do posłuchania

Na każdy temat ...

Moderator: poco

poco
Moderator
Posty: 4626
Rejestracja: 2010-12-06, 14:36
Lokalizacja: Blok Dobryszyce

Re: do posłuchania

Post autor: poco » 2019-01-08, 22:32

Natrafiłem na taką perełkę (jak dla mnie) i polecam posłuchać jacy zdolni ludzie grają. Jaka technika !https://www.youtube.com/watch?v=rJQBrXc ... r0&index=6
Jest wiele podobnych. CACY!
Pozdrawiam, Ryszard
via vita curva est
Awatar użytkownika
Waldzither9
Posty: 1168
Rejestracja: 2018-04-18, 23:05

Re: do posłuchania

Post autor: Waldzither9 » 2019-01-17, 09:03

https://www.youtube.com/watch?v=T5uvKuZgLug
do zagrania przy kominku zimowym wieczorem.
lub to samo ale inaczej
https://www.youtube.com/watch?v=EWtdHJr-bjA
Ostatnio zmieniony 2020-04-20, 07:54 przez Waldzither9, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam Andrzej
Awatar użytkownika
Waldzither9
Posty: 1168
Rejestracja: 2018-04-18, 23:05

klimatyczny utwór w klimatycznym wykonaniu

Post autor: Waldzither9 » 2019-01-21, 15:00

Pozdrawiam Andrzej
Awatar użytkownika
Jerzy S
Posty: 531
Rejestracja: 2013-07-16, 12:06

Re: do posłuchania

Post autor: Jerzy S » 2019-01-23, 23:36

Niestety nasz filmowiec ma fazę twórczą zupełnie innej prędkości niż nasza :)
Ale póki co, wrzuciliśmy drugą piosenkę i tym samym zachęcam do posłuchania i polubiania :) Jest ta też zapis naszego pierwszego koncertu (znaczy się, zapis jednej piosenki :))
michqq
Posty: 582
Rejestracja: 2017-04-04, 20:57

Re: do posłuchania

Post autor: michqq » 2019-01-24, 01:30

jurbassteck pisze: zachęcam do posłuchania i polubiania
Przesłuchałem ze cztery razy.
Nie rozumiem tych zachwiań rytmu po 1:55, ponadto "rozwiązłe sznurowadła", mimo że to dobry dowcip, to nie pasują mi stylem do reszty tekstu. Wybijają się jak dysonans.

Dla jasności;
Sama zbitka słów "rozwiązłe sznurowadła" jest świetna, po prostu kapitalna, i dałoby się na niej oprzeć cały refren jakiejś piosenki na temat "wakacyjna miłość" albo "wiosenne zauroczenie", natomiast w piosence o szarości świata wstawcie jednak coś innego.
Skrzypce – przyrząd do łaskotania wnętrza ucha za pomocą tarcia końskiego ogona o wnętrzności barana.
Awatar użytkownika
Jerzy S
Posty: 531
Rejestracja: 2013-07-16, 12:06

Re: do posłuchania

Post autor: Jerzy S » 2019-01-24, 23:56

michgg, wg mnie to zabawna gra słów - rozwiązłe jako rozwiązane :)
A zaburzenie rytmiki, to taki mój zamysł quasi kłótni dwojga ludzi. Generalnie tę piosenkę śpiewają dwie osoby, jedna młodziutka nastolatka, przed którą całe życie, druga- facet w średnim wieku, który niejedno już widział (czyli ja ).
Oboje patrzą na ten sam świat i opowiadają sobie co widzą, , w pewnym momencie jednak zaczynają mówić naraz i następuje cisza (zauważalnie cichnie muzyka, jest jakby pustka) po której jest konsensus i mają wspólny (tutaj) głos :)
Oczywiście każdy ma prawo słyszeć to po swojemu :)
michqq
Posty: 582
Rejestracja: 2017-04-04, 20:57

Re: do posłuchania

Post autor: michqq » 2019-01-25, 14:59

jurbassteck pisze:michgg, wg mnie to zabawna gra słów - rozwiązłe jako rozwiązane :)
Ja to rozumiem i bardzo mi się podoba, tyle że widziałbym ten dowcip w utworze o innej atmosferze.
To jest takie dobre że się nadaje na tzw. szlagwort, czyli no ten kluczowy wyraz lub zwrot w piosence łatwy do zapamiętania, który wpada w ucho.

Tyke że w piosence o innej tematyce, jak wcześniej napisałem.
W kontekście piosenki o szarzyźnie tylko się marnuje.

Ale rozumiem że autor tekstu jest zewnętrzny.
jurbassteck pisze: A zaburzenie rytmiki, to taki mój zamysł quasi kłótni dwojga ludzi. Generalnie tę piosenkę śpiewają dwie osoby, jedna młodziutka nastolatka, przed którą całe życie, druga- facet w średnim wieku, który niejedno już widział (czyli ja ).
Oboje patrzą na ten sam świat i opowiadają sobie co widzą, , w pewnym momencie jednak zaczynają mówić naraz i następuje cisza (zauważalnie cichnie muzyka, jest jakby pustka) po której jest konsensus i mają wspólny (tutaj) głos :)
A!
No widzisz, nie zrozumiałem tego.

Dla takiego odbiorcy jak ja kłótnia nie jest wyraźna, może dlategoż ponieważ w moim doświadczeniu życiowym kłótnia wiąże się (przynajmniej w wykonaniu ja kontra córka) z przyspieszeniem rytmu, próbą równoczesnego prowadzenia melodii wykonaną przez dwa głosy w ramach której występuje gwałtowne crescendo (na przemian, raz jedno raz drugie przekrzyk... no tentego, zwiększa siłę głosu) potem skok do fortissimo, co prowadzi do dysonansu... i dopiero potem cisza.

Z konsensusami zaś nie tak od razu.
;-)

Zachwiania rytmu nie skojarzyłem więc z kłótnią.

Gratuluję udanego życia i spokojnych kłótni.
Oczywiście każdy ma prawo słyszeć to po swojemu :)
Ja nie krytukuję, ja się pytam.

"Ja nie jestem agresywny. Agresywność – jeden."
Skrzypce – przyrząd do łaskotania wnętrza ucha za pomocą tarcia końskiego ogona o wnętrzności barana.
Awatar użytkownika
Waldzither9
Posty: 1168
Rejestracja: 2018-04-18, 23:05

Re: do posłuchania

Post autor: Waldzither9 » 2019-01-25, 18:36

Utwór jest fajny, trzeba go jednak jeszcze dopieścić i wokalnie i muzycznie, na upartego można poeksperymentować z tempem.
A tak pół żartem próbka jak w różnej konwencji wykonany utwór inaczej brzmi.https://www.youtube.com/watch?v=ChvLzcUGkeY
Pozdrawiam Andrzej
Awatar użytkownika
PiotrCh
Posty: 4398
Rejestracja: 2013-02-12, 00:04
Lokalizacja: Gdańsk

Re: do posłuchania

Post autor: PiotrCh » 2019-01-25, 19:01

Jerzy - jestem waszym fanem:) Obydwa kawałki są super. Jednocześnie surowe i takie...muzykalne. Podoba mi się wokal (męski i żeński) - działaj!
pozdrowienia
Piotr
Awatar użytkownika
Jerzy S
Posty: 531
Rejestracja: 2013-07-16, 12:06

Re: do posłuchania

Post autor: Jerzy S » 2019-01-25, 23:45

PiotrCh, surowizna jaknajbardziej zamierzona :)
Mam we krwi Nirvanę. której ani Bach, ani nikt inny nie może wyplenić :D
michqq, o agresji nawet nie pomyślałem :)
Zdaje sobie sprawę z niedociągnięć, wszak dzieciaki mają mało lat, a niektóre grają od półtora roku. i grają, a nie siedzą przed kompem :)
Awatar użytkownika
Jerzy S
Posty: 531
Rejestracja: 2013-07-16, 12:06

Re: do posłuchania

Post autor: Jerzy S » 2019-02-17, 23:12

Post pod postem... wiem (choś pprzedni post wrzucił jurbassteck ;) ) i kajam się, ale :)
Chciałem sie pochwalić kolejnym utworem NIEwolników Systemu.
JEST - zapraszam do posłuchania i konstruktywnej krytyki :)
poco
Moderator
Posty: 4626
Rejestracja: 2010-12-06, 14:36
Lokalizacja: Blok Dobryszyce

Re: do posłuchania

Post autor: poco » 2019-02-18, 20:58

Jak dla mnie , to za mało basu, Chyba, że było to zamierzone.
Taki trochę Stachura, trochę Wysocki i trochę harcerskie klimaty, ale miłe dla ucha, zwłaszcza w rege.
Pozdrawiam, Ryszard
via vita curva est
michqq
Posty: 582
Rejestracja: 2017-04-04, 20:57

Re: do posłuchania

Post autor: michqq » 2019-02-18, 21:57

Bardzo mi się podoba.
W balldzie na tematy miłosne najbardziej sprawdza się ta forma którą nawyraźniej polubiłeś: dialogu damsko-męskiego.
Jak Dumka na dwa serca, Klub wesołego szampania i inne różne.

Przy tematyce miłosnej to dialog damsko męski - no jak najbardziej.

Poźniejsza polifonia/kanon jest ambitny i sprawia że wykraczasz poza nurt piosenki biesiadnoogniskowej.
Przy piwie tego nie zaśpiewają.

Solówkę gitarową zrób może głośniej?
Skrzypce – przyrząd do łaskotania wnętrza ucha za pomocą tarcia końskiego ogona o wnętrzności barana.
Awatar użytkownika
Jerzy S
Posty: 531
Rejestracja: 2013-07-16, 12:06

Re: do posłuchania

Post autor: Jerzy S » 2019-02-18, 23:03

poco pisze:
2019-02-18, 20:58
Jak dla mnie , to za mało basu, Chyba, że było to zamierzone.
Jak najbardziej zamerzone. Jak pewnie zauważyłeś, przez cały utwór jest dokładnie taka sama linia basu, dodatkowo po czterech pierwszych taktach gitara go dubluje w podwójnej oktawie, a później pojawia się ten sam motyw tylko w tercji.
Solówka ma zadanie "obiegać linię basu z delikatnymi modyfikacjami, co mogło nie do końca wyjść, ale mimo to jest dość prosta i sucha - co już wyszło :)
michqq pisze:
2019-02-18, 21:57
Poźniejsza polifonia/kanon jest ambitny i sprawia że wykraczasz poza nurt piosenki biesiadnoogniskowej.
Przy piwie tego nie zaśpiewają.

Solówkę gitarową zrób może głośniej?
Jak to powedziała znajoma - nawet polihymnia :)
Jak najbardziej nie do zaśiewania przy piwie, choć szczerze mówiąc jak byłem na studiach to nie takie rzeczy sie jechało po procentach (np Requiem MOzarta... aż wstyd przyznać ;) ) ;)
Świetny jest tam efekt jeśli się tego słucha na słuchawkach, dokładnie słychać trzy różne głosy, gdzie dziewczyna "jakby ma ostatni głos" (nie, nie miałem na myśli trójkąta :))

Co do głośności solówki, myślę, że nie ma co szaleć :)
Dzięki za konstruktywną krytykę, teraz pracujemy nad kolejnymi kawałkami i zobaczymy kiedy wejdziemy do studia. Mam w planie czerwiec, ale tego na 100% nikt nie wie.
Awatar użytkownika
Piniu
Posty: 2939
Rejestracja: 2011-02-15, 21:24
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Re: do posłuchania

Post autor: Piniu » 2019-02-19, 11:14

Ja również zostaję waszym fanem. Kanał zasubskrybowany, będę słuchać w aucie :) Słucham na dobrych głośnikach i nie zgodzę się, ze mało basu. Jest tyle ile potrzeba w każdym kawałku. Fajne dźwięki w ogóle gracie, bije z tego taka nie zmącona niczym świeżość i oby tak pozostało. Bawcie się tą muzyka i róbcie mi tak dobrze dalej :) Już wiem! Przypomina mi to bardzo starą alternatywę, którą to słuchałem jeszcze w radio BIS. Bravo Jurek i młoda spółka ;)
ODPOWIEDZ