Kindersztuba?

Tutaj czekamy na waszą inicjatywę...To co powinno być a niema , to co jest a nie powinno być etc.

Moderator: poco

Awatar użytkownika
tomasszz
Posty: 321
Rejestracja: 2013-12-01, 01:39
Lokalizacja: Ciechanów
Kontakt:

Post autor: tomasszz » 2013-12-05, 01:07

Może niepotrzebnie odgrzewam stary temat, ale jako, że wcześniej nie miałem okazji się wypowiedzieć, to teraz to uczynię ;)

Odnośnie kultury na forach, to niestety jak zostało wcześniej zauważone, internet schodzi na psy i chamstwo powszednieje. Sam zanim zarejestrowałem się na tym forum "dłuższą" chwilę obserwowałem podejście użytkowników wobec siebie. Dopiero jak uznałem, że poziom kultury jest naprawdę wysoki, dołączyłem do grona szacownych kolegów ;) Muszę przyznać, że sposób prowadzenia dyskusji, jest bardzo koleżeński i jedyna krytyka jaką tu zauważam, to ta konstruktywna i pozytywna. Nie ma zjawiska krytykanctwa.

Dlaczego o tym piszę? A otóż dlatego, że pewnego dnia w poszukiwaniu wiedzy, zarejestrowałem się na bodaj największym forum dla elektroników (takim zielonym :lol: ) . Pierwsze co mnie tam dotknęło podczas przeglądania zawartości, to wszechobecne krytykanctwo i występująca nie raz pogarda dla niedoświadczonych użytkowników. Szalę goryczy przechyliło zachowanie moderatora, który nie mając zielonego pojęcia w temacie dyskusji, włączył się do debaty, napisał gromadę głupot, po czym w ostatnim poście uznał, że zamyka temat i jego zdanie jest ostateczne i jedyne właściwe.

Problem w tym, że głupoty przez niego wypisane mogą narazić nieświadomego użytkownika na konsekwencje prawne związane z nieodpowiednim użytkowaniem oprogramowania Microsoft. Tak się złożyło, że w trakcie prowadzenia tamtej dyskusji byłem specjalistą ds. licencjonowania oprogramowania MS i wiedziałem o czym piszę, natomiast wspomniany mod zachorował na "nadmiar władzy" ;)

Reasumując, cieszę się, że w końcu trafiłem na prawdziwie koleżeńskie forum ;)
poco
Moderator
Posty: 4626
Rejestracja: 2010-12-06, 14:36
Lokalizacja: Blok Dobryszyce

Post autor: poco » 2013-12-05, 06:38

Dzięki i mam nadzieje, że przyłączysz się do grona dbających o to, by tak zostało.
Pozdrawiam, Ryszard
via vita curva est
popik10

Post autor: popik10 » 2013-12-05, 08:43

Rzecz w tym, że forum to tworzą amatorzy, zarówno admini jak i użytkownicy.
Może wynika to z tego? Ja znam jeszcze kilka takich for, jak byś chciał linki ;-)
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
tomasszz
Posty: 321
Rejestracja: 2013-12-01, 01:39
Lokalizacja: Ciechanów
Kontakt:

Post autor: tomasszz » 2013-12-05, 19:46

poco, oczywiście będę się starał, aby z mojej strony nie wystąpiły żadne "babole" ;)

popik10, patrząc na dokonania niektórych kolegów mam wrażenie, że jednak nie każdy jest tu amatorem ;) Poza tym, to właśnie od specjalistów oczekujemy zazwyczaj pomocy i życzliwości podczas zgłębiania tematu dla nas nowego. Przykre jest, że czasem trafi się ktoś, kto uważa się za lepszego od innych tylko dlatego, że zgłębił jakiś temat.

Prosty przykład z życia. Studiując informatykę zawsze miałem problemy z programowaniem, zwłaszcza obiektowym. Jakoś poziom abstrakcji tego zagadnienia był dla mnie za wysoki. Niestety w grupie było kilku kolegów, którzy byli świetnymi programistami, ale przy tym strasznie się wywyższali w związku z posiadanymi umiejętnościami. Zdarzało się, że taki "programista" wprost drwił z kogoś nieogarniającego tematu i wyśmiewał wybór kierunku studiów.
Ale to tak na marginesie ;)
poco
Moderator
Posty: 4626
Rejestracja: 2010-12-06, 14:36
Lokalizacja: Blok Dobryszyce

Post autor: poco » 2013-12-05, 22:28

Miałem kolegom przerwać tę jałowa wymianę myśli - jałowa, bo nie na temat, ale propozycja przeniesienia na pw uratowała sprawę. Posty nie wnoszące nic do tematu usuwam jako niebyłe pozostawiając te informację.
Pozdrawiam, Ryszard
via vita curva est
ODPOWIEDZ