Upgrade forum do nowszej wersji.

Tutaj czekamy na waszą inicjatywę...To co powinno być a niema , to co jest a nie powinno być etc.

Moderator: poco

Awatar użytkownika
Piniu
Posty: 2939
Rejestracja: 2011-02-15, 21:24
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Upgrade forum do nowszej wersji.

Post autor: Piniu » 2013-06-26, 09:03

Ostatnio zastanawiam się nad zmianą systemu na którym działa forum na nowszy. W tej chwili jest dość przestarzały skrypt Przemo, w planie przejście na nowsze phpBB3. Mam już opanowany patent na łagodne bezproblemowe przeniesienie danych. Ostatnio takie coś zrobiłem na innym forum i jest fajnie.

Plusy? - mniejsza podatność na różne ataki, szybsze działanie, różne ciekawe mody, możliwość podpięcia Tapatalk na którym mi najbardziej zależy, bo to rewelacyjna aplikacja do korzystania z forum na komórce, lepsze panele administracyjne i moderacyjne, działanie na najnowszym php itp.

Minusy? - ciut inna nawigacja, ale nie gorsza, tylko inna (generalnie to samo tylko troszkę inaczej się nazywa czasem). Forum działa bardzo podobnie do tego. Kto się porusza po innych forach (np gitarzysci.pl, gitara-online.pl itp) to doskonale wie jak ten skrypt działa i jakie ma możliwości.

A co na to wszystko zacne grono forumowiczów??
Awatar użytkownika
hubertus
Posty: 199
Rejestracja: 2012-08-15, 13:40
Lokalizacja: Łódź

Post autor: hubertus » 2013-06-26, 11:23

Niby lepsze jest wrogiem dobrego... ale też nie ma co stać w miejscu, bo w dzisiejszych czasach szybko się wypada z obiegu :-) Dobry pomysł.
Awatar użytkownika
Piniu
Posty: 2939
Rejestracja: 2011-02-15, 21:24
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Post autor: Piniu » 2013-06-26, 12:11

hubertus pisze:Niby lepsze jest wrogiem dobrego
aaa... to dlatego lutnicy cały czas dłuta używaja... :roll: :lol:
Awatar użytkownika
shopiK
Posty: 859
Rejestracja: 2012-06-01, 18:32
Lokalizacja: Łódź

Post autor: shopiK » 2013-06-26, 15:25

Jeśli miałoby to choćby tylko ułatwić pracę administratorom i zabezpieczenie przed spamem - to wystarczy za argument. My wszyscy w kilka dni się przyzwyczaimy. Weszło nowe php to i nowy silnik forum trzeba wykorzystać. Myślę, że nawet nie masz co pytać.
Awatar użytkownika
palisander
Posty: 1003
Rejestracja: 2009-04-17, 12:55
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Post autor: palisander » 2013-06-26, 15:33

Rób swoje Piniu.... zaraz się zaczną jakieś mądrości jakieś... po co to...? daj tylko komunikat o zmianach żeby na czas bezwładności forum w trakcie przebudowy każdy miał tego świadomość i ... do dzieła. Jeśli Ci się oczywiście chce i masz czas.... :-D :-D

PS. Dyrektor.... nie powinien pytać woźnych i uczniów czy może sobie siurnąć do swojego nocnika lub wytrzepać dywan w swym gabinecie...
podstawa to dokładność
Ender
Posty: 360
Rejestracja: 2009-01-19, 15:45
Lokalizacja: kuj-pom

Post autor: Ender » 2013-06-26, 20:26

Wszelkie wodotryski, tapatatalki i inne bajery mi latają nie powiem gdzie i wokół czego.
Ale na stabilnym i pewnym stole trudniej wódkę wylać ;) Jeśli ma to poprawić bezpieczeństwo nie tylko forum, ale i naszych haseł czy maili, to jestem jak najbardziej za.
Mam jednak pytanie techniczne - czy zakładasz jakiś termin, w którym nie zalecasz pisać nowych tematów, aby nie zginęły?
Awatar użytkownika
Piniu
Posty: 2939
Rejestracja: 2011-02-15, 21:24
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Post autor: Piniu » 2013-06-26, 22:36

Jeżeli chodzi o samo przeniesienie danych to nie zajmie ono więcej niż godzinkę zapewne. Nie mamy tutaj tyle postów i tematów co w ostatnio przenoszonym forum (ponad 140 tys.) Będzie to pewnie w jakiś weekend. Więcej czasu zajmie mi przygotowanie szablonu do nowego skrypty tak, aby był taki sam, no może prawie ;)
Kiedy będę przenosić dane forum będzie zamknięte i pojawi się stosowny komunikat.
ODPOWIEDZ