12

Darek,
Może masz i rację, ale jak kogoś coś nie interesuje, to po prostu omija wpisy i tyle.
Jednak mam dużo pytań od forumowiczów i wiem, ze temat niektórych ciekawi.
Mimo wszystko dzięki za sugestię i przemyslę Twoją uwagę...
Sądziłem jednak, że doświadczenia i nowe możliwości są po to by się nimi dzielić w takim zakresie jaki jest dostępny i możliwie najszerszy. No ale....

Pozdrawiam ,
Artur
Awatar użytkownika
PiotrCh
Posty: 4398
Rejestracja: 2013-02-12, 00:04
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: PiotrCh » 2014-02-07, 13:46

Tak czy siak, o kasowaniu postów zawsze można poinformować podając przyczynę, wtedy nikt się nie musi domyślać.

Artur, to co piszesz jest ciekawe, nie każdy zna szczegóły tej tematyki. Może zakończ wątek w ogłoszeniach lutników i producentów, a możliwości zastosowań MM pokaż w dziale traktującym o technikach? Mi osobiście podoba się sposób reklamy jaki przyjąłeś, nie musimy wierzyć tylko ulotkom, ale możemy zobaczyć na własne oczy jak to działa, a wybór dalej należy do nas;)

W pewnym sensie każdy, kto pokazuje swoje techniki chciałby, żeby ktoś zadzwonił i poprosił o to samo, tylko że dla niego, czy ktoś by się obraził? :D.

Pytanie czy administratorzy forum chcą ewidentnej, cyklicznej reklamy - czy nie, ale to jest kwestia założeń co do funkcjonowania tego portalu, a wtedy nie ma co dyskutować tylko zrozumieć i zaakceptować;)
pozdrowienia
Piotr
poco
Moderator
Posty: 4626
Rejestracja: 2010-12-06, 14:36
Lokalizacja: Blok Dobryszyce

Post autor: poco » 2014-02-07, 14:33

Post usunąłem ja, jako wg mnie rodzaj działań socjotechnicznych. Może zbyt pochopnie, ale kiedy ujrzałem początek filmu, gdzie pilniczek do paznokci ma być gdziekolwiek porównywany do innego materiału ściernego i efektów z jego stosowania, to już dalej nie uważałem za stosowne oglądać produkcji.
Dlaczego? Otóż zrażony jestem wszelkiego rodzaju pokazami, demonstracjami, gdzie odpowiednio przygotowany prezenter stosując różnorakie metody socjotechniczne robi ludziom multivitę z mózgu, czego skutkiem jest "wymuszenie" zakupu tego cudownego produktu. Przykładów aż nadto, gdzie odkurzacz za 300 zł sprzedają za 6000,-, garnki typu Zepter marketowe w cenie 180 zł/kpl oferują za 8000.
Forum nasze jest oparte na rzetelności i realu, a userom wystarczy przedstawić to co jest istotą, bez dodatkowej zadymy, tej otoczki ciągnącej się jak smród za orkiestrą.
Nie podważam w żaden sposób jakości prezentowanych artykułów, ale niech się one ograniczą do suchych danych technicznych.
Fakt, że marketing jest sposobem na zwiększenie sprzedaży i sprzedawcy obowiązkiem jest go prowadzić. Niemniej jednak nie uważam, aby był potrzebny na forum.
Będzie ktoś chciał sprawdzić ofertę, to zawsze może wystąpić do dystrybutora o przesłanie zestawu testowego i podzielić się swoimi spostrzeżeniami na forum.
Pozdrawiam, Ryszard
via vita curva est
micro4
Posty: 47
Rejestracja: 2013-12-04, 11:19
Lokalizacja: Borówiec

Post autor: micro4 » 2014-02-07, 17:57

Witam,

Przynajmniej się ten wątek trochę ożywił... :-D

Powiem tak: to, co robię robię z pasją, żyję tym i staram się zarazić tym innych. Wybrałem to forum, ponieważ mój serdeczny kolega polecił mi to miejsce jako miejsce pełne ludzi z pasją właśnie. A takich ludzi właśnie cenię.
To, że mam to szczęście, że praca to moje hobby nie przekreśla chyba tego, że mogę mieć dobre intencje. Zarzucanie socjotechniki jest moim zdaniem nie fair, a już porównywanie tego do sprzedaży garów było trochę nie na miejscu.
Filmy wstawiam i pokazuję w dobrej wierze i traktuje to raczej jako wyraz rzetelności swoich poczynań a nie jakiejś tam socjotechniki.
Przed napisaniem pierwszego postu przeczytałem dokładnie regulamin, sprawdzając, czy jego zasady dopuszczają jakąkolwiek formę reklamy. I ok. Jest odpowiedni dział, ustalone miejsce i tu jestem. Nie wysyłam na PW żadnych spamów, czy zachęt. Kto chce to tu wchodzi albo nie.
Usunięty post był niby nie na temat... Tylko na jaki temat nie był ? Czyż tematem nie jest "Nowa jakość z MM" ? A skoro tak to na temat był. I nawet jak dotyczył polerowania paznokci, to w konwencji się trzymał. Czy lutnicy z wykształcenia lub zamiłowania nie grają na instrumentach? Nie grają na gitarach klasycznych ? Niektórzy pewnie tak. A jeśli tak, to oni akurat wiedzą jaki ma wpływ wygląd paznokci i ich stan na dźwięk wydawany przez instrument.
Ryszardzie...nie żyw urazy, bo i ja jej nie żywię. Rozumiem, że pełnisz tu rolę strażnika porządku i czasem ona ciekawa nie jest, ale proszę o jedno...aby takiemu jak ja wyjaśnić np. na priva, że coś jest nie halo. Pewnie byśmy się normalnie dogadali, jak ludzie inteligentni.

Pozdrawiam,
Artur
poco
Moderator
Posty: 4626
Rejestracja: 2010-12-06, 14:36
Lokalizacja: Blok Dobryszyce

Post autor: poco » 2014-02-07, 21:00

Ludzie inteligentni nie muszą się dogadywać .
Przedstawiłem swój punkt widzenia, co nie oznacza, że wszyscy muszą się z nim zgadzać, ale gdzie drwa rąbią, tam wióry lecą i czasami zdarzają się przypadkowe przypadki.
Cenie sobie pasjonatów, bo to oni nakręcają zainteresowanie, bo to oni tutaj się zgromadzili i realizują swoje pasje. Niemniej jednak tak jak napisałeś , niewdzięczna rola cerbera zmusza mnie do reagowania czasami jak cerber.
Jako pasjonat możesz ten sam temat przedstawić w innej formie , tak jak pasjonat, czyli od siebie.
My wiemy co to są materiały ścierne i jak je stosować, natomiast w takim przypadku wykaż, że to jest coś innego, lepszego. Nazwij po imieniu to, czym chcesz zainteresować, podaj przykłady od siebie - dlaczego/ po co/ jak/ jaki efekt/ z jakim tworzywem/, tak jakbyś to Ty stosował i czerpał z tego frajdę. To wszystko.
Jako inteligentny kolega potrafisz zrobić to bez problemu, bez potrzeby dogadywania się.
Pozdrawiam, Ryszard
via vita curva est
micro4
Posty: 47
Rejestracja: 2013-12-04, 11:19
Lokalizacja: Borówiec

Post autor: micro4 » 2014-02-07, 21:17

Wydawało mi się, ze pokazuję, ze mozna inaczej. Pokazywalem efekt itd.
I to wszystko od siebie ;)
Uszczypliwy jesteś troszkę i nie do końca wiem o co Ci chodzi.
poco
Moderator
Posty: 4626
Rejestracja: 2010-12-06, 14:36
Lokalizacja: Blok Dobryszyce

Post autor: poco » 2014-02-07, 21:43

To nie uszczypliwość, ale pochodna mojego punktu widzenia.
Nie mam nic do Ciebie prywatnie, bo i z jakiej racji.
Podstawą , jak zdążyłeś zauważyć wszelkich dysput na forum są własne, organoleptycznie wykonane dzieła uczestników i wokół nich kręcą się rozmowy. Czasami tylko zapodają do wglądu jakiś link na poparcie słuszności SWOICH działań, swojego punktu widzenia.
Pokazują błędy, osiągnięcia, zastosowanie technik, narzędzi i ich skutków i to staje się przedmiotem rozmów i poszukiwań najskuteczniejszych rozwiązań,chwalenia , ganienia, wspólnej radości z osiągnięć itd.
Zatem w tym konkretnym przypadku nie zrozumiałem roli jaka pełniłeś pisząc post(-y), czy jako przedstawiciel handlowy, czy jako user- doradca , bo dla mnie byłeś ciągle tym pierwszym.
Żeby zakończyć ten offtop nie widzę przeciwwskazań, żeby powtórzyć ten link o czyszczeniu paznokci (tylko tyle obejrzałem), o ile koledzy z forum uznają to za istotne dla podniesienia poziomu ich wiedzy.
Miej jednak na uwadze, że nas interesuje wykorzystanie do konkretnych celów, a nie wszystkie porównania i przykłady są kompatybilne z potrzebami.
Pozdrawiam, Ryszard
via vita curva est
Klik Klak
Posty: 4
Rejestracja: 2014-01-08, 13:58
Lokalizacja: Wawa

Post autor: Klik Klak » 2014-02-08, 02:03

micro4 pisze:Wydawało mi się, ze pokazuję, ze mozna inaczej. Pokazywalem efekt itd.
I to wszystko od siebie ;)
Uszczypliwy jesteś troszkę i nie do końca wiem o co Ci chodzi.
To ja Ci wyjaśnię, tak przy okazji, bo w zasadzie piszę do moderatorów. (w związku z czym pozostałych użytkowników tego forum ostrzegam że czytają na własne ryzyko).
Moderatorzy na tym forum mają syndrom ciecia - czyli potrzebę pokazania tej odrobiny władzy jaką daje moderowanie forum o rozmiarze 3 rzędów autobusu podmiejskiego. Nie wiem czemu, obstawiam ciężkie dzieciństwo. Ja jestem prosty chłop z Mazowsza i nazwanie takiej mentalności cieciostwem mieści mi się granicach norm, choć wielu na tym forum może razić. Mam nadzieję że poczują się urażeni i w końcu usuną mi konto, bo innej metody żeby się stąd wypisać nie ma, a merytorycznie dla mnie forum ma wartość żadną poza postami już tu nieobecnego palisandra i kilkoma postami kilku innych osób. Poza tym chodząc za pługiem przeczytałem jakiś podręcznik do angielskiego to uzupełniam, czego nie zdążył napisać.

Ciecie, wiem że to usuniecie. Ale najpierw przeczytacie do końca i będzie was żarło jakiś czas. Poza tym to nic, internet jest pełen miejsc żeby poświęcić waszym psychicznym problemom przytulny kącik. Obiecuję, jak tylko skończę przerabiać defila na parlor zrobię to tytułem "fi­nis co­ronat opus". Specjalne dla kombinata: nigdzie tu na tym forum nie ma słowa o tym gdzie kupić top do akustyka, a podobno wszystko o co pytałem było wtórne. No więc na dziś jest tak że ja mam top od rudolfa w rękach a ty dalej jesteś zakompleksionym psychicznym kurduplem.

Teraz już na pewno usuniecie mi konto, prawda?

KJ
Dariush
Posty: 127
Rejestracja: 2013-05-07, 20:44
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Dariush » 2014-02-08, 02:49

Jesli ktos wypisuje takie rzeczy to jest to co najmniej dziecinne zachowanie. Jak mnie wkurza forum, to tam nie zagladam i nie pisze, tyle a nie jakies babskie fochy. Na swoim forum tez bys "cieciowal".
Zenek_Spawacz

Post autor: Zenek_Spawacz » 2014-02-08, 03:46

Klik Klak pisze:
micro4 pisze:Wydawało mi się, ze pokazuję, ze mozna inaczej. Pokazywalem efekt itd.
I to wszystko od siebie ;)
Uszczypliwy jesteś troszkę i nie do końca wiem o co Ci chodzi.
To ja Ci wyjaśnię, tak przy okazji, bo w zasadzie piszę do moderatorów. (w związku z czym pozostałych użytkowników tego forum ostrzegam że czytają na własne ryzyko).
Moderatorzy na tym forum mają syndrom ciecia - czyli potrzebę pokazania tej odrobiny władzy jaką daje moderowanie forum o rozmiarze 3 rzędów autobusu podmiejskiego. Nie wiem czemu, obstawiam ciężkie dzieciństwo. Ja jestem prosty chłop z Mazowsza i nazwanie takiej mentalności cieciostwem mieści mi się granicach norm, choć wielu na tym forum może razić. Mam nadzieję że poczują się urażeni i w końcu usuną mi konto, bo innej metody żeby się stąd wypisać nie ma, a merytorycznie dla mnie forum ma wartość żadną poza postami już tu nieobecnego palisandra i kilkoma postami kilku innych osób. Poza tym chodząc za pługiem przeczytałem jakiś podręcznik do angielskiego to uzupełniam, czego nie zdążył napisać.

Ciecie, wiem że to usuniecie. Ale najpierw przeczytacie do końca i będzie was żarło jakiś czas. Poza tym to nic, internet jest pełen miejsc żeby poświęcić waszym psychicznym problemom przytulny kącik. Obiecuję, jak tylko skończę przerabiać defila na parlor zrobię to tytułem "fi­nis co­ronat opus". Specjalne dla kombinata: nigdzie tu na tym forum nie ma słowa o tym gdzie kupić top do akustyka, a podobno wszystko o co pytałem było wtórne. No więc na dziś jest tak że ja mam top od rudolfa w rękach a ty dalej jesteś zakompleksionym psychicznym kurduplem.

Teraz już na pewno usuniecie mi konto, prawda?

KJ
Absolutnie nikt ci nie zlikwiduje konta chociazby z tego wzgledu , ze ja sie w niektorych miejscach z toba zgadzam.W sumie moje dziecinstwo bylo szczesliwe i bawilem sie dobrze wiec nie czuje sie dotkniety twoimi wynurzeniami.
Tak naprawde chcialbym tylko poznac konkretne zarzuty ... Te ktore wymieniasz sa troche za bardzo ogollne aby sie do nich odniesc. Faktem , ze merytorycznie forum upadlo ale to raczej wina gownianego poziomu intelektualno-lutniczego piszacych . Przecietny forumowicz to taki pacjent , ktory wie wszystko (tak mu sie wydaje przynajmniej) i musi dac temu upust , stad te wszystkie chore rady na temat budowania instrumentow. Wlasciwie trzeba by odpalic nasze cieciowe instynkta i usunac z 10 tysiecy tych kretnizmow ktore tu napisano ale nikt nie ma czasu i ochoty wiec forum umiera...
Jezeli chcesz mozesz u mnie zamowic top do akustyka i to taki jaki tylko chcesz ... Engelmann , sitka , cedr co sobie zazyczysz ....
Pozdrowienia
Zenek
szlifek
Posty: 436
Rejestracja: 2009-12-24, 12:58
Lokalizacja: kraków

Post autor: szlifek » 2014-02-08, 08:55

Witam.
Koledzy - spokojnie !
Nie bierzcie aż tak poważnie tego wszystkiego :shock:
Osobiście jestem zdania że forum się rozwija - a nie upada.
Liczy się suma wiedzy a nie pojedyncze " przypadki ".
Niech każdy pisze TYLKO o tym co SAM zrobił - i będzie ok.
Pozdrawiam.
pamiętaj o cyklinie !
Awatar użytkownika
tomasszz
Posty: 321
Rejestracja: 2013-12-01, 01:39
Lokalizacja: Ciechanów
Kontakt:

Post autor: tomasszz » 2014-02-08, 10:20

Ojoj nie było mnie chwilę i awantura się rozkręca. Jako, że offtop poszedł już po całości, to ja też coś powiem.

Trafiłem na to forum poszukując wiedzy. Zanim się zarejestrowałem, dużo przeglądałem, czytałem i analizowałem. Decyzję o rejestracji podjąłem w momencie, gdy uznałem, że poziom forum jest na tyle wysoki, że mogę się tu wiele nauczyć, tak więc Zenku, nie uważam, że forum upada. Jeżeli większość osób tu zaglądających znajduje to czego szuka, to uważam, że jest to dowód na właściwy poziom tegoż forum.
Wielu z Was koledzy przyznawało, że forum składa się z amatorów z pasją i to jest fajne, bo widać, że doświadczeni koledzy nie starają się równać początkujących do poziomu gleby i nad nimi górować. Takie jest moje odczucie.
Fakt że czasem pojawia się maruder i zaczyna się robić nie miło, nie oznacza, że zaraz poziom piszących jest "gówniany". To nieco krzywdzące uogólnienie.
Nie znam powodów opuszczenia forum przez Palisandra i nie szukałem o tym informacji, ale nie tylko jego posty mają dużą wartość.

Tak więc Klik Klak, jak masz problem i Ci się nie podoba forma tego forum, to po prostu nie zaglądaj.
Ja jakoś nie mam problemu ze zrozumieniem pewnych zasad opisanych w regulaminie i do tego kieruję się jeszcze jedną własną zasadą "jak nie wiem co napisać, to siedzę cicho i tylko czytam"
A Twoje zarzuty w stronę poco, są nieco rozdmuchane. To, że wykonuje niewdzięczne czasem zadanie, nie oznacza, że musisz zaraz mu ubliżać. Lepiej czasem usunąć jeden post za dużo i wyjaśnić sprawę na spokojnie, jak to było w tym przypadku, niż pozwalać, żeby zalał nas "gówniany deszcz" durnych postów;)
Jakoś nie zauważyłem, żeby między micro4, a poco wybuchła awantura, więc wyluzuj.

To tyle na obecną chwilę
Pozdrawiam kolegów i proszę spokojnie, wystarczy, że się w sejmie jak chamy zachowują, my mamy w sobie więcej kultury ;)
Awatar użytkownika
Jerzy S
Posty: 531
Rejestracja: 2013-07-16, 12:06

Post autor: Jerzy S » 2014-02-08, 11:22

Kilka osób dobrze już powiedziało - jak komuś nie odpowiada forma, to niech nie zagląda.
Ważne jest, by niepotrzebnie nie robić rabanu i oczerniać innych z powodu jakichś swoich ukrytych kompleksów (tak właśnie). Co do rozwoju forum, to na pewno idzie do przodu, może troche innym torem niż za czasów Palisandra, ale jednak się rozwija. Ja podobnie jak tomaszzz też zacząłem czytać informacje tu zawarte na długo przed rejestracją, chociażby ze względu na to, że sam nie miałbym nic merytorycznego do powiedzenia, a dla samej produkcji postów raczej nie warto :) Tak więc myślę, że nie ma co się spinać, tylko dqać sobie po razie i pójść na piwko dla uspokojenia ;)
Ender
Posty: 360
Rejestracja: 2009-01-19, 15:45
Lokalizacja: kuj-pom

Post autor: Ender » 2014-02-08, 16:48

Zenek_Spawacz pisze:(...)Faktem , ze merytorycznie forum upadlo ale to raczej wina gownianego poziomu intelektualno-lutniczego piszacych.(...)
To jest efekt krzywej Gaussa - im więcej forum ma użytkowników, tym mniej na nim geniuszy ;-)
Na początku byli tylko żywo zainteresowani tematem i już działający, potem dochodzili nowi, dopiero zdobywający doświadczenie i tacy, którzy wchodzili na chwilę. Tak się dzieje z każdym forum, które zdobywa popularność i zainteresowanie. Jest to niewątpliwie wada, ale i zaleta, bo w tym zalewie głupot i bzdur zdarza się od czasu do czasu jakaś gwiazdka, która nie trafiłaby tu, gdyby forum nie było popularne.
To tak w ramach offtopu i zagłaskania Twojego żalu nad poziomem forum :->
ODPOWIEDZ