Gitara akustyczna 3/4

Na każdy temat ...

Moderator: poco

Ender
Posty: 360
Rejestracja: 2009-01-19, 15:45
Lokalizacja: kuj-pom

Gitara akustyczna 3/4

Post autor: Ender » 2015-07-27, 09:17

Na akustykach znam się słabo, stąd pytanie do lepiej zorientowanych.
Budżet max. 500zł, gitara może być używana, żaden chińczyk, z dobrymi kluczami i "przyjazna" dla użytkownika. To początkujący entuzjasta, więc na tym etapie humory instrumentu mogłyby go tylko zniechęcić.
Gdyby chodziło o elektryka, nie miałbym problemów, ale z akustykiem już gorzej. Mógłbym po prostu polecić Ibaneza czy tańszego Corta, ale nie znam tych firm od tej strony.
Możecie mi podpowiedzieć, w którym kierunku patrzeć? Jakiej marki unikać a przy której się zatrzymać?
ludi
Posty: 64
Rejestracja: 2015-02-24, 13:25
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Gitara akustyczna 3/4

Post autor: ludi » 2015-07-27, 10:08

Osobiście mogę odradzić cokolwiek Echo.

Trochę na temat jakiejś budżetowej wersji, która wpadła mi w ręce.

1. To to nawet deska nie jest, tylko sklejka.
2. Sklejone nierówno, struny na start bardzo wysoko.
3. Po pierwszym spojrzeniu miałem przez chwilę zagwozdkę - z czego jest podstrunnica. Okazuje się, że cały gryf, podobnie jak pudło jest też z jakiejś sklejki, czy licho wie, co to jest, a podstrunnica to nic innego, jak wyrównana część gryfu.
4. Jakakolwiek regulacja nie wchodzi w grę, bo nie ma czym - brak pręta.
5. Całość pokryta lakierem - prawdopodobnie w celu ukrycia braku struktury deski. Albo braku deski :p
6. Całość brzmi straaasznie tanio
7. wykończenia nie będę komentował, bo go nie ma
7.1. nawet markery i rozeta były "namalowane"
8. jedyne, co dobre w tej "gitarze" to klucze - przynajmniej trzymały strój.

Wiem, że nie można niczego wymagać od gitary za ~300zł ale mimo wszystko, od Echo radzę trzymać się z dala.
Pozdrawiam
Patryk
Awatar użytkownika
Jerzy S
Posty: 531
Rejestracja: 2013-07-16, 12:06

Re: Gitara akustyczna 3/4

Post autor: Jerzy S » 2015-07-27, 11:58

Do 500zł to raczej tylko sklejka.. Ale spokojnie możesz uderzyć w niższe modele Takamine np g220, czy g240(oczywiście używane). Są to dość dobre jak na swoją cenę gitary.
szlifek
Posty: 436
Rejestracja: 2009-12-24, 12:58
Lokalizacja: kraków

Re: Gitara akustyczna 3/4

Post autor: szlifek » 2015-07-27, 13:34

Witam.
Osobiście radziłbym kupić używkę - nawet do małego remontu.
Z nową może być trochę problemów.
To wszystko - w tej cenie - zrobione z materiału " dość mokrego ".
A tu gryf się pokrzywi, odpada podstawek , progi wylatują, itp.
Żona uczy w MDK gry i często kupuje gitary dla uczniów.
No chyba że się trafi - ale to loteria.
Podstrunnice ze sklejki to nic dziwnego w takim czymś.
Tak że - spokojnie poszukaj czegoś z drugiej ręki.
Pozdrawiam.
pamiętaj o cyklinie !
ludi
Posty: 64
Rejestracja: 2015-02-24, 13:25
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Gitara akustyczna 3/4

Post autor: ludi » 2015-07-27, 14:23

Ha, jurbassteck, ostatnio zainteresowałem się Takamine i po researchu mam przyjemne odczucia. Zainteresowanie wzięło się z przypadkowego filmu na YT, gdzie jedna z tych gitar brzmiała na prawdę fajnie i ciepło. Po przejrzeniu kilku następnych, pierwsze wrażenie nie ulega u mnie zmianie :).

Z chęcią bym dorwał i sprawdził.
Pozdrawiam
Patryk
Awatar użytkownika
Makowy
Posty: 406
Rejestracja: 2012-01-21, 22:07
Lokalizacja: Dublin

Re: Gitara akustyczna 3/4

Post autor: Makowy » 2015-07-27, 15:14

Nie wiem jak z dostępnością w Polsce, ale polecam mocno gitary Luna. Ostatnio miałem na warsztacie i nie mogłem uwierzyć, że to gitara z przedziału do 200 dolarów. Wykonanie super a i brzmi pięknie.
Takamine też całkiem dobra niska półka.

Z drugiej strony, skoro siedzisz w temacie, może wartoby było wynaleźć za 2 - 3 stówki jakiś konkretny egzemplarz z widoczną wadą, i przeznaczyć resztę pieniędzy na korektę/naprawę, setup.
Np. mam jednego Harley Benton, którem w pierwszym roku życia wywaliło brzuch (wybrzuszył się top od naciągu strun) czyniąc go niegrywalnym z akcją około centymetra. Kolejne trzy lata leżał i się nie pogarszało, więc zrobiłem reset gryfu, szlif progów i porządny setup i jest pysznie. I było to już z dwa lata temu, nic więcej się nie dzieje.
Puściłbym go dla Ciebie, gdyby nie fakt, że daleko, no i problem z wilgotnością (mocno inna u mnie niż w polsce).
Ender
Posty: 360
Rejestracja: 2009-01-19, 15:45
Lokalizacja: kuj-pom

Re: Gitara akustyczna 3/4

Post autor: Ender » 2015-07-27, 19:49

Dziękuję wszystkim za głosy, wiem już trochę więcej niż dzisiaj rano :)
Gitara do remontu niestety nie wchodzi w grę - mało czasu a instrument ma być prezentem.
poco
Moderator
Posty: 4626
Rejestracja: 2010-12-06, 14:36
Lokalizacja: Blok Dobryszyce

Re: Gitara akustyczna 3/4

Post autor: poco » 2015-07-28, 00:00

Polecił bym Ci ten instrument http://allegro.pl/gitara-elektroakustyc ... 76262.html (jestem koło Radomska, więc mogę ją dla Ciebie obejrzeć i obsłuchać)lub z klasyków tej samej firmy model HC-06. Producent znany i uznany z długa tradycją. Ja mam o nich bardzo dobre zdanie.
Teraz zauważyłem, że to ma być 3/4, czyli dla malucha, ale co do marki nie zmieniam zdania. Ta różnica 4/4 czy 3/4 dla wielu dzieci nie ma istotnego znaczenia, ale pozwala na dłuższe "nie obciachowe" używanie instrumentu. :-D
Może też być i ta marka http://allegro.pl/gitara-klasyczna-luxo ... 75412.html, a dla znawców tematu polecił bym też i tę niemiecką firmę z lat PRL-u, ale ma świetnie brzmiące instrumenty http://allegro.pl/musima-gitara-klasycz ... 34171.html
Pozdrawiam, Ryszard
via vita curva est
Awatar użytkownika
Piniu
Posty: 2939
Rejestracja: 2011-02-15, 21:24
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Re: Gitara akustyczna 3/4

Post autor: Piniu » 2015-07-29, 08:08

jako człek wpadający często do muzycznego i ogrywający co się da mogę z czystym sercem polecić gitarę Morrisson Barcelona. U nas w sklepie 585zł ale naprawdę przyswoicie wykonana gitara, miękka, wygodna i chwalą się,ze topy są z litego drewna jednak ja tam im nie wierzę ;) Ale gra się bardzo dobrze i na pewno początkujący się nie zniechęci a wręcz przeciwnie.
ODPOWIEDZ