pedalboard - rozgrzewka przed projektem :-)

Pochwalcie się co jeszcze robicie / zrobiliście.
Awatar użytkownika
shopiK
Posty: 859
Rejestracja: 2012-06-01, 18:32
Lokalizacja: Łódź

pedalboard - rozgrzewka przed projektem :-)

Post autor: shopiK » 2014-07-17, 18:48

Po przeprowadzce warsztatu szykuję się do kolejnego projektu. Ale najpierw mała rozgrzewka. Prosty sposób na porządek w klockach :-)

Drewno: sosna
wykończenie: nitro :-)
Tylko mam obawy - tyle tego nitro pędzlem nałożyłem, że nie wiem, czy nie zamuli mi brzmienia :P

I ciekawostka. Oczywiście nitro mi zbielało w kilku miejscach... Odczekałem, chciałem pomalować jeszcze jedną warstwę, ale skończył mi się rozpuszczalnik. To przetarłem acetonem. Zabielenie ZNIKNĘŁO!.
Załączniki
pedalboard.jpg
Zenek_Spawacz

Post autor: Zenek_Spawacz » 2014-07-17, 19:04

Zbielenie to efekt za niskiej temperatury. Pomaga dodanie opozniacza.
Ender
Posty: 360
Rejestracja: 2009-01-19, 15:45
Lokalizacja: kuj-pom

Post autor: Ender » 2014-07-17, 22:14

Coś w drewnie, stary lakier, powierzchnia macana tłustym paluchem, kropla potu albo przeciąg i nierówna warstwa...
To wszystko jest chemia, często bardzo skomplikowana. Nie raz wydawało mi się, że zachowuję wszystkie reguły klejenia/lakierowania a wyskoczył jakiś babol, bo coś tam. Czasami coś się wytrąci, coś przereaguje z powietrzem, tłuszczem, solą, żywicą, coś w puszce się znajdzie itd. Mogła nawet mucha na*** brudzić i już mamy efekt ;-)

Lamelki czy kołki? Pod kostkami to guma czy coś innego?
Awatar użytkownika
shopiK
Posty: 859
Rejestracja: 2012-06-01, 18:32
Lokalizacja: Łódź

Post autor: shopiK » 2014-07-17, 23:06

Pocket holes - czyli śruby pod kątem i klej. Nie wiem, jak to po polsku się nazywa.
A to czarne to rzep. W każdym razie w porównaniu z deską pierwszą (jest zdjęcie) to super wygodne :-)

Jeszcze rączki do przykręcenia zostały.

No i ciekawe. Biały nalot nie wrócił. Szkoda, że nie wpadłem na pomysł acetonu przy malowaniu telecastera. :-)
poco
Moderator
Posty: 4626
Rejestracja: 2010-12-06, 14:36
Lokalizacja: Blok Dobryszyce

Post autor: poco » 2014-07-18, 08:47

Tą metodę łączenia pod katem widziałem jak stosują stolarze do mebli kuchennych. Otwory są od spodu lub od góry, tylko od strony zewnętrznej - łatwiej wkręcać wkręty. :-D
U nas mało znana, a raczej rzadko stosowana technika, gdyż wymaga oprzyrządowania, a to kosztuje. Niestety. :-D
Jak będziesz zamykał tę skrzyneczkę do transportu, jakieś stopki antypoślizgowe, narożniki, itp? Może więcej szczegółów.
Co do zbielenia, to ciekawe spostrzeżenie. Możliwe, że acetonem otwarłeś mikropory, w których zamknięta była para wodna, bo to ona zwykle odpowiada za takie zjawisko i tym samym umożliwiłeś jej odparowanie. Ale to tylko moje domysły, co nie zmienia faktu, że przypadkowo odkryłeś sposób na usuwanie "zbielenia". Oby.
Pozdrawiam, Ryszard
via vita curva est
Awatar użytkownika
shopiK
Posty: 859
Rejestracja: 2012-06-01, 18:32
Lokalizacja: Łódź

Post autor: shopiK » 2014-07-18, 10:02

Używa się do tego urządzonka np. takiego:
http://www.youtube.com/watch?v=CriiVFt6bzw

Kiedyś zanabyłem i jest dużo szybsze w użytkowaniu niż kołki - choć na pewno mniej estetyczne. Ale że otwory są w środku to nie widać :-)

Od spodu są gumowe miękkie przylepce - nie ślizga się. A skrzynki właściwie to chyba nie będę zamykał od dołu. Przewody są pospinane rzepami i wydaje się, że zamknięcie nie jest konieczne.
Awatar użytkownika
Piniu
Posty: 2939
Rejestracja: 2011-02-15, 21:24
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Post autor: Piniu » 2014-07-19, 22:17

Ten przyrząd to moze być przydatny do wiercenia otworów na regulacje na glówkach :)
ODPOWIEDZ