Usunięte posty z tematu o MM plus dalsza część dyskusji...

Tutaj czekamy na waszą inicjatywę...To co powinno być a niema , to co jest a nie powinno być etc.

Moderator: poco

Awatar użytkownika
michau25
Posty: 353
Rejestracja: 2010-09-27, 18:10
Lokalizacja: Katowice

Post autor: michau25 » 2014-02-08, 17:11

Zenek_Spawacz pisze:Faktem , ze merytorycznie forum upadlo ale to raczej wina gownianego poziomu intelektualno-lutniczego piszacych . Przecietny forumowicz to taki pacjent, ktory wie wszystko (tak mu sie wydaje przynajmniej) i musi dac temu upust , stad te wszystkie chore rady na temat budowania instrumentow.
Trudno, żeby było inaczej skoro ciągle przybywa amatorów, którzy chcą się czegoś nauczyć a nie przybywa tych, którzy wiedzę mogą przekazać. A Ci co mają coś konkretnego do powiedzenia udzielają się coraz mniej albo wcale, więc ludzie radzą sobie jak mogą ;-)
wojtek
Posty: 447
Rejestracja: 2012-07-27, 20:19
Lokalizacja: mazowsze

Post autor: wojtek » 2014-02-08, 18:52

http://www.youtube.com/watch?v=nVQWw_53 ... axPu3qNEXA
dla poprawy nastroju :)
To jest forum lutników amatorów Panowie i Panie .
ps. ta mała gitarka w linku to gitara barokowa dla ciekawości powiem ,że sama rozeta kosztuje ok 2 tysiące zł ,a zrobiona jest z pergaminu ,kiedyś był moment ,że po ponad 20 paro letnim okresie swojej pracy wydawało mi sie że już nic mnie nie zaskoczy ,ale teraz zaczynam się uczyć zawodu jak by od nowa .
Pozdrawiam wszystkich i mam nadzieje że użalanie sie nad poziomem forum uznacie za bezzasadne .To jest tylko drążenie i dążenie żeby być coraz lepszym .
wojtek
Awatar użytkownika
Piniu
Posty: 2939
Rejestracja: 2011-02-15, 21:24
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Post autor: Piniu » 2014-02-09, 00:30

tomasszz pisze: Wielu z Was koledzy przyznawało, że forum składa się z amatorów z pasją i to jest fajne, bo widać, że doświadczeni koledzy nie starają się równać początkujących do poziomu gleby i nad nimi górować. Takie jest moje odczucie.
Fakt że czasem pojawia się maruder i zaczyna się robić nie miło, nie oznacza, że zaraz poziom piszących jest "gówniany". To nieco krzywdzące uogólnienie.
Nie znam powodów opuszczenia forum przez Palisandra i nie szukałem o tym informacji, ale nie tylko jego posty mają dużą wartość.
Ender pisze:To jest efekt krzywej Gaussa - im więcej forum ma użytkowników, tym mniej na nim geniuszy ;-)
Na początku byli tylko żywo zainteresowani tematem i już działający, potem dochodzili nowi, dopiero zdobywający doświadczenie i tacy, którzy wchodzili na chwilę. Tak się dzieje z każdym forum, które zdobywa popularność i zainteresowanie. Jest to niewątpliwie wada, ale i zaleta, bo w tym zalewie głupot i bzdur zdarza się od czasu do czasu jakaś gwiazdka, która nie trafiłaby tu, gdyby forum nie było popularne.
To tak w ramach offtopu i zagłaskania Twojego żalu nad poziomem forum
michau25 pisze:Trudno, żeby było inaczej skoro ciągle przybywa amatorów, którzy chcą się czegoś nauczyć a nie przybywa tych, którzy wiedzę mogą przekazać. A Ci co mają coś konkretnego do powiedzenia udzielają się coraz mniej albo wcale, więc ludzie radzą sobie jak mogą
Dziękuję wam panowie za te wypowiedzi. Trąbię to od jakiegoś czasu na forum wewnętrznym ale nikt mnie nie rozumie.

Forum nie zniknie i będzie się rozwijało dalej z tym, że zrobimy solidne porządki i z postami i z maruderami ;) A jeżeli komuś się coś lub ktoś nie podoba to niech rozwiązuje swoje sprawy z tym kimś prywatnie, a nie wylewając swoje żale na forum (tak - piszę o tobie Klak).

Wojtek - ta rozetka już się gdzieś tu przewijała nie raz. Dla mnie przerost formy nad treścią.
Awatar użytkownika
diadem
Posty: 114
Rejestracja: 2012-08-20, 20:30
Lokalizacja: Podlasie

Post autor: diadem » 2014-02-09, 12:20

Witam.
To i ja się wtrącę, tak się składa, że sam jestem modem na jednym z for związanych z exploracją i wykrywaczami metali. Tak więc dobrze wiem jaki to kawał niewdzięcznej pracy, jednak gdyby nie działania modów i trzymanie rygoru to chaos rozwalił by wszystko i nic merytorycznego nie dało by się znaleźć. Wiem że detektory to nie gitary, jednak często problem jest podobny- ktoś wpada na chwilkę, tylko po to aby naprawić swą gitarę(lub porównawczo zbudować wykrywacz lub zidentyfikować monetę) i zakłada sobie wątek, w którym porusza czym skleić, jak zamalować, a a jakim lakierem, mimo iż wszystko jest podane jak na tacy, to często i gęsto ludzie nie kwapią się aby poświęcić kilka godzin na przeczytanie, tylko rąbią nowy post i udają głupka, że nie znaleźli lub bezczelnie proszą o wskazanie wątku z odpowiedzią(trolostwo i lenistwo ).
W dziale za który ja odpowiadam Admin wprowadził zasadę, iż pierwszych 5 postów jakie napisze użytkownik musi zatwierdzić mod, jeśli na wstępie uznaje się, że na zadane pytania są już odpowiedzi to forum jest zamknięte dla takich osób i na wstępie da się wyłapać pyskaczy i troli. Dość często pojawiała się także kryptoreklama i spam, więc także to da się na bieżąco wyłapać. Na dodatek każdy producent, sprzedawca lub firma posiadająca swój baner na stronie głównej lub wystawiająca ogłoszenia stałe(nie znikające po 30 dniach) płaci symboliczne kwoty na utrzymanie domeny lub sponsoruje niewielkie nagrody w konkursach na forum.
Forum internetowe to specyficzna i dość hermetyczna społeczność, gdy chce się do niej dołączyć trzeba uszanować zwyczaje wśród nich panujące i jeśli ktoś tego nie szanuje na wstępie to nie ma po co dołączać. Pamiętajmy, że ludzie dzielą się z nami wiedzą nieodpłatnie i poświęcają swój czas aby pomóc, więc trochę szacunku się należy. Ponadto, aby brać, trzeba coś wnieść od siebie, lub przynajmniej podziękować.
Tyle ode mnie
Awatar użytkownika
Piniu
Posty: 2939
Rejestracja: 2011-02-15, 21:24
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Post autor: Piniu » 2014-02-09, 13:06

Dzięki Diadem za wypowiedź. To wszystko święta prawda co piszesz, dlatego tutaj też wprowadzimy restrykcje.
Awatar użytkownika
TeEn
Posty: 133
Rejestracja: 2013-07-16, 11:36
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: TeEn » 2014-02-10, 23:35

Jestem moderatorem na innym forum i userem w innych. Na Tym forum jak na razie nie piszę bo tematyka versus moja wiedza jest taka, że wole czytać - na razie:).

Uważam ,że warto przemyśleć sprawę dla wpadających znienacka utworzenia działu, piaskownica/żłobek czy jakkolwiek w tym tonie, z ustawieniem kasowania tematu po np. 14 dniach w przypadku braku aktualizacji tematu przez nowy post.
Co bardziej ogarnięci "nowi" będą tam pisać, a tym którzy pytają w działach tematycznych np. jak wyliczyć rozstaw progów, czym pomalować starą gitarę itp. pytania, na które odpowiedzi są w szukajce - mod niech przeniesie do piaskownicy.
Proszę tez pamiętać, że nie każdy kto tu wpada jest biegły i wie jak wyszukać odpowiedź, bo wbrew pozorom w rozrastającym się forum to wcale nie jest proste.

Poza tym młodzi np. gitarzyści, którzy mają problem z wiosłem a nie mają aspiracji budowania instrumentów znajdując takie forum i zadając pytanie nawet bez powitania i otrzymując odpowiedź w piaskownicy/żłobku polecą to forum dalej, istnieje taka szansa,że od nich usłyszy o nim ktoś, kto lepi instrumenty i zacznie uczestniczyć wkładając coś wartościowego.

A tak poza tym nie jest tak źle - forum da się czytać. Modowie maja katorżniczą robotę a dobrze robiona wpływa na poziom bez dwóch zdań.

Przepraszam, że nieudzielający się "zielony" zabieram głos, ale tak mnie jakoś naszło.

Pozdrawiam
Zdroof
Tomek
popik10

Post autor: popik10 » 2014-02-11, 07:21

Pomysł z piaskownicą już kiedyś się pojawił. W mojej opinii dobry ale jakoś nie znalazł poparcia.
Trza to rozważyć raz jeszcze. Dzięki TeEn
Pozdrawiam
ODPOWIEDZ